PayPal in Telekom - ni 2SA ne dela

CDS

Pripravnik
17. nov 2007
430
4
18
Ljubljana
www.cassettedeck-service.com
Pred 14 dnevi mi je zadeva nhala delovati...ni SMS kode od PayPala na mojo Telekom telefonsko številko. PayPal pravi da imajo veliko enakih pritožb is Slovenije. Telekom pravi, da je pri njih in pri registratorju vse v redu.
Jest sem pa brez Paypala. Sen na paypal comunity odpru topic in res nisem edini...

Kaj pa klele ?
 
  • Všeč mi je
Reactions: krava

pronet

Pripravnik
18. sep 2007
70
25
18
+1
Sem pa klical na Paypal, so mi izklopili MFA tko, da sem se lahko logiral in potem sem si nastavil MFA na Authenticator
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.236
315
83
Ob zadnjem napadu ruskih hekerjev je Telekom postavil limite za pošiljanje SMSov. Ker Paypal špara (ali pa uporabljajo zunanji sevis, kot je Nexmo, ki špara), vzamejo par SIM kartic (namesto da bi se naročili na servis pri Telekomu, ki je pač precej dražji), jim potem sistem "zafila" kartice in Telekom te Sim-ke blokira za nekaj časa, zato ne dobite SMSov. Vem, ker uporabljamo tak zunanji servis (Telemach in A1 delata normalno, pri Telekomu jih kakih 20% poslanih ne gre čez - zato sem zamenjal providerja na enega lokalnega pa je zdaj ok, nexmo je pa za fallback če prvi ne pride zdaj). Predlagam, da si namesto SMSa enostavno nastaviš 2FA s TOTP (google authenticator ali podobno), pa vtipkaš tisto 6mestno cifro ki se vsake pol minute spremeni - ni sivih las ali bo prišel sms ali ne, pa dela.
 
  • Všeč mi je
Reactions: p4pe

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.048
4.032
113
Ob zadnjem napadu ruskih hekerjev je Telekom postavil limite za pošiljanje SMSov. Ker Paypal špara (ali pa uporabljajo zunanji sevis, kot je Nexmo, ki špara), vzamejo par SIM kartic (namesto da bi se naročili na servis pri Telekomu, ki je pač precej dražji), jim potem sistem "zafila" kartice in Telekom te Sim-ke blokira za nekaj časa, zato ne dobite SMSov. Vem, ker uporabljamo tak zunanji servis (Telemach in A1 delata normalno, pri Telekomu jih kakih 20% poslanih ne gre čez - zato sem zamenjal providerja na enega lokalnega pa je zdaj ok, nexmo je pa za fallback če prvi ne pride zdaj). Predlagam, da si namesto SMSa enostavno nastaviš 2FA s TOTP (google authenticator ali podobno), pa vtipkaš tisto 6mestno cifro ki se vsake pol minute spremeni - ni sivih las ali bo prišel sms ali ne, pa dela.
Zadnje čase so začeli vsi EU operaterji komplicirat pri dostavah SMSjev, najbrž zanalašč da zaščitijo lastne interese. Službeno uporabljamo recimo gateway od A1 pa so vedno večji problemi s tem da je kaj nedostavljeno, se je že zgodilo da jim ne dela niti dostava v lastno omrežje. Dodaten problem so pa še servisi ki uporabljajo bypase tipa RCS (viber, whatsup ipd. "zastonj" rešitev), ki gredo "mimo" operaterjev in precej providerjev s tem niža stroške, delovanje teh storitev pa je v praksi daleč od optimalnega.

Meni zadnjič neka googlova avtorizacija, ki dela pod poslovnim servisom (=plačujemo) ni poslala (dostavila) SMSja .. po par dneh sem vzel iz predala nek predpotopni android ki še slišal ni za RCS, dobil nekje na dnu predala adapter za full size sim kartico in je čudežno priletel SMS.
 

CDS

Pripravnik
17. nov 2007
430
4
18
Ljubljana
www.cassettedeck-service.com
Evo...problem rešen. Sem še enkrat poklical na PayPal in so mi izklopili 2SA...dobil sem sms in se logiral v račun, ter izbral avtenticator...in zadeva dela po 14 dneh...
Kdorkoli ima ta problem, naj pri tel. pogovoru samo zahteva izklop 2SA...zahtevali bojo razne potrditeve...od tel. št. maila...kreditne kartice...bančnega računa in to je to.
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.595
994
113
48
KR
Evo, jest sem pa glihkar testiral z SMS-om in sem ga dobil in seveda takoj spremenil 2FA v auth app.