Woke!1!

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.402
3.793
113
davorinm.wordpress.com
Ma nekaj se vseeno najde :D


Peter Dinklage je kot gost na podkastu Marca Marona pripomnil, da so pri izbiri nove Sneguljčice odgovorni pazili na zastopanost (v glavni vlogi bo nastopila Rachel Zegler, zvezda Zgodbe z Zahodne strani, ki je po mami kolumbijskega rodu), obenem pa še vedno nameravajo utrjevati škodljive stereotipe o ljudeh z dvarfizmom.
"Nikogar nočem žaliti, ampak res sem bil šokiran nad tem, kako ponosni so bili, da imajo prvo latinskoameriško Sneguljčico – ampak še vedno pa pripovedujejo zgodbo o Sneguljčici in sedmih palčkih. Naredite korak nazaj in razmislite, kaj počnete. Po eni plati boste napredni, obenem pa še vedno vztrajate pri nazadnjaški ideji sedmih palčkov, ki živijo v jami. Kaj hudiča?"
Igralec je dodal še, da bi bil sam absolutno za stvar, če bi kdo predlagal "kul, napredno reinterpretacijo" klasične pravljice, ne pa samo isto zgodbo, tokrat z igralci namesto animacije.
Ker je Dinklage verjetno najslavnejši igralec z dvarfizmom na svetu, njegove besede nosijo določeno težo. Pri Disneyju so se v torek odzvali z izjavo za javnost. "Da bi se izognili utrjevanju stereotipov iz animiranega filma, bomo ubrali drugačen pristop, kar se tiče teh sedmih likov. Posvetujemo se tudi s predstavniki skupnosti ljudi z dvarfizmom. Veselimo se, da bomo lahko povedali še kaj več, ko se bo po dolgem času razvoja začela produkcija," je predstavnik za javnost povedal za The Hollywood Reporter.
Model je zaslovel kot pritlikavec, ki je igral pritlikavca. Sedaj pa je proti, da bi nekaj pritlikavcev imelo možnost igrati v visokoproračunskem filmu. Ne vem o kakšnih škodljivih stereotipih govori, tisti palčki v sneguljčici so pridni, marljivi, skrbni, delavni itd...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.062
10.457
113
ja tipu je slava v glavo stopla. vecina škratov si je zelela igrati skrata v visokoproracunskih filmih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

hermann

Guru
19. mar 2014
9.615
6.468
113
Menda je problem, da v dotični zgodbi pritlikavci živijo v jami. Očitno nek stereotip, ki sem ga nekako spregledal, je pa menda prav, da se ga razblini.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.520
15.514
113
ja tipu je slava v glavo stopla. vecina škratov si je zelela igrati skrata v visokoproracunskih filmih.
In nekateri pritlikavi igralci to tudi glasno izpostavljajo v smislu kakšen čuden raznovrsten "inclusion" se to grejo, da namesto bele igralke za junakinjo (sicer s snežno belo kožo) uporabijo igralko kolumbijskega porekla a namesto pritlikavcev za palčke v zgodbi o Sneguljčici uporabijo normalno razvite (torej visoke a računalniško pomanjšane) igralce.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.345
765
113
In nekateri pritlikavi igralci to tudi glasno izpostavljajo v smislu kakšen čuden raznovrsten "inclusion" se to grejo, da namesto bele igralke za junakinjo (sicer s snežno belo kožo) uporabijo igralko kolumbijskega porekla a namesto pritlikavcev za palčke v zgodbi o Sneguljčici uporabijo normalno razvite (torej visoke a računalniško pomanjšane) igralce.
Za sedem palčkov bi lahko izbrali sedem igralcev Los Angeles Lakers... Po velikosti na dol...
 

B81

22. jul 2007
36.505
10.261
113
Zdaj pa bi rabil vojsko somisljenikov, drugace ga bodo mediji hitro pokopali.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.062
10.457
113
Fakiča jim je pokazal za zdaj.
"V glasbeni industriji me zabodeno gledajo, ko zavračam njihove osem milijonov dolarjev težke ponudbe. Ne potrebujem šest koncertnih avtobusov, 15 prikolic in letala. Nočem igrati na stadionih, nočem biti v središču pozornosti," je zapisal, "to pesem sem napisal zaradi težav z duševnim zdravjem in depresijo. Dotaknila se je na milijone ljudi, ker jo poje nekdo, ki te besede občuti. Nobenega prirejanja, nobenega agenta, nobenega sranja. Le nek bedak in njegova kitara. Tega glasbenega stila ne bi smeli zapostaviti."
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
2.179
1.462
113
Saj če je pameten, bo zaslužil tudi brez tega.

Komad sem pa slišal že pred časom in mi je všeč.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81