Vojna v Ukrajini 2

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.222
698
113
A tole o vukojebini in odlivu možganov pa misliš, da za Ukrajino ve velja?
Bi rekel da še v večji meri, kolikor je kapitala sploh še kaj ostalo v ukrajinskih rokah. Pobegnil je pa že vsak pameten, ki mu je to uspelo in ga niso prisilno mobilizirali v teh desetih mobilizacijah.

Glede bega mozganov je na ukr strani skoraj enako, samo z razliko da gre za domovino in najbrz jih je malo.manj procentualno.

Rusija bi morala biti bolj strateska in pred napadom pridobiti vec zaveznikov. Sam kdo pa ve vec o vojnah, taktiki in geopolitiki kot svetovni policaj USA?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.131
6.736
113
Glede bega mozganov je na ukr strani skoraj enako, samo z razliko da gre za domovino in najbrz jih je malo.manj procentualno.

Rusija bi morala biti bolj strateska in pred napadom pridobiti vec zaveznikov. Sam kdo pa ve vec o vojnah, taktiki in geopolitiki kot svetovni policaj USA?
A mislis da putin pa ni od 2014 snoval tega napada? Oz ze veliko prej…
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.042
95
113
Glede na to, koliko vodstvenega kadra je že zamenjal in ga zmetal skozi okno, se mi zdi, da so šli bolj na ho-ruk v tole misijo.

Edino kar jim je do sedaj uspelo, je bil tisti hitri napad v začetku, ko so jim zje.bali vso aviacijo in takoj odrezali donetsk. Od takrat naprej je pa samo še neko mrcvarjenje enih in drugih. In predvsem je.banje civilistov z stalnim bombardiranjem civilnih objektov.

sicer pravijo, da je vojna v ključni fazi...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.380
5.562
113
Glede na to, koliko vodstvenega kadra je že zamenjal in ga zmetal skozi okno, se mi zdi, da so šli bolj na ho-ruk v tole misijo.
Jaz pa mislim da je šel v misijo.....na 30letno podlago (over)hajpajna kako se vlaga v vojsko in kako so 1.5 armada na, svetu.....

Spomni se tistga kung-fu kitajskega bojnega robota iz AliExpressa omotanga v črne cunje :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.131
6.736
113
Kremlin spokesman Dmitry Peskov dismissed the impact of the new arms being sent by Britain, as well as those being supplied by Poland, claiming they would not change the situation on the ground.

He added that the new tanks would "burn like the rest".
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.131
6.736
113
An independent defence analyst has told Sky News that “everything points towards Belarus joining the war in the future”.

Konrad Muzyka described Belarussian forces as “a bit of a mystery” but added that the regular forces had been training virtually none stop since April and they had recently updated the data for their reserves.

The Polish defence analyst said: “The intensity and the scope of military activity that the Belarusians have been undertaking has been the highest since the end of the Cold War.

“We have never seen Belarusian forces train so much. Since the end of April, they have essentially practiced every military capability that would be needed for Belarus to join the war.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.131
6.736
113
The US military's new, expanded combat training of Ukrainian forces began in Germany on Sunday.

The aim is to get a battalion of about 500 troops back on the battlefield ready to fight the Russians in the next five to eight weeks.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.986
-1.044
113
program 6-12 mes. nemški tanki pridejo planirano naslednje leto...

Torej ni v planu, da bi kmalu konec vojne.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.870
1.264
113
Kaksne procedure, noro. Mesece in mesece izobrazevanj, da sploh obvladas nek napredni vojaski sistem. Tole bo res se trajalo vse skupaj.
Poslali so pa zgolj 100 vojakov. To bi morali v prvem sveznju vsaj 1000 poslat pa jih razdelit na skupine.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
404
136
43
Tega smo že imeli v rubriki ? Ima dobre posnetke. Bom dal samo par primerov.


Nadaljevanje.


Tega priporočam ogled v celoti. Tudi njim ne štimajo informacije od nadrejenih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.665
2.099
113
Kaksne procedure, noro. Mesece in mesece izobrazevanj, da sploh obvladas nek napredni vojaski sistem. Tole bo res se trajalo vse skupaj.
Poslali so pa zgolj 100 vojakov. To bi morali v prvem sveznju vsaj 1000 poslat pa jih razdelit na skupine.

Če pogledamo, kakšna procedura je bila za HIMARS ali M777, so UA vojaki naredi izobraževanje prej kot je bilo rečeno. Tudi tole za Patriot sisteme bo končano prej kot v 6 mesecih, počakimo par tednov. Bodo spet pisali, kako neverjetno hitro se učijo UA vojaki na novem sistemu....itd.

Ne vem če je res, samo na izobraževanjih v tujini naj bi bilo čez 20-30.000 UA vojakov. Tako se piše okrog po medijih, uradne številke pa tak ne bomo vedeli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Generik in 8888