Vse o avtodomih in avtodomarstvu

smrkec

Majstr
5. sep 2007
2.099
476
83
Skupinski so sprehod daleč, ponoč ko si v gatah ni ravno prijetno.
pa menda ni to tako velik minus, če je potrebno kda sredi noči na sprehod:) Sedaj se še igram tabornika s šotorom in bi mi tak vw bi bil luksuzni hotel:)) Jasno mi je, da je pravi ad še stopnjo več v udobnosti. Upam, da se javi kak uporabnik take predelave in pove še iz prve roke vse minuse:)
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.589
-216
113
Kako se v praksi obnese SPANJE v taki predelavi?
Spodaj, kuhinja + prostor za kolesa, zgoraj pa spanje.
Ter koliko velik je minus, če nimaš lastne kopalnice? Jasno mi je, da si potem bolj odvisen od kampov. Samo pravi AD mi niso všeč. To se mi zdi ok tudi kot daily avto in za vikend odklope. Dveh avtov pa ne bi rad imel.


Poglej priponko 77681

Za vikend izlete za 2 je super. Tuš si lahko naštimaš montažni zunaj, tist v vrečki, ali na prljažniku... WC kemični, tamal, če pohojaš po divjini. Ker je navada poleti, da se gibaš okoli rek, jezer, morja, mislim, da s higieno ni tok problema. Če greš za dlje, greš za eno noč v kamp, da se kulturno stuširaš, nafilaš vodo in sprazneš wc...

Koles ne boš spravil notri. kolesa so na kljuki. Kuhinjo raje izvlečno, imaš notri precej več placa, pa kuhinjo rabiš le 2x dan...


Sem pa enkrat opazoval eno družino v kampu s takim vozilom, mlada družina, 2x mulca 2-3 leta... se je videlo da je premlao...

Zakaj transporter? zakaj ne kakšen boxer? imaš vsaj stojno višino, pa bl komot je vse skupaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.402
9.361
113
pa menda ni to tako velik minus, če je potrebno kda sredi noči na sprehod:) Sedaj se še igram tabornika s šotorom in bi mi tak vw bi bil luksuzni hotel:)) Jasno mi je, da je pravi ad še stopnjo več v udobnosti. Upam, da se javi kak uporabnik take predelave in pove še iz prve roke vse minuse:)
Moj nasvet, al ostani na šotoru, in nabavi vsaj van. Tole je precenjeno in neudobno. Seveda je pa to moj vidik, lohk bo teb super.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
2.099
476
83
Za vikend izlete za 2 je super. Tuš si lahko naštimaš montažni zunaj, tist v vrečki, ali na prljažniku... WC kemični, tamal, če pohojaš po divjini. Ker je navada poleti, da se gibaš okoli rek, jezer, morja, mislim, da s higieno ni tok problema. Če greš za dlje, greš za eno noč v kamp, da se kulturno stuširaš, nafilaš vodo in sprazneš wc...

Koles ne boš spravil notri. kolesa so na kljuki. Kuhinjo raje izvlečno, imaš notri precej več placa, pa kuhinjo rabiš le 2x dan...


Sem pa enkrat opazoval eno družino v kampu s takim vozilom, mlada družina, 2x mulca 2-3 leta... se je videlo da je premlao...

Zakaj transporter? zakaj ne kakšen boxer? imaš vsaj stojno višino, pa bl komot je vse skupaj.
kolesa gredo not, sem že pogledal nekaj yt videov:)
kemični wc ni slaba ideja.
za družine verjamem, da je premalo. samo s tem nimam težav
kuhinjo notri bi uporabljal pozimi, v dežju in morda večerja. zajtrk in kosilo v lepem vremenu je komot zunaj, kot sedaj to počnem pred šotorom.
rad bi čim manjši avto. če je boxer s stojno višino, je potem vseeno ali je pravi AD... ker potrebujm dejansko samo za spanje in 2x prehranjevanje. ostalo sem ponavadi nekje aktiven na terenu.
ter morda še kot daily avto je bolj primeren.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.589
-216
113
ok, ce bos cel gepek dal za kolesa, potem jih bos seveda spravil notr. sam ponavadi imajo tako streho tisti s pohistvom notri, a je plac za kolesa?

pozimi pa ne vem kako se spi v tam zgoraj... se pa dobi izolacijske prevleke... rabis pa grelec...

je pa res, da so ti vw precenjeni.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.902
2.505
113
pa menda ni to tako velik minus, če je potrebno kda sredi noči na sprehod:) Sedaj se še igram tabornika s šotorom in bi mi tak vw bi bil luksuzni hotel:)) Jasno mi je, da je pravi ad še stopnjo več v udobnosti. Upam, da se javi kak uporabnik take predelave in pove še iz prve roke vse minuse:)
Tole je kar prava evolucija! Sedaj šotor na tleh, potem na strehi!
Tisti, ki tu zagovarjajo velikega, že vedo zakaj. Še nisem slišal za avtodomarja, ki bi šel z velikega na manjšega.
Če je že bilo, je bilo nekaj hudo narobe in sam enkart na svt'!

07_002.JPG
 
  • Všeč mi je
Reactions: smrkec
27. jan 2022
5.783
2.269
113
Tak na pamet smučišča: Kope PZA z ogrevano kopalnico in WC, enako Rogla, MB kamp Kekec - 5 minut peš do smučišča, Avstrija vse polno zimskih kampov, prav tako Italija, da ne omenjam Livigno kjer je enih 5 zimskih kampov.

Sicer pa: vsak je svoje glave mesar.
 
  • Všeč mi je
Reactions: smrkec

jello

Guru
22. sep 2008
10.044
3.783
113
Daj mi prosim napiši kakšnega koroškega. Lansko zimo pri najboljši volji nisem našel drugega kot penzion pod katscbergom, kjer je kao pza Ostalo je jeba, še skreta ni kje spraznit. Tudi pza-ji za katere naj bi veljalo, da laufajo celo leto, vse zaprto.
 
  • Všeč mi je
Reactions: nemenabijat

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.412
3.525
113
Tak na pamet smučišča: Kope PZA z ogrevano kopalnico in WC, enako Rogla, MB kamp Kekec - 5 minut peš do smučišča, Avstrija vse polno zimskih kampov, prav tako Italija, da ne omenjam Livigno kjer je enih 5 zimskih kampov.

Sicer pa: vsak je svoje glave mesar.
Slovenska smučišča so muzeji na prostem, zato je vseeno kje je kamp. Muzejev nikoli nisem obrajtal. Grem tja, kjer lahko parkiram tik ob smučišču, da iz gepeka potegnem smučke in sem na smučišču. Če je komu kopalnica bolj pomembna od smučišča, lahko izbira drugsče, nimam nič proti.
 
27. jan 2022
5.783
2.269
113
1. pisal sem za Smrkca, ki bi ga to zadevalo.
2. Jebala vas Koroška - tam tudi smučišč ni - Mokrine imajo kamp z organiziranim bus prevozom.
3. nemenabijat glih ti si spraševal za smučišča s kampom - če ti slovenija ni všeč: Alta badia, Livigno,... sam si išči saj znaš!
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.044
3.783
113
Za koroško imamo karte ker nam je najbližje, do gerlitzna je 45 minut. Za takrat ko se mi ne da it z avtodomom. Nasfeld je beden, slabo urejene proge že ob devetih, gužva in sami začetniki na smučišču, recept za slab dan. Idealno za nekaj dni je lienz, kjer je v radiju 30 km 5 smučišč in se vsako popoldne preparkiram na drugo. Ampak kot sem napisal, vse na šverc, parking pod gondolo in na dobro voljo korošcev, da nas ne preganjajo. Razen ko nas. Zato bi raje plačal, da bi legalno spal in skret spraznil, drugega ne rabim.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

jello

Guru
22. sep 2008
10.044
3.783
113
Gugl nalogo in potem še v živo sem opravil že lani. Razen v kalsu je tole kar si polinkal pozimi vse zaprto. Vse.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.412
3.525
113
1. pisal sem za Smrkca, ki bi ga to zadevalo.
2. Jebala vas Koroška - tam tudi smučišč ni - Mokrine imajo kamp z organiziranim bus prevozom.
3. nemenabijat glih ti si spraševal za smučišča s kampom - če ti a aslovenija ni všeč: Alta badia, Livigno,... sam si išči saj znaš!
Nisem nič spraševal in iskal, ker ne rabim. Največkrat grem v Nasfeld iz Pontebe direkt na prelaz. Občasno grem na Turracher, redko na Gerlitzen in Višarje. Povsod si direkt na smučisču. Če rabiš kopalnico, potem moraš iskat druge destinacije.

Da grem smučat in da se prevažam z nekimi busi in pešačim do kampa, hvala ne bom in tam me ni. Če si zaželim pavze v kakršni koli obliki, se s smučkami zapeljem direkt do kamperja. Če to ne gre, ni to zame destinacija.
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.387
220
63
Kako se v praksi obnese SPANJE v taki predelavi?
Spodaj, kuhinja + prostor za kolesa, zgoraj pa spanje.
Ter koliko velik je minus, če nimaš lastne kopalnice? Jasno mi je, da si potem bolj odvisen od kampov. Samo pravi AD mi niso všeč. To se mi zdi ok tudi kot daily avto in za vikend odklope. Dveh avtov pa ne bi rad imel.


Poglej priponko 77681
4 sezone sem bil na MB Vianu Westfalia 3.0, med 2 in 5 potnikov/kamperjev. Super za road tripe in kombiniranje divje/kamp/Booking/AirBnB, neomejen vstop v mesta in garaže. Hitri transferji med lokacijam, verzije preko 200KM letijo kot vsak osebni avto, ali še bolj. :)
Pozimi te bo na vrhu zeblo, tudi ob Webastu. Kemični WC imam, a je še nerabljen, domače izdelan tuš je bil parkrat v uporabi. Trenutno so cene teh vozil (kot ostalih kamperjev, a to je druga, čredna zgodba) močno prenapihnjene. Ni ekonomično, a če te veseli, si ga privošči.

Ko so otroci prerasli, sem MB prodal in za delček denarja naredil hitro konverzijo itak domačega Sharana 4Motion : Autohome 140cm strešni šotor, še od prej air-up drive-away šotor in dodelane Bauhause plastične omarice, ki jih v kampu v minuti vržeš iz avta v šotor. Spanje v strešnem šotoru Autohome je meni vsaj tako udobno, kot v Westfalii. Avto iz dailya preobrnem v soft off road kamperja v dobre pol ure.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi in Valhalla

smrkec

Majstr
5. sep 2007
2.099
476
83
4 sezone sem bil na MB Vianu Westfalia 3.0, med 2 in 5 potnikov/kamperjev. Super za road tripe in kombiniranje divje/kamp/Booking/AirBnB, neomejen vstop v mesta in garaže. Hitri transferji med lokacijam, verzije preko 200KM letijo kot vsak osebni avto, ali še bolj. :)
Pozimi te bo na vrhu zeblo, tudi ob Webastu. Kemični WC imam, a je še nerabljen, domače izdelan tuš je bil parkrat v uporabi. Trenutno so cene teh vozil (kot ostalih kamperjev, a to je druga, čredna zgodba) močno prenapihnjene. Ni ekonomično, a če te veseli, si ga privošči.

Ko so otroci prerasli, sem MB prodal in za delček denarja naredil hitro konverzijo itak domačega Sharana 4Motion : Autohome 140cm strešni šotor, še od prej air-up drive-away šotor in dodelane Bauhause plastične omarice, ki jih v kampu v minuti vržeš iz avta v šotor. Spanje v strešnem šotoru Autohome je meni vsaj tako udobno, kot v Westfalii. Avto iz dailya preobrnem v soft off road kamperja v dobre pol ure.
Super, hvala!! To so dobre info! Torej te platnene zadeve niso za zimo. Hmm...
Če pravilno razumem, sedaj uporabljaš sharana s strešnim šotorom + dodatni šotor zraven?
Cene pa ja...

Sem bil ta vikend na smučišču in so bili 4 ad parkirani, celo vsi slovenski:)
Ko vas ni notri, ne ogrevate? Sem bil pozoren, če kater ropota ali se kaj kadi, pa nič. Pa vsak je bil po svoje še dodatno malo zavit, še posebno prednje steklo.