Covid-19 Zakaj se ne cepiti?

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.870
5.469
113
Izrael ima 9mio prebivalcev, to je 4.5x vec kot Slovenija. V videu je navedeno, da je v Izraelu stotine, tisoce podobnih primerov, ko so ljudje po cepljenu s pfizerjem, dozivelo nek hujsi stranski efekt kot posledico cepljenja z njim. Ce to prenesemo v SLO, bi torej morali slisati za vsaj kaksnih 50 podobih primerov. Pa jih? Jaz jih nisem videl nikjer in slisal tudi ne, tudi ne poznam nobenega z bilo kaksnim zapletom pri cepljenju. Pozna torej kdo koga, ki ima hujse zaplete po cepljenju?
Dobra....ko/ČE bomo imeli 2mio cepljenih...in bo tista diplomatka iz Bruslja edina potrjena da je umrla za posledicami cepljenja.....

.....se boš vprašal za nazaj?
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
Izrael ima 9mio prebivalcev, to je 4.5x vec kot Slovenija. V videu je navedeno, da je v Izraelu stotine, tisoce podobnih primerov, ko so ljudje po cepljenu s pfizerjem, dozivelo nek hujsi stranski efekt kot posledico cepljenja z njim. Ce to prenesemo v SLO, bi torej morali slisati za vsaj kaksnih 50 podobih primerov. Pa jih? Jaz jih nisem videl nikjer in slisal tudi ne, tudi ne poznam nobenega z bilo kaksnim zapletom pri cepljenju. Pozna torej kdo koga, ki ima hujse zaplete po cepljenju?
No, morda lahko rečemo kakšno bolj resno na to temo brez prepucavanja...

Sam poznam neposredno (kolegi, sorodniki) zgolj neprijetne stranske učinke kot posledice prvega cepljenja z AZ in so bolj kot ne vsi enaki - utrujenost, povišana temperatura, vrtoglavica itd... Ni prijetno, a mine po dnevu ali dveh.
Poznam precej ljudi cepljenih s Pfizer/Biontech cepivom in razen bolečine na mestu vboda ni imel nihče drugih posledic, ne po prvem ne po drugem cepljenju, vsi ki jih poznam so cepljenje s Pfizerjem prestali brez ene težave. Če bi sam lahko izbiral cepivo bi se zato zagotovo odločil za Pfizer, evropski tehnologiji (Biontech) najbolj zaupam.
Obeta tudi Novavax cepivo, ne vem pa zakaj še ni registrirano...
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.771
-198
113
Našega soseda ki je našel 100 izgovorov zakaj se ne cepit, najbolj pogost je pa bil da on je tolk odporen da bo to za njega samo prehlad so v četrtek zvečer odpeljali v UKC z rešilcem. Covid dobil teden dni nazaj. Me zanima kaj bo imel za povedat ko pride nazaj.
Saj mojega kolega je tudi v začetku meseca odpeljal rešilec v bolnico, le s to razliko, da je bil 2x cepljen. Sem takrat že pisal o tem, pa je bil post izbrisan, najbrž ni politično korektno povedat, da cepljeni zboli. K sreči je prišel nazaj, ampal iz postelje pa do danes še ni vstal.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če bi tista žena diplomata umrla v sloveniji, najbrž tudi ona nebi umrla za posledicami cepljenja. Ker so pa obdukcijo opravili v tujini, pa pač niso mogli skrit.
Bala, bala - osnovna težava pri njej je bila, da v Bruslju niso takoj odreagirali s tretmajem proti strdkom. Tudi pri nas je bilo kar nekaj podobnih primerov, pa so zdaj vsi živi in zdravi. Imamo sistem za ugotavljanje možnih strdkov in imamo zdravilo za to!
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
:aplauz:
Šel bo med skesance, itak bo rekel, da bi se 10x cepil, če bi to vedel... Ampak, kaj ko se morajo na lastnih napakah učiti in ne poslušajo... :zavijazocmi:

Poznam dva "darjana", ki sta mislila, da sta železna... Sedaj sta med prebolevniki in cepljena. :zmaga:
Saj pravi pregovor: bedak se uči na lastnih napakah, pameten pa na napakah drugih.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.771
-198
113
Bala, bala - osnovna težava pri njej je bila, da v Bruslju niso takoj odreagirali s tretmajem proti strdkom. Tudi pri nas je bilo kar nekaj podobnih primerov, pa so zdaj vsi živi in zdravi. Imamo sistem za ugotavljanje možnih strdkov in imamo zdravilo za to!
Torej je kak zdravnik v Bruslju že v zaporu zaradi malomarnega zdravljenja? No ko bo, bom verjel, da so jo dohtarji zašuštrali.

Do takrat pa vzamem take zgodbice kot fake news in poskus vnest dvom, da je krivo cepivo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
Saj mojega kolega je tudi v začetku meseca odpeljal rešilec v bolnico, le s to razliko, da je bil 2x cepljen. Sem takrat že pisal o tem, pa je bil post izbrisan, najbrž ni politično korektno povedat, da cepljeni zboli. K sreči je prišel nazaj, ampal iz postelje pa do danes še ni vstal.
Seveda, krog okoli tebe ima več stranskih učinkov, obiskov bolnic in srečanj smrtjo zaradi cepiv, kot pol kontinenta skupaj. Zanimiva naključja, bi rekel.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Jeba če se to komu zgodi ampak čist tako, kako veš da ni zaigrano? Saj veš da teh antiwax norcev je ogromno. Oz. drugače bom vprašal, kako za hudiča veš da so te reakcije od cepljenja?
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.818
2.080
113
Dobra....ko/ČE bomo imeli 2mio cepljenih...in bo tista diplomatka iz Bruslja edina potrjena da je umrla za posledicami cepljenja.....

.....se boš vprašal za nazaj?
Bom. Ampak tu imas nekaj uporabnikov, ki - citiram:
"Torej je kak zdravnik v Bruslju že v zaporu zaradi malomarnega zdravljenja? No ko bo, bom verjel, da so jo dohtarji zašuštrali.

Do takrat pa vzamem take zgodbice kot fake news in poskus vnest dvom, da je krivo cepivo."

Jaz ne dvomim, da obstaja tudi kaksen primer, kjer se zaplete, ampak kar apriori in vse povprek zmetat v isti kos pa tudi ne mores. Kako se lahko nekdo brez neke konkretne izobrazbe toliko preceni in da v nic vse ostale ljudi, ki so studirali verjetno 2x vec let faksa kot ta oseba in naredila vec specializacij v konkretnem podrocju in ima za sabo vec letno udejstvovanje v tem? To mi ni jasno. Kje so sele pri tem frizerke, cistilke, avtomehaniki in serviserji hladilnikov, pralnih strojev in dvigal ipd pa ceprav drugace nimam nic proti njim. Naj mi oprostijo, ampak tega pac enostavno ne obvladajo, tako kot tudi jst ne znam dvigala popravit. Kako naj stako osebo komuniciras, ce se apriori postavi v napadalni polozaj, kako imajo strokovnjaki narobe, ker so mu nekoc nekje pri nekem pregledu ali operaciji ali kaj podobnega nekaj zeznli? Saj jaz jim verjamem slabo izkusnjo, ampak da potem gre v kontra skrajnost in isce krivce med njimi in uteho pri somisljenikih, nima to nobene zveze z zdravo kmecko pametjo. Zdaj pa nagradno vprasanje, zakaj je to tako razsirjeno v danasnjih casih?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran in Ted

damirj

Guru
9. maj 2012
4.818
2.080
113
Seveda, krog okoli tebe ima več stranskih učinkov, obiskov bolnic in srečanj smrtjo zaradi cepiv, kot pol kontinenta skupaj. Zanimiva naključja, bi rekel.
Jaz pa verjamem, da je to lahko dozivel, konec koncev tudi statistika to potrjuje. Cepivo v najboljsem primeru je 90% ali pa morda 85% ucinkovito. Se pravi vsak skoraj zagotovo pozna 10 cepljenih iz svojega kroga prijateljev in eden od njih je zagotovo imel neko tezavo s covidom kljub cepljenju. Statistika to dovoljuje oz bolje receno napoveduje. Tako pac je in tu ne vidim problema. Problem je, da ta isti uporabnik ni napisal po pravici celotne zgodbe. Namrec zagotovo pozna tudi necepljene (dvomim da so vsi ljudje okoli njega cepljeni) in statisticno gledano pozna kaksnega necepljenega, ki je isto v bolnici.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony