Vojna v Ukrajini 2

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.222
698
113
Mirsi, vpraši se koliko Rusov bi si želelo iti umret v UKR prostovoljno, torej brez mobilizacije, čeprav RU ozemeljska celovitost ni ogrožena in hkrati so osvojojena ozemlja nič napram velikosti celotne Rusije.

Rusija bo zaradi Putina ratala vukojebina in Rusi se bodo zamerili preostalemu svetu tako da se še dolgo ne bodo pobrali. Ogromen odliv pametnih ljudi v tujino, ogromen odliv kapatiala v tujino, izguba pomembnih trgov, skratka beda za še tisto peščico srednjega sloja, ki je držal gor državo. Revni bodo pa itak ostali, kot so ostali v Ukrajini sedaj med vojno.
 

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.547
2.934
113
ravbarski rus naprimer še traktorja ne zna vžgat ko ga ukrade v Ukrajini...
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.665
2.099
113
Imam občutek, da bo Kremina padla v roke UA in Soledar končno v roke RU.


KREMINNA /1510 UTC 15 JAN/ UKR units are confirmed to be in contact within the city limits of Kreminna. Back and forth fighting continues in the south and central suburban areas as RU has conducted fire missions along the C-130514 road in the south liminal areas of the city.

Progress! Ukraine is having important success in Chervonopopivka as well, and this means likely regain of Holykove to follow. Russia is losing its manoeuvring space at a very good speed, and will probably panic in many ways soon enough.

 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

corsol

Guru
11. mar 2010
2.729
862
113
Imam občutek, da bo Kremina padla v roke UA in Soledar končno v roke RU.


KREMINNA /1510 UTC 15 JAN/ UKR units are confirmed to be in contact within the city limits of Kreminna. Back and forth fighting continues in the south and central suburban areas as RU has conducted fire missions along the C-130514 road in the south liminal areas of the city.

Progress! Ukraine is having important success in Chervonopopivka as well, and this means likely regain of Holykove to follow. Russia is losing its manoeuvring space at a very good speed, and will probably panic in many ways soon enough.

Chuck velikokrat malo bluzi.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.986
-1.044
113
Mirsi, vpraši se koliko Rusov bi si želelo iti umret v UKR prostovoljno, torej brez mobilizacije, čeprav RU ozemeljska celovitost ni ogrožena in hkrati so osvojojena ozemlja nič napram velikosti celotne Rusije.

Rusija bo zaradi Putina ratala vukojebina in Rusi se bodo zamerili preostalemu svetu tako da se še dolgo ne bodo pobrali. Ogromen odliv pametnih ljudi v tujino, ogromen odliv kapatiala v tujino, izguba pomembnih trgov, skratka beda za še tisto peščico srednjega sloja, ki je držal gor državo. Revni bodo pa itak ostali, kot so ostali v Ukrajini sedaj med vojno.
Sem se vprašal, najbrž noben.
Sem se vprašal tudi za ukrajince koliko bi si jih želelo umret za Krim in Donbas, kljub temu, da je ozemeljska celovitost ua ogrožena, in prišel do zaključka, da tudi noben. Koneckoncev tudi srbi niso želeli umirat v sloveniji, ko je bila ogrožena ozemeljska celovitost SFRJ. Bi morali?

Sem se pa vprašal, koliko lastnikov vojaške industrije, trgovcev z orožjem in njihovih posrednikov, pa vojnih dobičkarjev si želi, da v ukrajini umirajo ukrajinci in rusi, ter trošijo ogromne količine orožja in streliva, ob zavedanju, da bomo mi vso to poslano in uničeno orožje morali nadomestiti z nakupom pri njih, si želi, da vojna čim dlje še traja, sem pa zaključil, da kar vsi. In želje orožarskih lobijev imajo pri vladah neprimerno več vpliva, kot želja nekih mobilizirancev, ki itak morajo ubogat komando od zgoraj in it, kamor jih pošljejo in na komando streljat eni na druge.

A tole o vukojebini in odlivu možganov pa misliš, da za Ukrajino ve velja?
Bi rekel da še v večji meri, kolikor je kapitala sploh še kaj ostalo v ukrajinskih rokah. Pobegnil je pa že vsak pameten, ki mu je to uspelo in ga niso prisilno mobilizirali v teh desetih mobilizacijah.