Podatki za Renault po VIN številki

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.151
54
48
Osrednja Slovenija
Živjo!

Je tu gor še kdo, ki bi mi lahko nekaj preveril po VIN številki? Tule je sicer ne bom objavljal, pošljem na ZS; na kratko pa v čem je štos.

Kupil rabljen avto, do sedaj vse ok. Konkretno (to ni skrivnost :) ) Laguno 3 grandour 2,0DCi z 131 konji.
Ker so bile težave z menjalnikom so mi ga v garanciji popravili (garancija na rabljeno vozilo, ne tovarniška). Sklopka oziroma predvse dvomasni vztrajnik je bil že malce bogi, zato sem jim prinesel nov komplet. O detajlih sicer trenutno ne bom, je pa glavni problem v tem, da ne dela. Paše, ampak drsi. Seveda odgovor trgovca, da ni nič kriv. Kljub vsem podatkom.
Sedaj raziskujem in pišem naokrog (Autodoc, Valeo, Luk itd) in dobivam podobne, če prav ne povsem enake odgovore. Skupna točka je, da kupljena in vgrajena sklopka ni prava!

Mene pa zdaj zanima, ali je to, kar imam, sploh originalno stanje ali je bil avto predelan (menjan motor, predelan iz avtomatika na ročnega, ???). Na Renault sem že pisal, pa ni odgovora. Bom šel osebno na servis, ampak če lahko zvem preko neta - zakaj bi hodil.
Po številkah, ki so na sklopki, ki je bila vgrajena, mi namreč zmeče ven različne zadeve - od lagune z 150 konji (131 javi da ni ok), do nisanov in celo BMW-jev. Skratka - kaos. Prvo moram izvedeti ali je avto v tovarniški konfiguraciji, drugo pa kaj zagotovo paše gor. OK, potem se moram še skregati in zahtevati vračilo denarja za nepravi komplet (čeprav se trenutno vozim z njim in pazim da ne zdrsne) in ugotoviti kdo bo to štalo (beri ponovno menjavo) plačal.

Povzetek - mi lahko kdo na podlagi Vin številke javi konfiguracijo pogonskega sklopa in tovarniške številke za sestavne dele sklopke oziroma komplet sklopke?
Hvala!!!
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.139
113
Da bi sklopko, ki ni prava vgradil? Saj pa te vsak mehanik staro in novo na pult vrže in primerja
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.151
54
48
Osrednja Slovenija
Hja, jo, če je enak proizvajalec. Robe je kolikor hočeš. Da neznanih sploh ne omenjam . Sachs, Luk, Valeo so v igri. Vsak ima svoj komplet. In to ne enega, zato pa je problem, ker tisto, kar naj bi pasalo na moj avto, ne paše. Paše kar se tiče vgradnje, ampak ne deluje ok.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.151
54
48
Osrednja Slovenija
Primer LUK kompleta - po nekaterih katalogih naj bi bil ok komplet z šifro 0241 600 0066 00, po drugih pa 0241 600 0064 00. Na oko razlike ne najdeš.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.151
54
48
Osrednja Slovenija
Huh - tole si mi dobro povedal. Napisal sem sicer kode za LUK. Kupil (in vgradil) sem Valeo. Ta se obnaša, kot da ne popusti dovolj. Seveda meni nihče ne verjame, ampak sem omenil da sta dve varianti (glede na to da se je vgradila bp) - ali je problem v potisnem ležaju, ki je predolg in zato košara ne popusti do konca ali pa (malo verjetno) so uničili pedal in ne ne spusti olja za vračanje do konca. Ko ti ravno odgovarjam - vgrajen imam komplet valeo z oznako 837425.
Kot sem napisal - naknadno ugotovljeno, da ne paše in še naknadno ugotovljeno, da po vin številki sploh ni pravi. Če me spomin ni zapustil bi ta komplet pasal na enak avto kot luk z številko 66, luk z številko 64 je pa drugačen.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Sam čaki zdej. Kdo bo pa plačal razstavljen avto na dvigalu? K mu bo odžiral mesto 14 dni, da stranka iz Autodoca dobi pošiljko? :evil:
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.139
113
To pa je davek stranke....
V takem primeru pol ni več problem če mehanik zlatar robo dobavi.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.151
54
48
Osrednja Slovenija
No, vprašanje je bilo drugo. Ti bom pa vseeno odgovoril, ker sem prijazna duša.
Mehanik je dal tak predračun, da mi žena za ta denar pripelje ceneje komplet iz prve štacune z avtodeli brez vez in brez popusta. S tem da na predračunu niti ni bil napisan proizvajalec sklopke. Kakorkoli, vemo koliko ima kdo popusta, tako da je bila predračun prevelik za 2x.
Ok, sem dostavil in sem zaj.... . Pa sem res jaz? Z vsemi podatki o avtu so mi prodali komplet. Ki paše gor bp, le dela ne bp. Samo za to se gre - v bistvu najbolj za princip. Če je zaj. prodajalec, bi bilo fer da menja in plača tudi ponovno menjavo. Mehanik ni tu popolnoma nič kriv in verjemi - sva skupaj zložila oba kompleta - kot bi ti dal zimsko in letno gumo - poglej profil in povej če paše.
Skratka - pomagal mi nisi še nič - mene zanima ali je avto setavljen naknadno ali original. To je bil naslov teme, tako da hvala za dosedanje odgovore, ki pa niso koristni.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.151
54
48
Osrednja Slovenija
Kako naj ti napišem da boš zaštekal? Gre za različna proizvajalca in kaj boš primerjal mater. Slive in marelice, zanima te pa marmelada? Raztavljena višina enaka, potisni ležaj ne vemo, vijaki in razporeditev enaki - za sestavit vse bp, le da drsi. Kaj še rabiš?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Lahko je prodajalec napačno dal, lahko je pa tudi kaj s kosom narobe. Velikokrat žal podatki v sistemih niso pravilni in se mi je že zgodilo, da sem moral del prinesti prodajalcu, da mi je potem dal pravega od treh, ki naj bi ustrezali po VIN št. Pa se je šlo za zavorne diske :oops1: .
Žal nimam ideje, kako to rešit. Tukaj preveri VIN št. in boš vsaj videl, če je bil ročni ali so kaj mučkali z menjalnikom:
Tukaj ti pa tudi tip menjalnika napiše ;):
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.151
54
48
Osrednja Slovenija
Hvala ti, a očitno tudi tu ne gre vse po planu. Javi laguno 3, letnik 2005 :) . Ni zanesljivo oziroma ni dovolj zanesljivo, da bi po tem sklopko iskal.
Vseeno hvala za trud.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.837
3.858
113
Meni se zdi čudno. A hidravični sistem je bil ok odzračen, ker je lahko tudi to problem? Ali pa cilinder (pomožni najbrž) ni ok, lahko je tudi med menjavo recimo začel curit ko so odzračevali ali pa je kakšne smeti noter povleklo. Nekako malo verjetno je da bi sklopka pasala ko tata na mamo in bila vseeno napačna.

Skratka če sklopka drsi oz. ne vrača pravilno bi sam najprej vso olje hidravličnega sistema ven vrgel in nalil novega, preveril delovanje potisnih cilindrov in potem šel še 1x razdirat sklopko.

Dodatna ideja je da je med menjavo olje spuščalo na lamele in imaš drsečo sklopko.

Skratka en kup napak je lahko, ne nujno da je sklopka napačna.