gibanje cen stanovanj v prihodnosti

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.918
2.629
113
Roko na srce 10k stanovanj se še v Ljubljani ne bi poznalo kaj velik, ne pa v 7x večji barceloni.

Je pa začetek, da ljudje začnejo razmišljat.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.198
3.825
113
Ljubljana
hmpg.net
Funkcionalno nepismen. Zato imamo tako kot je.
Barcelona Plans to Ban All Short-Term Rentals for Tourists From 2029

danes smo 23.6.2024

The next Spanish election will be held no later than Sunday, 22 August 2027
Tole je iz članka:
"The Mediterranean city will stop giving new licenses and won’t renew existing ones so that in 2029 no homes will have permission to be rented as tourist accommodation, Barcelona Mayor said at a press conference on Friday."
"Danes" nehajo dajati in ne bodo podaljševali obstoječih, tako da do 2029 (očitno takrat potečejejo vse) ne bo več dovojenj za oddajo stanovanj za turiste, - Tako razumem jaz.
"Sredozemsko mesto bo prenehalo izdajati nova dovoljenja in ne bo podaljševalo obstoječih, tako da leta 2029 nobena hiša ne bo imela dovoljenja za oddajanje kot turistična nastanitev, je v petek na novinarski konferenci povedal župan Barcelone." - tako prevede citat AI

Kdo je funkcionalno nepismen? Se pa strinjam s tvojo samooceno - Zato imamo tako kot je.

(PS - ker gre za volitve župana Barcelone, bodo verjetno konec maja 2027, seveda pa velja "Res pa je, da lahko naslednji župan ponovno začenja podeljevati licence (kot pri nas, ko kak minister za zdravje v preteklosti, ki je to nalogo vzel prednostno)")
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
7.185
3.478
113
"Danes" nehajo dajati in ne bodo podaljševali obstoječih, tako da do 2029 (očitno takrat potečejejo vse) ne bo več dovojenj za oddajo stanovanj za turiste, - Tako razumem jaz.
Barcelončani na redditu in twitterju pravijo, da začne zakon veljati z 2029, če oni narobe razumejo, ki tam živijo... tudi ok.

(v bistvu oni trdijo, da gre za populistični bullshit, oni so tudi izpostavili, da so vmes še volitve in da veliko sreče z zakonom, ki je obljubljen za pet let v naprej, pod drugimi vladajočimi)
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.331
5.661
113
Ja, še en tak zakon kot štemplanje na delu. Odpreš firmo v BiH in karavana gre dalje. Vse isto kot prej, izigrava se lahko še naprej. Noben problem ni resen.

Plešemo! Pardon. Ližemo ritke!
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.479
1.094
113
Celje
Ja, še en tak zakon kot štemplanje na delu. Odpreš firmo v BiH in karavana gre dalje. Vse isto kot prej, izigrava se lahko še naprej. Noben problem ni resen.

Plešemo! Pardon. Ližemo ritke!
In koliko firm se je zaradi tega selilo? pa sem proti stemplanju, ker vedno zagovarjam, da je bistveno kaj efektivno naredis v tem casu.

selitev za neko resno firmo vseeno ni tako simpl.

in pri oddajanju stanovanj v turistične namene gre za posel. In pac naj bodo papirji postimani skladno s tem.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.905
6.563
113
Jaz imam eno financiranje cez 14 dni na 15 let in ti lahko napisem kok je blo na koncu. Pred enim mesecem je bila okvirna ponudba 3.5