PayPal in Telekom - ni 2SA ne dela

CDS

Pripravnik
17. nov 2007
428
4
18
Ljubljana
www.cassettedeck-service.com
Pred 14 dnevi mi je zadeva nhala delovati...ni SMS kode od PayPala na mojo Telekom telefonsko številko. PayPal pravi da imajo veliko enakih pritožb is Slovenije. Telekom pravi, da je pri njih in pri registratorju vse v redu.
Jest sem pa brez Paypala. Sen na paypal comunity odpru topic in res nisem edini...

Kaj pa klele ?
 
  • Všeč mi je
Reactions: krava

pronet

Pripravnik
18. sep 2007
70
25
18
+1
Sem pa klical na Paypal, so mi izklopili MFA tko, da sem se lahko logiral in potem sem si nastavil MFA na Authenticator
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.236
314
83
Ob zadnjem napadu ruskih hekerjev je Telekom postavil limite za pošiljanje SMSov. Ker Paypal špara (ali pa uporabljajo zunanji sevis, kot je Nexmo, ki špara), vzamejo par SIM kartic (namesto da bi se naročili na servis pri Telekomu, ki je pač precej dražji), jim potem sistem "zafila" kartice in Telekom te Sim-ke blokira za nekaj časa, zato ne dobite SMSov. Vem, ker uporabljamo tak zunanji servis (Telemach in A1 delata normalno, pri Telekomu jih kakih 20% poslanih ne gre čez - zato sem zamenjal providerja na enega lokalnega pa je zdaj ok, nexmo je pa za fallback če prvi ne pride zdaj). Predlagam, da si namesto SMSa enostavno nastaviš 2FA s TOTP (google authenticator ali podobno), pa vtipkaš tisto 6mestno cifro ki se vsake pol minute spremeni - ni sivih las ali bo prišel sms ali ne, pa dela.