Vse o avtodomih in avtodomarstvu

smrkec

Majstr
5. sep 2007
2.099
476
83
Original Westfalia webasto v Vianu je časovno omejena (mislim, da 2 uri) in se avtomatsko izklopi. Na strehi v prehodnih obdobjih prakticiram manjši kalorifer.
Sharan takole zgleda v polni bojni opravi in v kampu:


Uf, kere pa gume na sharanu

Strešni šotor snameš s prečkam skupaj? Imaš obešeno pod stropom?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.433
358
83
Če bi mi bilo to edino ogrevanje, bi raje vzel par let star original, če ni denarja za nov original.

PS: imam kitajca za jutranje dodatno segrevanje kabine, pa si ne predstavljam v kakšnem stanju bi bil če bi laufal par ur v komadu.
kolega ima 8 grelcev v kombijih, nekateri laufajo po 12h brez težav že nekaj sezon
na netu imaš CDH community, po razl. delih sveta ogrevajo delavnice in lope 24/7 brez posebnosti
to zimo še ni bilo tako nizkih temperatur, moj je laufal v kosu 10 ur, vse ok
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.588
-216
113
tudi moj laufa vsak dan najmanj 1 uro... je pa tudi že laufal cel dan in celo noč in še en cel dan... sej človek težko verjame, ampak pač delajo. očitno je nek zelo preprost sistem, ki laufa.

ravno te dni mi je znanec rekel, da bo tudi raje kupil dražjega "original", da je slišal da te tapocen crkujejo.... jest pa tud še za enga nisem slišal.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.433
358
83
tudi moj laufa vsak dan najmanj 1 uro... je pa tudi že laufal cel dan in celo noč in še en cel dan... sej človek težko verjame, ampak pač delajo. očitno je nek zelo preprost sistem, ki laufa.

ravno te dni mi je znanec rekel, da bo tudi raje kupil dražjega "original", da je slišal da te tapocen crkujejo.... jest pa tud še za enga nisem slišal.
"vsak po svoje, bohinc pa s svedrom (vola klal)"
dal sem 120eur, imam daljinca s povratno informacijo, cel grelec je zasnovan kot originalni, se pravi preprosta zasnova
grelna svečka, tesnila in mrežica je na nemškem amazonu 18eur - pa če vsako drugo leto naredim servis, je to čista zmaga
 
27. jan 2022
5.783
2.268
113
kolega ima 8 grelcev v kombijih, nekateri laufajo po 12h brez težav že nekaj sezon
na netu imaš CDH community, po razl. delih sveta ogrevajo delavnice in lope 24/7 brez posebnosti
to zimo še ni bilo tako nizkih temperatur, moj je laufal v kosu 10 ur, vse ok
Da ne boš mislil preveč, kitajca imam že 8 al 9 let (ko se je večina samo smejala temu, pa verjetno sem bil med prvih 100 članov na CDH) - prvega, pa vseeno ga ne bi imel kot edini grelec v BIVALIŠČU. Sem pa imel pred njim 25 let star vebasto iz kombija pa glih tak delal, bil je celo precej tišji.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.588
-216
113
"vsak po svoje, bohinc pa s svedrom (vola klal)"
dal sem 120eur, imam daljinca s povratno informacijo, cel grelec je zasnovan kot originalni, se pravi preprosta zasnova
grelna svečka, tesnila in mrežica je na nemškem amazonu 18eur - pa če vsako drugo leto naredim servis, je to čista zmaga

pa ti dela ta daljinec? jest sem ga kupil ekstra, pa je skoz nekaj ribal... zaslon je blokiral...
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.412
3.525
113
Taprav alteraš ima Trumo za ogrevanje, ta stane dva jurja in ko jo najbolj rabiš gledaš utripajoče lučke, ker se neki zmišljuje, da ne dela. Rezervnega vira ogrevanja pa tapravi alteraš nima.
Sem pa tudi sam že prespal na smučišču, ob globokem minusu, ko mi je zvečer peč crknila, pa sem še vedno tukej tako, da bi se najbrž v strešnem šotoru tudi dalo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi in Car