Covid-19 Zakaj se ne cepiti?

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.312
6.528
113
No recimo teh 0,3% je nekje 10x vec kot pri gripi. Kar niti ni najvecji problem, problem je, da je velik del teh na respiratorjih in zasedajo postelje drugim ki bi jih tudi potrebovali v normalnih razmerah. Ampak nekaterih to ne gane, ker se jim ni zgodilo.
Aha, pomeni kovid bolnik, ki sedaj zasede posteljo je največji drek, ker se ne cepi.

Če pa kadilec zasede posteljo, pa je to OK, ker itak je zdravstvo "usklajeno" s tem in se pričakuje da bo nek % takih pač v bolnici?
Ali pa pijanec.
Ali pa debeluh, ki namesto da bi skrbel za sebe, se nažira s hrano, faše kronične bolezni, potem pa odžira posteljo recimo nekomu popolnoma zdravemu, ki jo rabi?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.773
-212
113
Včasih ste tele podatke navajali :
Among more than 75 million fully vaccinated people in the US, just around 5,800 people reported a “breakthrough” infection, in which they became infected with the pandemic coronavirus despite being fully vaccinated.
Tole bi se tudi dalo preštet, koliko je obolelih in iz tega izračunat, koliko je cepljenih.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.259
-8.464
113
Aha, pomeni kovid bolnik, ki sedaj zasede posteljo je največji drek, ker se ne cepi.

Če pa kadilec zasede posteljo, pa je to OK, ker itak je zdravstvo "usklajeno" s tem in se pričakuje da bo nek % takih pač v bolnici?
Ali pa pijanec.
Ali pa debeluh, ki namesto da bi skrbel za sebe, se nažira s hrano, faše kronične bolezni, potem pa odžira posteljo recimo nekomu popolnoma zdravemu, ki jo rabi?
Tvoje zadnje 3 alineje ne rabijo izolacije, ter osebja v skafandrih, ker se opala, ne gre za nalezljivo zadevščino. Tko samo za začetek. Več ne bom našteval, ker je zate že to preveč za sprocesirati
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco in Matey

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.773
-212
113
Sem te že parkrat vprašal, pa si tiho k crknjen mucek.


Zbolelo, ali bilo pozitivnih?
Sem tudi že odgovoril. Če nebi noben zbolel, nebi nobenega testirali. poročali so pa, da večina ni zbolela. Torej jih je neznano število tudi zbolelo.

Če se jih od 75 miljonov cepljenih okuži 5800, koliko so jih cepili, če se jih je okužilo 26?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.312
6.528
113
Tvoje zadnje 3 alineje ne rabijo izolacije, ter osebja v skafandrih, ker se opala, ne gre za nalezljivo zadevščino. Tko samo za začetek. Več ne bom našteval, ker je zate že to preveč za sprocesirati

To je dejansko nekaj konkratnega od tebe po dolgem času.
Razlog je na mestu.

Ampak, kaj je potem delalo zdravstvo čez poletje, da se ni pripravljalo na to? Zanašati se samo na to, saj se bodo cepili ljudje, je lack of common sense.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.834
2.088
113
Aha, pomeni kovid bolnik, ki sedaj zasede posteljo je največji drek, ker se ne cepi.

Če pa kadilec zasede posteljo, pa je to OK, ker itak je zdravstvo "usklajeno" s tem in se pričakuje da bo nek % takih pač v bolnici?
Ali pa pijanec.
Ali pa debeluh, ki namesto da bi skrbel za sebe, se nažira s hrano, faše kronične bolezni, potem pa odžira posteljo recimo nekomu popolnoma zdravemu, ki jo rabi?
Ja glej, ni ok in se s tem strinjam. Ampak ti tu sedaj navajas primere, katere vidis iz tvojega zornega kota. Pozabil si pa na poskodbe rekreativcev, sportnikov, dopingasev in steroidasev, hitrih in drznih soferjev ipd. V koliko od teh se njades sam? Ampak vse to ni isto, ker v primeru kuznih bolezni je potrebno poskrbet za zascito delavcev okoli teh oseb. V primeru raka kadilca to ni potrebno. Tudi ne v primeru hitrega in drznega soferja invalida.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.442
4.545
113
Sej tebi tudi ni še prebilo, da je možno, da je moj kolega 2x cepljen pristal v bolnici, pa ni bil iz dso-ja.

No pa ne samo tebi. Ko sem v začetku meseca to napisal, se je moderatorju to zdelo tako nemogoče, da je post izbrisal. Zdej je že vsem jasno, da v bolnici pristanejo tudi cepljeni.
Seveda je mogoče, da cepljen pristane v bolnici ali tudi umre. Temu ne oporeka nihče. Oporekam pa temu, da imaš ti kao toliko kolegov, znancev in družinskih članov, ki umirajo direktno od cepiva ali pa so cepljeni in umirajo v bolnici. Ker preprosto lažeš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

damirj

Guru
9. maj 2012
4.834
2.088
113
To je dejansko nekaj konkratnega od tebe po dolgem času.
Razlog je na mestu.

Ampak, kaj je potem delalo zdravstvo čez poletje, da se ni pripravljalo na to? Zanašati se samo na to, saj se bodo cepili ljudje, je lack of common sense.
Ni common sense. Ker napovedi so bile in ljudje jih niso vzeli dovolj resno. Ampak kaj tocno bi se pa zdravstvo moralo pripravljati? Siriti bolnice? To traja veliko casa in terja veliko denarja. Kupovali samo postelje? Kam bi jih pa dali? In vseeno nekaj kostajo. Solali ljudi za zdravnike? To tusi stane in tudi traja. Cepiva in niti ne zdravila so smesno poceni za tako veliko ucinka na svojem podrocju. Seveda cepivo ne bo resevalo hitrih in drznih soferjev in invalidov, tem tako ni pomoci, ampak tisto kar pa pomagajo, pa pomagajo zelo ucinkovito.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.834
2.088
113
Seveda je mogoče, da cepljen pristane v bolnici ali tudi umre. Temu ne oporeka nihče. Oporekam pa temu, da imaš ti kao toliko kolegov, znancev in družinskih članov, ki umirajo direktno od cepiva ali pa so cepljeni in umirajo v bolnici. Ker preprosto lažeš.
Hja, ali laze ali pa boljse da nisi njegov kolega, ker izigravas statistiko, na slabse :))
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.773
-212
113
Seveda je mogoče, da cepljen pristane v bolnici ali tudi umre. Temu ne oporeka nihče. Oporekam pa temu, da imaš ti kao toliko kolegov, znancev in družinskih članov, ki umirajo direktno od cepiva ali pa so cepljeni in umirajo v bolnici. Ker preprosto lažeš.
Lažje je rečt lažeš, kot pa sprejeti dejstvo, kot npr da je cepljen pristal v bolnici. Ker so ti zadnje pol leta prali možgane, da te cepivo zagotovo obvaruje pred bolnico. Imam pač velik in raznolik krog znancev, kaj je tu čudno?

Je Jerala, al je bil Uhan, ne vem zdej točno, spomladi še govoril, "kdor se danes cepi, ne bo pristal v bolnici"
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.312
6.528
113
Ni common sense. Ker napovedi so bile in ljudje jih niso vzeli dovolj resno. Ampak kaj tocno bi se pa zdravstvo moralo pripravljati? Siriti bolnice? To traja veliko casa in terja veliko denarja. Kupovali samo postelje? Kam bi jih pa dali? In vseeno nekaj kostajo. Solali ljudi za zdravnike? To tusi stane in tudi traja. Cepiva in niti ne zdravila so smesno poceni za tako veliko ucinka na svojem podrocju. Seveda cepivo ne bo resevalo hitrih in drznih soferjev in invalidov, tem tako ni pomoci, ampak tisto kar pa pomagajo, pa pomagajo zelo ucinkovito.
Mi smo lahko pametni, in vsak svoje tupi, ampak dejanske podatke imajo samo pristojni.

Sigurno bi se kaj dalo naredit. Poleg tega pa, podatki iz tujine tudi nakazujejo, da cepljeni pristanejo v bolnici, kje pa so kapacitete za njih?

Podcenjevali so, ali pa mislili da bodo ljudje tako na izi prepričali v cepljenje, saj so veliko jih, ampak žal napačne. Še vedno je 60+ samo 70% precepljenih, teh se ne more nagovarjat z billboardi ob cesti in sem siguren, da so ti tisti, ki so v večini hospitalizirani. In ne tisti mladi, ki so bili tako nasmejani na plakatih.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
zato ker se zdravniški/medicinski kader tipa krek-beović-poklukar-logar-vindišar in kar je še teh akademik docent profesor doktorjev, vsak drugi dan zapleta in spotika ob lastne nesmisle.
Grem slučajno mimo cepilnega kontejnerja, slišim neko vpitje, pobližje pogledam kaj je - fašist z iglo v roki se dere na nekega starčka "Mehko roko !!! MEHKO ROKO !!!!"
Bravo, "stroka".

Isto se dogaja povsod po svetu, ni to poklukarjev izum
In ko boš rabil medicinskega tehnika da ti opere rit ga naženi in leži v lastnem dreku. Menda ja ne boš dovolil da fašist šari okrog tvoje riti.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.442
4.545
113
Lažje je rečt lažeš, kot pa sprejeti dejstvo, kot npr da je cepljen pristal v bolnici. Ker so ti zadnje pol leta prali možgane, da te cepivo zagotovo obvaruje pred bolnico. Imam pač velik in raznolik krog znancev, kaj je tu čudno?

Je Jerala, al je bil Uhan, ne vem zdej točno, spomladi še govoril, "kdor se danes cepi, ne bo pristal v bolnici"
No ti vsekakor lažeš, tu ni dvoma. Ni se treba obesit na enega cepljenega, ki je v bolnici, ker ni edini, vsekakor pa mi daj spisek vseh tvojih revežev, ki komaj še dihajo od cepiva (saj si jih naštel za polno košaro) in jim pošljem novinarje, ki bodo preverili dokaze in razodenemo svetu, da cepiva pobijajo na polno. Imaš možnost končat to norijo, samo dokaze na plan. Aja ne bo šlo, kajne?
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.834
2.088
113
Mi smo lahko pametni, in vsak svoje tupi, ampak dejanske podatke imajo samo pristojni.

Sigurno bi se kaj dalo naredit. Poleg tega pa, podatki iz tujine tudi nakazujejo, da cepljeni pristanejo v bolnici, kje pa so kapacitete za njih?

Podcenjevali so, ali pa mislili da bodo ljudje tako na izi prepričali v cepljenje, saj so veliko jih, ampak žal napačne. Še vedno je 60+ samo 70% precepljenih, teh se ne more nagovarjat z billboardi ob cesti in sem siguren, da so ti tisti, ki so v večini hospitalizirani. In ne tisti mladi, ki so bili tako nasmejani na plakatih.
Ampak kaj bi se dalo narediti? Pac ljudje se vecinoma ne zmenijo za opozorila. Vidis tega v vsakdanjem zivljenju veliko, mogoce tudi prevec. Npr, prostor za resevalni pas na avtocesti. Po vec letih truda in obvescanj se sele sedaj lepo ljudje umaknejo in naredijo prostor. Pa se tu se najde vedno kak idiot, ker njemu ni treba. V shopping centru znak da psom ni dovoljen vstop. Pase najde vedno kak pasjederec ki vlaci cucke v trgovine z oblekami in hrano. Ma wtf? Mogoce sem malo zloben in bom spet fasal ban od andyja, ampak idiotom pac ni pomoci.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.773
-212
113
No ti vsekakor lažeš, tu ni dvoma. Ni se treba obesit na enega cepljenega, ki je v bolnici, ker ni edini, vsekakor pa mi daj spisek vseh tvojih revežev, ki komaj še dihajo od cepiva (saj si jih naštel za polno košaro) in jim pošljem novinarje, ki bodo preverili dokaze in razodenemo svetu, da cepiva pobijajo na polno. Imaš možnost končat to norijo, samo dokaze na plan. Aja ne bo šlo, kajne?
Če ni edini,ki je cepljen v bolnici zaradi kovida, torej je bil Jerala, al Ihan, sej ni važno pač en od stroke tisti, ki je lagal, ko je spomladi obljubljal, da "kdor se bo danes cepil ne bo pristal v bolnici".
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.442
4.545
113
Če ni edini,ki je cepljen v bolnici zaradi kovida, torej je bil Jerala, al Ihan, sej ni važno pač en od stroke tisti, ki je lagal, ko je spomladi obljubljal, da "kdor se bo danes cepil ne bo pristal v bolnici".
Dokaz, da je rekel točno to prosim. Ali je mogoče rekel, da bodo možnosti veliko nižje? Dokazi o tvojih znancih z mnogimi hudimi težavami po cepljenju prosim.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

damirj

Guru
9. maj 2012
4.834
2.088
113
Potem pa tudi reci Potrcu da laze, kajti njegove napovedi se tusi niso nikjer uresnicile. A ne bos? Zakaj ne?
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.329
9.710
113
kod Džej-Zija
Saj veš, da takrat delte še ni bilo, a ne? In da za prejšnje seve je cepivo zelo zanesljivo. Ker ti redno lažeš, ni treba tega prenašati še na vse ostale.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey