Vojna v Ukrajini 2

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.999
798
113
Ah ne bodi naiven. Smo že tudi tu gledali kar nekaj podobnih (propagandnih) videov, ki so se kasneje izkazali za fejk.

Da bi pa ukrajinci nekemu rusu prilepili na uniformo ukrajinski znak in ga mučili in posneli v dokaz, (z telefonom iz leta 1992), kaj delajo rusi z ukrajincem je pa absolutno nemogoče?.
Da so o množičnih posilstvih rusov ukrajinci lagali, so pa tudi že sami priznali in odstranili tisto žensko, ki je najbolj lagala.

Pa ne govorim, da zločinov ni, kot v vsaki vojni so na obeh straneh.

Talšni videi so v prvi vrsti namenjeni lastnim vojakom v strašenje, kaj bo z njimi, če se predajo in seveda diskreditaciji nasprotne strani - na kar si ti nasedel.
Že 10000x. A ti mogoče veš kje se dogaja vojna ? Dalje je vse brezpredmetno, pa tudi, če bi vsi UKR posnetki bili fake. Če bi rus spokal, se to nebi dogajalo..
 
  • Všeč mi je
Reactions: nacek in Kamele0N

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.986
-1.044
113
ko en moj kolega, ki pravi da je vse fake in da ni vojne tam.

mozno, pa dosti ukrajincev je pač šlo na izlet v EU.
https://www.24ur.com/novice/tujina/...ravic-lagala-o-posilstvih-ruskih-vojakov.html

Pa brez skrbi, niso jo odpustili zato, ker je lagala, ampak zato, ker je nekdo izven ukrajine dokazal, da je lagala. Pa so tako utišali zadevo.

No pa saj Arestoviča sedaj, ko je enkrat za spremembo pod težo dokazov povedal resnico, ki marsikomu v ukrajini in na zahodu ni všeč, so tudi sprva skušali rešiti in so iz urada zelenskega objavili, da je bila njegova izjava dana po posvetu z zelenskim in usklajena z njim. Ampak ker napadi na arestoviča niso ponehali, si zelenski rešuje lastno kožo in se distancira od njega.

So imeli na izbiro, ali rečt, da so rusi napadli blok, video,o zrušitvi rakete pa je že krožil po spletu, in sebe že takoj v štartu postaviti v vlogo lažnivcev, ... ali pa na izbiro, da povedo, da so sami preusmerili raketo, (kot videno na videu) ki je potem padla na blok. In so se odločili, kakor so se, nikoli pa ne bo vsem prav.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1 in jest5

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.986
-1.044
113
Že 10000x. A ti mogoče veš kje se dogaja vojna ? Dalje je vse brezpredmetno, pa tudi, če bi vsi UKR posnetki bili fake. Če bi rus spokal, se to nebi dogajalo..
Vojna se dogaja v pokrajinah, ki so se z referendumom odcepile od ukrajine. Tako, kot nekoč Slovenija od Juge, JNA pa je postala okupator.

Ja, tudi če bi ukrajina spoštovala sporazume iz Minska, ali če zda nebi sprovedla državnega udara 2014, se to tudi nebi dogajalo.
Ampak sedaj je, kar je. Gremo v boj najprej do zadnjega ukrajinca, potem pa na vrsto pridejo poljaki in baltiške države, potem pa kmalu še mi.
Ampak je stotisoče žrtev vredno, smo vsaj probali spravit ukrajino v nato in bombandirat ruse v donbasu od 2014 dalje. Se strinjaš?
 

B81

22. jul 2007
35.392
9.540
113
Ko se dva junaka ne strinjata. Res kam gre svet...

Screenshot_20230117_132925.jpg
 
  • Objave ne odobravam
  • Haha
Reactions: jonny77 in jest5

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.999
798
113
Vojna se dogaja v pokrajinah, ki so se z referendumom odcepile od ukrajine. Tako, kot nekoč Slovenija od Juge, JNA pa je postala okupator.

Ja, tudi če bi ukrajina spoštovala sporazume iz Minska, ali če zda nebi sprovedla državnega udara 2014, se to tudi nebi dogajalo.
Ampak sedaj je, kar je. Gremo v boj najprej do zadnjega ukrajinca, potem pa na vrsto pridejo poljaki in baltiške države, potem pa kmalu še mi.
Ampak je stotisoče žrtev vredno, smo vsaj probali spravit ukrajino v nato in bombandirat ruse v donbasu od 2014 dalje. Se strinjaš?
Torej, ko bo v Velenju dovolj tujcev, se bodo legitimno odcepili in priključli svoji matični državi ? :D
Torej prvo referendum o novi državi "Velenjestan" potem pa referendum za priključitev k matićni državi ? In vse OK ?
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81 in sajkek

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.986
-1.044
113
Torej, ko bo v Velenju dovolj tujcev, se bodo legitimno odcepili in priključli svoji matični državi ? :D
Torej prvo referendum o novi državi "Velenjestan" potem pa referendum za priključitev k matićni državi ? In vse OK ?
Tujci sicer nimajo volilne pravice v teh zadevah.
Torej moramo Libeliče - ki so konkretno manjše kot Velenje, vrnit v Avstrijo, od katere so se pred stotimi leti odcepili in priključili matični državi?

Glej, kar se mene tiče ni problema, če nek narod hoče samostojnost in jo dobi. Mora pa potem tudi predvidt, da bo tam meja, carina, vize... khmm, pa saj niso šiptarji zato prišli v slovenijo, da bi se priljučili šiptariji, njim bolj pašejo slovenske socialne...
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.539
-8.429
113
Torej, ko bo v Velenju dovolj tujcev, se bodo legitimno odcepili in priključli svoji matični državi ? :D
Torej prvo referendum o novi državi "Velenjestan" potem pa referendum za priključitev k matićni državi ? In vse OK ?
Tujci tega ne bodo naredili.
Slovenski državljani malo lažje.

Ma a se ti ne zdi, da je malo bolj smiselno priključevati/osamosvajati pokrajine, ki mejijo na državo, ki se naj bi ji priključili? Ter da so pokrajine, ki so trenutno popularne velike, ter v principu samozadostne( Luhansk in Donetsk Oblast, sta obe po površini večji od Slovenije), kar se za Velenje ne da trditi.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.999
798
113
Tujci tega ne bodo naredili.
Slovenski državljani malo lažje.

Ma a se ti ne zdi, da je malo bolj smiselno priključevati/osamosvajati pokrajine, ki mejijo na državo, ki se naj bi ji priključili? Ter da so pokrajine, ki so trenutno popularne velike, ter v principu samozadostne( Luhansk in Donetsk Oblast, sta obe po površini večji od Slovenije), kar se za Velenje ne da trditi.
Edit: Gre se za idejo "Nas je več kot vas in vas več nočemo...."

Dal sem samo primer. Sicer pa velikost sploh ni pomembna, saj bi si velenje lahko dobrine uvažalo iz matične države oz. prijateljskih držav. (Kaliningrad).
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.539
-8.429
113
Dal sem samo primer. Sicer pa velikost sploh ni pomembna, saj bi si velenje lahko dobrine uvažalo iz matične države oz. prijateljskih držav. (Kaliningrad).
Absolutno, ker ima matična država sredstev na pretek, da lahko podpira velenjsko enklavo :zavijazocmi: Mi bomo pa tudi takoj klapnili in pustili prosti trgovinski prehod:valjamse:

Dej no, nehi sanjat.

P.S. Kaliningrad Oblast ima 3/4 površine Slovenije.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.999
798
113
Absolutno, ker ima matična država sredstev na pretek, da lahko podpira velenjsko enklavo :zavijazocmi: Mi bomo pa tudi takoj klapnili in pustili prosti trgovinski prehod:valjamse:

Dej no, nehi sanjat.

P.S. Kaliningrad Oblast ima 3/4 površine Slovenije.
Torej spet.. kje smo mi :) rusofili trdite/jo, da smo mi LNR in DNR .... JNA pa Ukraina.

Hebe se meni za velikost, dal sem primer, ker mešate jabolka in hruške. Sam nisem ekspert na področju politike in zgodovine... ampak ne moraš kar rečt da, je SLO nastala tako kot DNR in LNR....
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

jest5

Guru
18. avg 2007
25.539
-8.429
113
Hebe se meni za velikost, dal sem primer, ker mešate jabolka in hruške.
Saj ravno tu mešaš jabolka in hruške.
Velikost je zelo važna v takih primerih-a je zadeva vsaj približno samozadostna, a ima dovolj svoje infrastrukture, ustanov,...
Ali pa ima kakšno zeloooo pomembno, izstopajočo lastnost, ki ji omogoča da lahko uspeva kljub manjku določenih zadev(kakšen Monako)

ampak ne moraš kar rečt da, je SLO nastala tako kot DNR in LNR....
Kdaj pa sem to rekel?
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.999
798
113
Saj ravno tu mešaš jabolka in hruške.
Velikost je zelo važna v takih primerih-a je zadeva vsaj približno samozadostna, a ima dovolj svoje infrastrukture, ustanov,...
Ali pa ima kakšno zeloooo pomembno, izstopajočo lastnost, ki ji omogoča da lahko uspeva kljub manjku določenih zadev(kakšen Monako)


Kdaj pa sem to rekel?
Nisi ti tega rekel. In ni letelo na direktno na tebe. Si pa se zgleda popredalčkal, ko sem napisal "russsofili"... :)

1673964564985.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888