Covid-19 Zakaj se ne cepiti?

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.644
2.360
113
Pomurje

Opppa oppppa. Pa ni samo Janša grd a? Anticepilska sekta... argumenti in razlogi proti cepljenju vam padajo kot domine iz ure v uro...
Pričakujem, da se bolniška ne plača tudi za poškodbe izven delovnega časa!
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Nimam pojma kako je z bolniško, nisem bil nikoli nikjer pri kom "zaposlen", vedno sem bil za sebe zato tudi nikoli v bolniški nisem bil. Vsaj ne v takšni da mi bi jo kdo plačal. Tako da težko komentiram to. Sicer pa se vsekakor strinjam da če se zdevaš v soboto popoldan doma s kolesom in se polomiš da ti te bolniške ne krije delodajalec. Osebno bi uvedel dodatno zavrovanje v višini nekaj € mesečno ki bi pokrivalo vse te "privatne" primere izven delovnega mesta in časa.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Dejansko dobim občutek, da pišete iz vrtca.

Če bi vam rekli, da ne morejo oceniti, kakšen bo razvoj delte, bi se po tleh metali: "Nimajo pojma! Tisti na Twitterju vsaj nekaj vedo!"

Ko rečejo, da je trend že cele 4 dni v upadanju, pa spet ne znate odraslo, trezno in s pametjo povprečnega kmeta presoditi, kaj sploh govorijo. Skačete v luft, ker v svojih lažnih predstavah napačno presodite, da so vam dali v roke strelivo za kozlanje po njih.

Kako je napisal Mazzini? Vera deluje v prej razvitem nivoju možganov, in se je človek zato lažje in prej oprime, da mu sploh ni treba procesirati bolj kompleksne realnosti.

Nehajte s temi nebulozami.

Jst sem napovedal delto na nivoju 3jega vala in to se trenutno tudi kaže. Kako? Pogledaš države kje je delta prišla v evropo in potem pogledaš kdaj so prišli iz epidemije nazaj v normalo, ne vem zakaj bi bilo pri nas drugače. Če komu ni jasno lahko prilepim timelapse "eu semaforja barv" ki vedno kaže isti vzorec, to je vzorec širjenja vala ki se širi iz provtnega žarišča navzven čez celino. V bistvu 3x do sedaj je bilo totalno enako (kar ni nekaj novega, podobno je pri večjih epidemijah gripe) in bo še četrtič.

Razlike po državah se v prvih 3. valovih kazale glede na predhodni val. Torej bolj je država naj... v prvem ali drugem valu milejši je bil tretji in obratno. Kot kaže sedaj 4. val je tu podobno s tem da se v to enačbo lahko vključi še cepljenje (da ne bo kdo rekel da ga ne omenjam). Mi smo vseeno dali 1. in 2. val precej brutalno skozi in posledično precej profitirali pri 3., 4. je tako neka srednja žalost.

Se bo pa potrebno sedaj bat 5. vala ker ta zna udarit s sevom ki bo toliko mutiran da bodo cepiva pa tudi naravna imunost neustrezna. V tem primeru bomo "barikade" postavili na napačna mesta in bo udarilo na polno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor

Opppa oppppa. Pa ni samo Janša grd a? Anticepilska sekta... argumenti in razlogi proti cepljenju vam padajo kot domine iz ure v uro...
Nacizma si ni Janša zmislil, on ga kot domoljub samo posnema.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Dejansko dobim občutek, da pišete iz vrtca.

Če bi vam rekli, da ne morejo oceniti, kakšen bo razvoj delte, bi se po tleh metali: "Nimajo pojma! Tisti na Twitterju vsaj nekaj vedo!"
Prej bi rekel da ocenjujejo potek iz vrtca. če se tako "zmotijo". In ker se pogosto zmotijo - tako da lahko zaključimo da pojma nimajo, če ga pa imajo, pa lažejo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BojanG

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.022
113
Se pravi, smo v situaciji ko po vašem mnenju karkoli bi že bilo, ne bi mogli zmagat. Ja ql a ne. Zato pa smo kjer smo, v neki zabačeni vukojebini.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.022
113
Ja meni definitivno je v SLO najboljše, sem to že večkrat napisal. Ampak ko berem komentarje nekaterih, se uprašam, ali nisem morda v Matrici.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Pri nas smo znal petrolovca preselit ven, da je
odklepal pumpe, nismo pa znal kasirat goriva zunaj. Res me zanima kaj bi naredil, ce bi 11 letnega otroka poslal iz avta tankat gorivo. Kar v mojem primeru ne bi bilo prvič, placat ga pa res se ni hodil.
Seveda pa se strinjam, da so "antivaxerji" in anti pct ejevci namenoma delal nepotrebne scene na petrolih. Ce ze, so drugje bolj potrebne.
Včeraj sem tankal na Petrolu. Sicer sem plačal preko aplikacije, vendar pred vrati nisem videl nikogar, ki bi preverjal PCT. Verjetno je to spet en ukrep, ki se ga držijo dva dni, potem ga pa nihče več ne šmirgla. :cool:
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.711
113
Poslušaj, meni dol visi za vladni PR in število pozivnih, zato ne z enim ne z drugim v tej temi sploh ne operiram. Boli me đoko. Večkrat sem že napisal, da je epidemija zanič vodena. To obsojam z vsemi štirimi. Kako naj obramboslovec in infektologinja vodita obvladovanje epidemije? A v oštarijo tudi hodita k avtomehaniku?

V bolnicah imamo vsega skupaj 270 intenzivnih postelj, ko so od teh 103 zasedene od "nepomembnega Covida" je to veliko po vsakih vatlih. Brez heca se že odpoveduje nenujne operacije, ker ni ljudi, ki bi jih naredili, ker pedenajo Covidnike.

In, btw., ker takšnih izkušenj sam nimaš, ko boš fasal kakšnega sorodnika, ki bo tedne in mesece na obroke umiral v bolnici, boš spoznal, da tam ljudje niso "na dopustu" ali "zaradi lepšega".

Tam so zato, ker so sprejeli slabo odločitev o svojem zdravljenju in se niso cepili. To je6o bi si lahko prišparali, pa si je niso, ker so v teh časih najbolj slišani tisti, ki so najbolj glasni, ne pa tisti, ki o materiji kar vedo. To je tisto, kar je problem tle.
Pa človek, kaj ti men kle nabijaš zdej? Mam doma kar lepo posledico odpovedi "nenujne" operacije, ker se je Poklukar še kot direktor UKCja na enem kriznem sestanku 13.3.2020 odloču, da bo skenslu vse operacije, da bodo anasteziologi na lagerju, če bo"Bergamo" in bodo ljudi kar na ulicah priklapljal na ventilatorje in to ob 20 al 30 pozitivnih v tistem dnevu. Je tamala slekla pižamo in zapustila bolnico. Operirana je bila pa potem sred zime v višku epidemije, ko smo mel realno prek 2000 okuženih dnevno, seveda ni bilo optimalno, zato bo morala še enkrat. In, kaj zdej? Epidemijo se vodi katastrofalno in takih odločitev, kot je bla zgoraj je nešteto. In ja, mi je na obroke umrl oče, ne od Covida, ampak od raka na možganih. Tko da ne men moralizirat.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Prej bi rekel da ocenjujejo potek iz vrtca. če se tako "zmotijo". In ker se pogosto zmotijo - tako da lahko zaključimo da pojma nimajo, če ga pa imajo, pa lažejo.
Ker nimajo kristalne krogle, to pomeni, da lažejo?

Vsak resen sistem pripravlja scenarije, kaj bo ratalo v prihodnosti, in to na podlagi znanja in izkušenj strokovnjakov. Tle gor pa v primeru, če se najbolj smiselna napoved ne izkaže kot 101% pravilna, skačete tle, da lažejo?

V prvi vrsti niso problem napovedi, ki se VEDNO lahko uresničijo ali ne, prvi problem je, da tega ne počnejo strokovnjaki (tj. epidemiologi), ampak politiki. Gnojnico pa v enaki meri tle gor zlivate po politikih (pravilno) in po strokovnjakih (napačno, ker jih prvi itak nič ne vprašajo).
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Jst sem napovedal delto na nivoju 3jega vala in to se trenutno tudi kaže. Kako? Pogledaš države kje je delta prišla v evropo in potem pogledaš kdaj so prišli iz epidemije nazaj v normalo, ne vem zakaj bi bilo pri nas drugače. Če komu ni jasno lahko prilepim timelapse "eu semaforja barv" ki vedno kaže isti vzorec, to je vzorec širjenja vala ki se širi iz provtnega žarišča navzven čez celino. V bistvu 3x do sedaj je bilo totalno enako (kar ni nekaj novega, podobno je pri večjih epidemijah gripe) in bo še četrtič.

Razlike po državah se v prvih 3. valovih kazale glede na predhodni val. Torej bolj je država naj... v prvem ali drugem valu milejši je bil tretji in obratno. Kot kaže sedaj 4. val je tu podobno s tem da se v to enačbo lahko vključi še cepljenje (da ne bo kdo rekel da ga ne omenjam). Mi smo vseeno dali 1. in 2. val precej brutalno skozi in posledično precej profitirali pri 3., 4. je tako neka srednja žalost.

Se bo pa potrebno sedaj bat 5. vala ker ta zna udarit s sevom ki bo toliko mutiran da bodo cepiva pa tudi naravna imunost neustrezna. V tem primeru bomo "barikade" postavili na napačna mesta in bo udarilo na polno.
Tega ne vemo, spet pišeš versko propragando, ki ustreza tvojemu prepričanju, ker do centra za verovanje v možganih vsakega človeka pelje najbolj široka avtocesta.

Če cepivo ne bo več učinkovito, bomo pa naredili novega. Znanost je ravno na primeru Covida pokazala, da se to da (sploh z mRNA cepivi).

Kar pa vemo, je, da se epidemije najbolj uspešno obravnava s polno cepljenostjo.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Rekli so, celo grozili, da bo delta prišla po vsakega, in da je izbira samo ali med cepivom ali delto. Zdaj pa upada, kaj je zdaj to? Kako bo prišla po vsakega če upada? Kakšen je to beden virus da odneha še preden lahko vse okuži. Hočem denar nazaj.
Take psevdo škrtuhe bo spravil v red šele Kirchesteuer.