Varčevanje za nov avto otroka

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.386
5.897
113
pri taščici
zakaj pa ne? zakaj pa mora vsak z nule, če ni treba? Če je zgoraj prav zvezan bo lahko začel višje, kot ata pa mama in prišel dlje in svojim otrokom omogočil pa še višjo začetno štengo. Tako familije prosperirajo, ni nobena potreba, da je popolnoma selfmade.
Jabe, ne da naj zacne z nule tako kot mi. Ampak da pa vse dobi gratis v roke pa je vecja verjetnost da bo on svojim otrokom pustil manj kot tisti ki je začel z nule.
Kot pravi zino
Otroka moras nauciti loviti ribe. Ne mu pecene ribje fileje servirat.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.428
5.452
113
zakaj je možno samo eno ali drugo? zadevi nista izključujoči. Če pri tej analogiji ostanemo: A če ga naučim ribe loviti, mu ne smem potem več nobene svoje dati? Podpora je seveda v več oblikah - vse kar ste našteli, da je važno in tudi denarna.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.477
113
recimo je star 23 in kupuje avto za 28000. sam ima 22000, valjda da mu primaknem 6000, če imam. da bi mu pa jaz kupil za 28000 pa od mene ne bo videl.
normalno da mu daš ribo, če vidiš da sam vztraja na ribolovu in si jih je nalovil zase premalo. ne dam mu pa ribe, če on vmes sedi v bifeju na tinder aplikaciji.
če si v dveh dneh ne vlovi 1 same ribe za pod zob, ga jovo na novo začneš učit.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.428
5.452
113
Kak z nule, kaj pa 18 let all inclusive pa x stevilo ipadov :D

no, in kaj je to drugače? Lahko pa mu takoj ob rojstvu začnem puf voditi...

zino
sem jaz kaj drugega rekla? v čem je problem. tudi ti boš potem namesto rolexa za avto dal, kali? alter pač ne bi bil alter, če ne bi takoj extreme ven potegnil. na eni strani: "vse moraš popolnoma sam, najraje od polnoletnosti, pa naj se prebija iz danes na jutri, ti ga pa gledaš, pa praviš, ne dam, jaz si grem po rolex" ali pa "miško zapit in zadrogiran jajca praska, jaz pa denar vanj mečem". vmes pa nič ni. Velika velika večina je nekje vmes.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.973
814
113
Ja sej govorita prblizn isto..
Ce mulcu pri 23ih manjka samo 6k (od 28k) - je to ze naucen ribic, ki mu ni nc hudga in sta starsa bila uspesna.
Ampak to je neki drugega kot je imel idejo avtor teme.. za teh 6k starsa najbrz ne rabita 18 let varcevat?
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85 in zino

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.428
5.452
113
to sem pa v prvem postu v temi napisala... nič hudega, bo vsaj kaj našparanega. zdaj vsi navalijo, kako je vse brez veze pa narobe in bog ne daj da se ga dotakne, ker potem sploh ne bo šparal. Kaj te je narobe, če daje zdaj 16 let vsak mesec nekaj na stran? Saj ni nujno, da bo to pa za avto. Mrbit pa bo mulo priden in v nečem dober, pa bo rabil finančno injekcijo staršev, ki bo zdaj mogoča, drugače pa ne bi bila. Ali pa bo kaka družinska tragedija tipa izgube službe, bolezni ipd, pa bo tudi ta denar prav prišel. Če pa danes obupa, da je pa vse brez veze, ne bo pa nič... Srčno mu pa želim, da čez 17 let pridnemu sinu/hčerki kupi avto.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.477
113
no, in kaj je to drugače? Lahko pa mu takoj ob rojstvu začnem puf voditi...

zino
sem jaz kaj drugega rekla? v čem je problem. tudi ti boš potem namesto rolexa za avto dal, kali? alter pač ne bi bil alter, če ne bi takoj extreme ven potegnil. na eni strani: "vse moraš popolnoma sam, najraje od polnoletnosti, pa naj se prebija iz danes na jutri, ti ga pa gledaš, pa praviš, ne dam, jaz si grem po rolex" ali pa "miško zapit in zadrogiran jajca praska, jaz pa denar vanj mečem". vmes pa nič ni. Velika velika večina je nekje vmes.
ni problema.
ampak varčevat za otrokov avto ( celo nov avto ) 17 let se mi ne zdi pametno. o tem je govora. avto ni vse.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.386
5.897
113
pri taščici
Ce ze, potem mu raje pri 18 (20, 25) omogocim studij (ali kak erasmus....) v tujini (ce se pokaze prilika in interes) ali pa ga pri 20(25) "zbrcam" iz druzinske primarne nepremicnine v "sekundarno" nepremicnino pa naj tam vsaj stroske placuje (ce ze najemnine ne) in se navadi samostojnega zivljenja.
Ce mu nepremicnina ni vsec lahko prodamo sekundarno in kupimo drugo, vendar ne brez lastne udelezbe otroka.
Bolje da ga pri 20 navadis na stroske, kot oa da pri 30 ugotovi (ko ima ze druzino) da obstajajo tudi poloznice, starsev pa ni vec ki bi placeval poloznice.
Potem pa beres zgodbe kako je nemogoce da si danasnja mladina kupi svojo prvo nepremicnino
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf in sad

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.407
4.399
113
49
Na sončni strani ALP
Jst se pa čudim od kod mulariji v 4. letniku srednje šole avtomobili, ki si jih jst pri 30 letih delovne dobe ne morem privoščit.
Še dobr, da imajo mulčki očkote, ki jim keširajo 30k+€ za gare, da se ganjajo po gmajni... :rolleyes:
 
  • Všeč mi je
Reactions: axeton

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Najkasneje v 3tji generaciji familija vedno zacne od spodaj tako, da brez fousije.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.880
402
83
saj ne morem vrjet kak poden od ljudi ste...
kaj vas boli, če se bo en mulc čez 18 let vozil z novim avtom. Hvala bogu, da ima tolk pametnega fotra, da že zdej špara.
On bo dal 100€/mesec na račun, za kaj se bo pa ta denar porabil pa noben zares ne ve...
Če bi pa sedaj, vprašal kako mulcu pomagat do avta, bi bili pa vsi pametni, da kaj je zadnjih 18let počel, zakaj ni prej šparal.

Najlažje je trajnik na njun račun. Ekonomsko pa morda v delnice. Samo je vsak mesec malo več klikanja.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.005
9.138
113
40
MB
no, in kaj je to drugače? Lahko pa mu takoj ob rojstvu začnem puf voditi...

zino
sem jaz kaj drugega rekla? v čem je problem. tudi ti boš potem namesto rolexa za avto dal, kali? alter pač ne bi bil alter, če ne bi takoj extreme ven potegnil. na eni strani: "vse moraš popolnoma sam, najraje od polnoletnosti, pa naj se prebija iz danes na jutri, ti ga pa gledaš, pa praviš, ne dam, jaz si grem po rolex" ali pa "miško zapit in zadrogiran jajca praska, jaz pa denar vanj mečem". vmes pa nič ni. Velika velika večina je nekje vmes.

boljše da ne, ker te bo do 18ke verjetno kap :D
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.398
2.290
113
Šparat. Kaj pa bo mali vedel, da se je za njega špara. Tudi pri 18-ih!
Naj pri 8 letih ribe lovi. SIC! :valjamse::valjamse: On je takrat zavestni porabnik.
Prihranjen denar bo dobro prišel. Za karkoli
Način? Volja in samo volja.
Včasih si imel varčevalni račun, ki ga nisi mogel kar tako izpraznit. Na koncu se mi je bolje smejalo kot Primož Cirman-u
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.280
1.935
113
saj ne morem vrjet kak poden od ljudi ste...
kaj vas boli, če se bo en mulc čez 18 let vozil z novim avtom. Hvala bogu, da ima tolk pametnega fotra, da že zdej špara.
On bo dal 100€/mesec na račun, za kaj se bo pa ta denar porabil pa noben zares ne ve...
Če bi pa sedaj, vprašal kako mulcu pomagat do avta, bi bili pa vsi pametni, da kaj je zadnjih 18let počel, zakaj ni prej šparal.

Najlažje je trajnik na njun račun. Ekonomsko pa morda v delnice. Samo je vsak mesec malo več klikanja.
Nikogar nič ne boli, človek v trenutni situaciji sprašuje za varčevanje na 18 let in verjetno pričakuje donos.

A šlogamo iz kart, kave... Verjetno je rezultat tam-tam
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.880
402
83
Nikogar nič ne boli, človek v trenutni situaciji sprašuje za varčevanje na 18 let in verjetno pričakuje donos.

A šlogamo iz kart, kave... Verjetno je rezultat tam-tam
jaz nikjer ne vidim, da sprašuje o donosu. Kaj ima tukaj veze šloganje iz kart?
Pa tudi če bi... saj smo ljude in naj bi imeli nek normalen način komunikacije!

Pač vprašal je za mnenje, izkušnje. Morda je kdo že varčeval tako, pa mu lahko pove ali je bilo 100€ dovolj...

Če na hitro vržeš št. skupaj, je to 21.600€. Tako danes, kot pre 18 leti je nekaj izbire za ta denar. Tako da verjetno čez 18 bo tudi še. Saj ne rabi biti nov. Morda bo šel pa študirat, pa pri 2 otrokih = 2 študentska domova morda še kaka tujina, bodo morda ta deanr porabli za to...
 
  • Všeč mi je
Reactions: dejan_

igi

Guru
13. okt 2007
5.393
1.013
113
Celje
Obišči stran
Jst se pa čudim od kod mulariji v 4. letniku srednje šole avtomobili, ki si jih jst pri 30 letih delovne dobe ne morem privoščit.
Še dobr, da imajo mulčki očkote, ki jim keširajo 30k+€ za gare, da se ganjajo po gmajni... :rolleyes:

Si razmišljal mogoče v smeri, da, če si pri 30 letih delovne dobe ne moreš privoščiti avta za 30k delaš ti nekaj narobe?