Covid-19 Zakaj se ne cepiti?

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Pri nas, za "delto", torej zadnje 3 mesece? Če pa ni podatkov, pa lahko tam, kjer so, saj virus nima državljanstva in ne more bit razlik med državami - bistvenih :)
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.810
2.069
113
Pri nas, za "delto", torej zadnje 3 mesece? Če pa ni podatkov, pa lahko tam, kjer so, saj virus nima državljanstva in ne more bit razlik med državami - bistvenih :)
Pardon, vidim da sprasujes za prihodnost, ker pises "bo hospitaliziranih". V tem primeru je odgovor povsem enostaven. Ko jih bo vecina cepljenih, bodo vsi hospitalizirani tudi cepljenih, le ru in tam bo kak primer, ki ne bo cepljen. Bo pa ta edini necepljen primer skoraj zagotovo tezja oblika. Zadovoljen z odgovorom?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Povprašal sem o statistični verjetnosti, to je nekaj kar se poda v sedanjosti za napoved prihodnosti.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
Povprašal sem o statistični verjetnosti, to je nekaj kar se poda v sedanjosti za napoved prihodnosti.
Zakaj ti razlagati stvari, ki jih nisi sposoben razumeti? Resno, kje je fora tega tvojega nabijanja? Tudi če ti bo podan odgovor, boš takoj iz riti potegnil novo bedarijo ter težil dalje v nedogled
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Očitno ne.

Potem pa tako:
kakšna je statistična verjetnost, da bo človek, star med 0 in 60 let, pristal v bolnici zaradi potrebe po hospitalizaciji od korona virusa. Necepljen ali cepljen?
Danes.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Zakaj ti razlagati stvari, ki jih nisi sposoben razumeti? Resno, kje je fora tega tvojega nabijanja? Tudi če ti bo podan odgovor, boš takoj iz riti potegnil novo bedarijo ter težil dalje v nedogled

Gre se samo za to, da je možnost za kaj takega izjemno mala, in reči da zaradi cepiva pade to za faktor 20x je res lepo čut, ampak ko se vidi dejansko realno številko, pa ni več tako bistvena razlika.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Trigger

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
Očitno ne.

Potem pa tako:
kakšna je statistična verjetnost, da bo človek, star med 0 in 60 let, pristal v bolnici zaradi potrebe po hospitalizaciji od korona virusa. Necepljen ali cepljen?
Danes.
Si kot tri letni otrok, ki zna samo spraševat, razume pa ničesar kar mu razložiš. Na vsak odgovor zna samo postaviti novo trapasto vprašanje. Razlika je v tem, da otroci zrastejo in začnejo razumeti, pa še kot starš se rad ukvarjaš s svojim. S tabo pa se res ne da nobenemu ukvarjat, ker tudi zrastel ne boš nikoli.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Si kot tri letni otrok, ki zna samo spraševat, razume pa ničesar kar mu razložiš. Na vsak odgovor zna samo postaviti novo trapasto vprašanje. Razlika je v tem, da otroci zrastejo in začnejo razumeti, pa še kot starš se rad ukvarjaš s svojim. S tabo pa se res ne da nobenemu ukvarjat, ker tudi zrastel ne boš nikoli.
Ne rabiš za mene odgovarjat, ampak splošni javnosti, da bo lažje uvidla kako strašen je ta virus in lahko približno ocenila tveganje za hospitalizacijo.

Lahko pa to neodgovarjanje z dejanskimi številkami razumem le, kot namerno izmikanje, ker vsi vemo kako nizke so.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.810
2.069
113
Očitno ne.

Potem pa tako:
kakšna je statistična verjetnost, da bo človek, star med 0 in 60 let, pristal v bolnici zaradi potrebe po hospitalizaciji od korona virusa. Necepljen ali cepljen?
Danes.
Ugibam, ker se mi ne da iskat podatka, iz na hitrco najdenih pa ne bom sel tega racunat, nekih 0,3% +-0,1% ? Ves ti mogoce?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Pomeni necepljen ima 0,3% možnosti, da pristane v bolnici, cepljen pa 0,015% ? oz cepljen ima 95% manj možnosti za hospitalizacijo, glede na necepljenega?
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.810
2.069
113
Zal ni tako enostavno to sedaj kalkulirat, razlago si pa poisci na teh 118ih straneh, ker je bila ze napisana.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
No, ampak tu je ravno "problem" (če to sploh je problem?), zakaj se folk masovne ne cepi in se cepijo samo zaradi PCT.

Čeprav je virus nevaren, niti približno ni tako nevaren, da bi vsak, ki ga okuži, pristal v bolnici in ljudje niso nori in če pač na vasi umre en človek zaradi kovida, je to izjema, ne pa pravilo.
Pe čeprav mediji pumajo z ne vem kakimi škandaloznimi novicami, da je v bolnici 26 letnik, zdravke kmečke logike pač s tem ne pretentajo.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
Ne rabiš za mene odgovarjat, ampak splošni javnosti, da bo lažje uvidla kako strašen je ta virus in lahko približno ocenila tveganje za hospitalizacijo.

Lahko pa to neodgovarjanje z dejanskimi številkami razumem le, kot namerno izmikanje, ker vsi vemo kako nizke so.
Ko bo vaša stran kdaj prišla ven z dejanskimi številkami brez youtube nabijanja in fake strani se pa oglasi. Si nabijač za tipkovnico, ki bi rad, da se drugi borijo za tvojo korist. Sam seveda nimaš jajc kljub 5 dag mišic.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.810
2.069
113
No recimo teh 0,3% je nekje 10x vec kot pri gripi. Kar niti ni najvecji problem, problem je, da je velik del teh na respiratorjih in zasedajo postelje drugim ki bi jih tudi potrebovali v normalnih razmerah. Ampak nekaterih to ne gane, ker se jim ni zgodilo.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
Pa še ne eno nalogo sem se spomnil od spomladi, jo še noben ni znal izračunat.
Koliko se jih je v DSO Trbovlje cepilo, če je zbolelo 27 polnocepljenih. ????
A tebi po vsem tem času še vedno ni prebilo, da cepivo ni dovolj dobro, da se človek ne bi mogel okužit? Mislim si resno tako butast, da niti tega ne razumeš ali kako? Raje vprašaj koliko od 27 cepljenih obolelih DSOjevcev je končalo v bolnici ali umrlo? Številka je 0. Torej jih je cepivo obvarovalo pred najhujšim kar je že lep čas znano, da vsaj za to deluje dokaj ok (seveda nikakor ne 100%).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.770
-198
113
A tebi po vsem tem času še vedno ni prebilo, da cepivo ni dovolj dobro, da se človek ne bi mogel okužit? Mislim si resno tako butast, da niti tega ne razumeš ali kako? Raje vprašaj koliko od 27 cepljenih obolelih DSOjevcev je končalo v bolnici ali umrlo? Številka je 0. Torej jih je cepivo obvarovalo pred najhujšim kar je že lep čas znano, da vsaj za to deluje dokaj ok (seveda nikakor ne 100%).
Sej tebi tudi ni še prebilo, da je možno, da je moj kolega 2x cepljen pristal v bolnici, pa ni bil iz dso-ja.

No pa ne samo tebi. Ko sem v začetku meseca to napisal, se je moderatorju to zdelo tako nemogoče, da je post izbrisal. Zdej je že vsem jasno, da v bolnici pristanejo tudi cepljeni.