Covid-19 Zakaj se ne cepiti?

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.096
6.479
113
Statistika pri kovid hospitalizacijah med delovno populacijo je zelo nizka. Jaz se od alfe za nobenega ne vem, pa poznam kake 50 potrjeno okuzenih v preteklosti
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.022
113
Drzi, je nizka. Ni pa tako zelo nizka, da bi bila zanemarljiva. Ce se recimo jaz ozrem nazaj in primerjam gripo ali covid, je razlike tako na uc vsaj x3 vec ljudi odsotnih zaradi covid. Resnici na ljubo moram rect, da kaksen gripavc je prisel kljub temu v sluzbo, pa bi morda bilo boljse ce bi ostal doma. Kar je bolj hudo pri covidu, to je samo moje opazanje in lahko ni nujno res, je da jih je v kratkem casu bilo vec in so bili bolj slabi kot pri gripi. Recimo z gripo si slab par dni, do en teden recimo in to je ze max. Pri covid je to ze dlje od enega tedna, najslabse pa je, da si ze zdavnaj prebolel, si pa se mesece nekako na 50%. In ce me to kot osebo niti ne pretirano moti, se verjetno delodajalci ne glih strinjajo, da jim hodis delat se mesece le s 50% moci, ker jih to na koncu tudi stane, enako kot tistih 10 ali 12 dni karantene oz bolniske. Tako da na to rec ne glej samo enostransko in egoisticno, poglej tudi iz ekonomskega vidika. Jaz bi samo iz tega razloga med zaposlenimi raje videl cepljene, prebolele in zdrave, kot pa necepljene in potencialno mozne za izostanek od dela za neko dol. stevilo dni katere moram placati, nimam pa od njih nic.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in Gavran

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.022
113
Zakaj ze? Pravno gledano po pogodbi o zaposlitvi skoraj nihce od nas ne bi smel delat od doma.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.096
6.479
113
Ravno zaradi tega se bojim, da bo kovid manija za vedno spremenila svet. Zaradi ekonomije.
Delodajalci bodo zaceli stimulirat cepljenje, pa ne samo za kovid; tudi gripo, ipd.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Jaz bi samo iz tega razloga med zaposlenimi raje videl cepljene, prebolele in zdrave, kot pa necepljene in potencialno mozne za izostanek od dela za neko dol. stevilo dni katere moram placati, nimam pa od njih nic.
Potem tudi ne boš zaposloval mladih mamic, ki hodijo na bolniške zaradi otrok, pa tiste, ki šele mislijo rodit, pa rekreativcev, ki se polomijo...... pa konckoncev saj cepljeni tudi lahko zboli.
kolega, 2x cepljen, po slabem mesecu, kar se je okužil, in dveh tednih, odkar je prišel iz bolnice, še kar v postelji.

Najboljš da dobi delodajalec na vpogled zdravstveni karton, da vidi kolikokrat je bil na bolniški v prejšnji službi, pa kakšne bolezni ima kdo. :evil: :evil:
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.502
113
Potem tudi ne boš zaposloval mladih mamic, ki hodijo na bolniške zaradi otrok, pa tiste, ki šele mislijo rodit, pa rekreativcev, ki se polomijo...... pa konckoncev saj cepljeni tudi lahko zboli.
kolega, 2x cepljen, po slabem mesecu, kar se je okužil, in dveh tednih, odkar je prišel iz bolnice, še kar v postelji.

Najboljš da dobi delodajalec na vpogled zdravstveni karton, da vidi kolikokrat je bil na bolniški v prejšnji službi, pa kakšne bolezni ima kdo. :evil: :evil:
Madona je nevarno bit tvoj kolega. Cepivo ti jih pobija, če pa to ne, pa enako zbolijo in komaj preživijo. Lepo, da sam sebi verjameš.
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.599
1.061
113
Saj jaz jim verjamem slabo izkusnjo, ampak da potem gre v kontra skrajnost in isce krivce med njimi in uteho pri somisljenikih, nima to nobene zveze z zdravo kmecko pametjo. Zdaj pa nagradno vprasanje, zakaj je to tako razsirjeno v danasnjih casih?
zato ker se zdravniški/medicinski kader tipa krek-beović-poklukar-logar-vindišar in kar je še teh akademik docent profesor doktorjev, vsak drugi dan zapleta in spotika ob lastne nesmisle.
Grem slučajno mimo cepilnega kontejnerja, slišim neko vpitje, pobližje pogledam kaj je - fašist z iglo v roki se dere na nekega starčka "Mehko roko !!! MEHKO ROKO !!!!"
Bravo, "stroka".
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.022
113
Potem tudi ne boš zaposloval mladih mamic, ki hodijo na bolniške zaradi otrok, pa tiste, ki šele mislijo rodit, pa rekreativcev, ki se polomijo...... pa konckoncev saj cepljeni tudi lahko zboli.
kolega, 2x cepljen, po slabem mesecu, kar se je okužil, in dveh tednih, odkar je prišel iz bolnice, še kar v postelji.

Najboljš da dobi delodajalec na vpogled zdravstveni karton, da vidi kolikokrat je bil na bolniški v prejšnji službi, pa kakšne bolezni ima kdo. :evil: :evil:
Ne bos verjel, to se ze dogaja. Tudi videl sem ze, da je zenska takoj po porodu dobila odpoved. Tudi rekreativce z visoko rizicnostjo za poskodbe nekateri neradi zaposlujejo. V tujini pa tudi redno preverjajo zdravstveno stanje delavcev in ne samo tako malo na hitrco, kot gre to pri nas pri rednem zdravstvenem pregledu. Pri nas je to na sreco se redka praksa. Ce pa do tega pride, bi pa sam sigurno dal med izjeme nosecnice npr in tudi zmerne rekreativce.

Kar se tice hospitalizacije cepljenega je pa verjetnost za to 20x manjsa kot pri cepljenem, zato je bistveno manj rizicen cepljen, kot necepljen. Enako kot je sportnik 100x bolj podvrzen poskodbi izven delovnega casa, kot obicajnez. Ampak je pa tudi ene 1000x vecja verjetnost, da mirsi tega zapisa ne bo razumel, kot obicajni clovek.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.096
6.479
113
Bistveno manj pa pomeni v realnem lajfu iz koliko na koliko?

Pa da bo vsem jasno prosim podatke kar x od 100 ali x od 1000
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.022
113
zato ker se zdravniški/medicinski kader tipa krek-beović-poklukar-logar-vindišar in kar je še teh akademik docent profesor doktorjev, vsak drugi dan zapleta in spotika ob lastne nesmisle.
Grem slučajno mimo cepilnega kontejnerja, slišim neko vpitje, pobližje pogledam kaj je - fašist z iglo v roki se dere na nekega starčka "Mehko roko !!! MEHKO ROKO !!!!"
Bravo, "stroka".
Ko bos bil na operacijski mizi in bos s sponto dobival anestezijo, da ne bos cutil posega, bos tudi vpil "fasist"? Predvidevam, da h zdravniku sploh sel ne bos in se bos doma zalizal, kot pes.
 
  • Haha
Reactions: endvatri

javr

Guru
6. dec 2011
1.599
1.061
113
Zakaj se ne cepiti?
Vsem, ki ste se znašli v enaki situaciji kot jaz, ko mi je vladni odlok 15.09.2021 onemogočil normalno življenje do te mere da sem bil prisiljen v cepljenje, bi svetoval naj nekako zdržijo do 1.oktobra, ko si je slovenska vlada zadala za nalogo da bo z namenom vsiljevanja PCT onesposobila lastno vojsko kar pa se ne sme zgoditi, zato bodo "strokovnjaki" in "znanstveniki" v noči na 1.oktober ugotovili tako močno izboljšanje epidemioloških razmer da ne samo PC, ampak tudi PCT ne bo več potreben.
 
  • Haha
Reactions: Matey in Ytbnd

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.096
6.479
113
Uf..je res tako nerazumljivo?

torej, primer:
Ce od neceplejnih pristane v bolnici 20 ljudi od 1000, bi potem cepljenih le 1 od 1000, ce velja 20x

To me zanima, dejanske realne stevilke, ne samo faktorje, by jest5 ;)
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.022
113
Uf..je res tako nerazumljivo?

torej, primer:
Ce od neceplejnih pristane v bolnici 20 ljudi od 1000, bi potem cepljenih le 1 od 1000, ce velja 20x

To me zanima, dejanske realne stevilke, ne samo faktorje, by jest5 ;)
Sori stari, tebi mozgani ne delujejo ocitno. To ni ta informacija, ki jo tako vneto isces.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.096
6.479
113
Kaj je tako težko odgovorit, koliko ljudi od 1000 bo hospitaliziranih če so cepljeni in koliko če so NEcepljeni?

Pa podatek naj bo v starostni skupini od 0 do 60 let, nezavisi od spola.