Tezave z novo "premijo"

Marburg

Fizikalc
18. avg 2007
978
63
28
Kaj pa prekuri varovalko če ne tok?

Če lahko "ona" zmeri tok in pregori....ga boš tud ti zaznal na posamezni varovalki če ga boš pomeril....
Cuj mojster, razcisti si pojme kaj je napetost in kaj tok ter moc, s kaksnimi enotami se oznacujejo in kako se kolicine merijo. Poglej se Ohmov zakon in oba Kirchhoffova potem pa bos vedel zmerit in Strom in napetost.
Bodi pozdravljen
 
  • Haha
Reactions: CLIO15

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.692
556
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
najbrz se napaka zabelezi, oni pravijo, da na diagnostiki ni pokazalo nobene error kode

torej tista napaka na armaturki se ocitno ni zabelezila in ko/ce se ponovi bodo poslali diagnostiko v tovarno kako ukrepati, ugibam?

sicer pa ce prav razumem tega, glede na dogajanje cez luzo, pr MBju ne vejo porihtat
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
2.008
828
113
najbrz se napaka zabelezi, oni pravijo, da na diagnostiki ni pokazalo nobene error kode

torej tista napaka na armaturki se ocitno ni zabelezila in ko/ce se ponovi bodo poslali diagnostiko v tovarno kako ukrepati, ugibam?

sicer pa ce prav razumem tega, glede na dogajanje cez luzo, pr MBju ne vejo porihtat
Dej ne pusti se prehlajat resno.. kaj se ne zabelezi napaka, ki jo vidis na armaturi??? Kupil rabljenega golfa - peljal cipat, priklopil na racunalnik pa pravi “tega pa tega dne to in to uro je imel avto problem z nizko napetostjo akumulatorja - od takrat naprej se to ni vec ponovilo”. Pravm mojstru res je - takrat sem ga vzgal na parkingu.. pa je 4 leta star golf.. ne pa nova premija..

zahtevaj spisek dosedaj narejenih popravil in izpisov diagnostike.. vzemi se en dan dopusta in ga pelji na pooblascenca na drug konec slovenije.. tile tvoji - ti tega ne bodo zrihtal.. ti pa (sorry) nimas pojma o avtih in se ne znas zase postavt..

ce pa trolas - si nas pa dobr :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Marxon in sad

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
2.008
828
113
Hmm, to ni v SI, je BE

prvic, po prvem obvestilu, je bila baterija prazna, tako so rekli
potem 2x obvestilo in je bila OK baje

ja, najbrz me za nos vlecejo :gorjaca:
Popravek mojega predloga:

“vzemi se en dan dopusta in ga pelji na pooblascenca na drug konec Belgije” (alpa v bistvu do prvega premija servisa, ki ni isti zastopnik)
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.365
370
83
Kot zgleda si res frisn v tistem kraju...
Ti je ze en pred mano napisal da pejd k drugemu. Ko imas dan frej se odpelji nekam cez mejo ob prvi priliki na check servis pa pojamraj o tezavi. Sicer se pa lahko obrnes na stare dzombe v mestu kam vozijo M wagne na servis, no vsaj tiste ki iso prisegajo na 4 kroge ali Volve.
Ne smes bit sentimentalen na stacuno kjer si limo vagn kupu pod Bru pogoji... ( if/ce)
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.924
9.584
113
Dvomim, da bi pri drugem pooblaščencu diagnostika pokazala kaj drugače.
Zaenkrat jim še zaupam, in upam, da rešijo če se bo ponovilo.
Ne pusti se trolat tem tukaj, ki bi takoj z odvetnikom leteli do direktorja pooblaščenca, potem še uvoznika in potem kar direktno v Stutgartt.
Naredi tako kot so ti na servisu rekli in potem naprej, če ne bo nič.
Žal so sodobni avtomobili polizdelki.
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.692
556
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
Se strinjam, ti novi avti so res kr neki, pa neki senzorji pa piska za brezveze, eh...,sn mal prehiter prletu v eno manjse krozisce z neko zelezno strukturo na sredi, pa avto kr sam na bremzo :obesise:
Prej mel 10 let drugo znamko, sam redni servisi, pa so mi prauli, da bo tk ketno vrtrgalo tam po 120kkm, no men je do 200kkm ni
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.551
2.606
113
še v SLO - ampak komaj
Se strinjam, ti novi avti so res kr neki, pa neki senzorji pa piska za brezveze, eh...,sn mal prehiter prletu v eno manjse krozisce z neko zelezno strukturo na sredi, pa avto kr sam na bremzo :obesise:
Prej mel 10 let drugo znamko, sam redni servisi, pa so mi prauli, da bo tk ketno vrtrgalo tam po 120kkm, no men je do 200kkm ni

A pol jo je pri 200k ftrgalo???

ONTOPIC:
Trenutno si naredil vse, kar si lahko in sedaj imaš dve možnosti:
1. da se žreš in pripravljaš na “najhujše”
2. da voziš avto in ob morebitni ponovitvi napake narediš kar so ti naročili. In potem začneš malo bolj ropotati …

Si pa sam ugotovil, da je pun qurac neke elektronike v novih avtih - in ta ima pač to grdo lastnost, da občasno “nori”. In tu sta spet dve možnosti - prva, da vzameš muhavost elektronike kot dejstvo im druga, da se žreš.
Odločitev je tvoja.

Disclaimer: če se bo napak ponovila, bo treba priti zadevi do dna. In to pred iztekom garancije. Menjava avta zaradi “stvarne napake” je malo verjetna, je namreč že preveč sodne prakse, da to pri avtih ne špila (nesorazmernost).
 
  • Všeč mi je
Reactions: tesfalar in sad

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
5.915
2.341
113
Stojim danes v Bauhausu drive-inu z avtom ob "kamenju", dam v rikverc in se kamera ne vklopi. Trikrat naprej nazaj, kamera ne šmirgla, grem v menije, vse OK - ma ko jo jabe!
Stopim ven iz avta in začnem nalagat vreče kamenja v odprt prtljažnik. ;)
Elektronika je sicer OK, oni "švabo" me malo zajebava.
 
  • Haha
Reactions: Hanzi in MaverickT

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.692
556
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
A pol jo je pri 200k ftrgalo???

ONTOPIC:
Trenutno si naredil vse, kar si lahko in sedaj imaš dve možnosti:
1. da se žreš in pripravljaš na “najhujše”
2. da voziš avto in ob morebitni ponovitvi napake narediš kar so ti naročili. In potem začneš malo bolj ropotati …

Si pa sam ugotovil, da je pun qurac neke elektronike v novih avtih - in ta ima pač to grdo lastnost, da občasno “nori”. In tu sta spet dve možnosti - prva, da vzameš muhavost elektronike kot dejstvo im druga, da se žreš.
Odločitev je tvoja.

Disclaimer: če se bo napak ponovila, bo treba priti zadevi do dna. In to pred iztekom garancije. Menjava avta zaradi “stvarne napake” je malo verjetna, je namreč že preveč sodne prakse, da to pri avtih ne špila (nesorazmernost).
Ka vem, po 200k je šel v zamenjavo, za tega s kerim so zdej tezave.

Ja, možnost 2 se zdi najboljša
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.941
5.627
113
Stojim danes v Bauhausu drive-inu z avtom ob "kamenju", dam v rikverc in se kamera ne vklopi. Trikrat naprej nazaj, kamera ne šmirgla, grem v menije, vse OK - ma ko jo jabe!
Stopim ven iz avta in začnem nalagat vreče kamenja v odprt prtljažnik. ;)
Elektronika je sicer OK, oni "švabo" me malo zajebava.
Zamenjava računalnika kamere....