Telemach!!!

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Pri začetku reklam se vidi, da se razmerje spremeni (po vertikali se stisne, ko se začnejo) reklame.

Na analogni pa POP-TV vertikalno raztegne sliko pri reklamah, ne skrci
confused-1.gif
Glede na to, da ne preklopi TV iz enega v drug nacin (to bi sicer naredil, ce bi dobil ustrezen signal, WSS), ampak je prehod zvezen, ugibam, da je slika ves cas v istem formatu, POP-TV pa muti z enimi programskimi ucinki, da dobi fake 16 : 9, ki ga oddaja v 4 : 3 formatu.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik Alioth pravi:
conaxci-large.jpg


Rešitev za tiste, ki imajo gornji CI modul in težave - počasno ali neuspešno dekriptiranje.

Ta nesrečni modul sem na TM zamenjal za TechniSat (na nalepki je rdeč feferon) in zdaj dela OK.

Lahko nekdo tole malo pojasni? Obstajta dva različna tipa CI kartic al kaj? Jaz mam namreč tudi omenjenega (in naslikanega) Conax, občasno mi programov ne preklopi oz. traja tja do 10 sekund da mu uspe.

Kot zanimivost, DTV gledam preko PC-a s Technisatovim tunerjem (kar mi vliva celo malo upanja, da bi zamenjava modula pomagala).
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Ni nujno da vse povzročajo težave, določen % da. Če ti tela ok, pol pusti kot je, če ne, pa povprašaj za zamenjavo.
 

frenky666

Pripravnik
23. nov 2009
181
0
16
Novo mesto
Jaz sem opazil da mi (recimo na pamet) na 5 minut rahlo zašteka zvok. Slika je ves čas OK, tako navadni, kot hd kanali.
Kaj bi lahko bilo narobe? Sem najprej mislil da je napaka kje med prenosom, ker sem pač gledal v živo tekmo, vendar sem kasneje to opazil tudi na drugih kanalih. Tako na tv-ju ki ima ciscov stb, kot tudi na lcd-ju, kjer je modul+kartica. Pa do danes tega ni bilo.
Je morda kakšna napaka pri meni doma v kakšnih kablih? Se da izmerit signal ali kaj podobnega, če je vse OK?
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.268
2.380
113
Pomurje
Citat:
Uporabnik frenky666 pravi:
Jaz sem opazil da mi (recimo na pamet) na 5 minut rahlo zašteka zvok. Slika je ves čas OK, tako navadni, kot hd kanali.
Kaj bi lahko bilo narobe? Sem najprej mislil da je napaka kje med prenosom, ker sem pač gledal v živo tekmo, vendar sem kasneje to opazil tudi na drugih kanalih. Tako na tv-ju ki ima ciscov stb, kot tudi na lcd-ju, kjer je modul+kartica. Pa do danes tega ni bilo.
Je morda kakšna napaka pri meni doma v kakšnih kablih? Se da izmerit signal ali kaj podobnega, če je vse OK?

Isto pri meni. Včeraj pri košarki je zmanjkovalo zvoka in slika je skakala v kocko.
confused-1.gif

To se je prvič dogajalo. Sem takoj posnel, da si bo lahko telesmehovec stvar pogledal.

Raven signala je 92%, kakovost slike 98%.

Lp

p.s. kje se kaj GSMmobil skriva?
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Pozdravljeni

Saj vem da je že bilo kje napisano, ampak v tem trenutku bom čisto popiz*** Prosim dajte mi pomagati
Imam Samsung TV C530. Imam modul za digitalno kartico. Sedaj pa imam probleme:
- ali je to normalno, da gre modul samo do polovice v TV?
- kako mora biti modul pra v obrnjen (imam modul s feferonom
crazy1.gif
Ali mora slika gledati naprej ali nazaj?
- kako se vstavi naročniška kartica (mora biti čip obrnjen k sliki ali vstran?)
- in nenazadnje...sprobal sem že vse živo. Nikakor ne morem dobiti digitalnih signalov??? Vem da je bila neka fora z državo

Prosim nekoga ki ima to TV da mi pomaga z nastavitvami
 

1107

Pripravnik
13. avg 2008
161
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Pozdravljeni

Saj vem da je že bilo kje napisano, ampak v tem trenutku bom čisto popiz*** Prosim dajte mi pomagati
Imam Samsung TV C530. Imam modul za digitalno kartico. Sedaj pa imam probleme:
- ali je to normalno, da gre modul samo do polovice v TV?
- kako mora biti modul pra v obrnjen (imam modul s feferonom
crazy1.gif
Ali mora slika gledati naprej ali nazaj?
- kako se vstavi naročniška kartica (mora biti čip obrnjen k sliki ali vstran?)
- in nenazadnje...sprobal sem že vse živo. Nikakor ne morem dobiti digitalnih signalov??? Vem da je bila neka fora z državo

Prosim nekoga ki ima to TV da mi pomaga z nastavitvami

Modul ne gre čist v luknjo. Gleda malo vn. Vsaj pri meni je tako, imam Samsunga, sam ne enakega kot ti.
Modul je obrnen tako, da slika na modulu gleda na zadnjo stran tvja. Čip od kartice glede na tisto stran modula, ki je debelejša.

Na mojmu za iskanje digitalnih kanalov ne potrebuješ nobene drzave izbrat. Drugače pa probi z Nemčijo, Finsko ali Francijo.
 
Nazadnje urejeno:

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Pozdravljeni

Saj vem da je že bilo kje napisano, ampak v tem trenutku bom čisto popiz*** Prosim dajte mi pomagati
Imam Samsung TV C530. Imam modul za digitalno kartico. Sedaj pa imam probleme:
- ali je to normalno, da gre modul samo do polovice v TV?
- kako mora biti modul pra v obrnjen (imam modul s feferonom
crazy1.gif
Ali mora slika gledati naprej ali nazaj?
Hint, vzemi baterijo in posveti v režo, da boš videl, kje so konektorji in ocenil, kako je globoka, zlo trotl metoda, samo dela. A v navodilih ni narisano, kako morajo biti kartice obrnjene?
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Zdaj mi je ratalo nastaviti vse tako kot treba
cheer.gif

Še eno vprašanje. A se da pri tem TV (Samsung C530) nastaviti, da ti ob menjavi kanala kaže kaj je sedaj na sporedu in kaj bo naslednja oddaja? V bistvu da mi pokaže EPG