Telemach!!!

Zurbum

Pripravnik
6. maj 2009
117
1
18
Se mogoče komu sanja zakaj mi internet ledica že cel dan blinka na Thomson modemu?

Zadnjič, ko se mi je to zgodilo, je padu internet. Je pa začel takoj spet delati, ko sem resetiru modem. Danes pa vse dela, ledica pa blinka. V navodilih, ki sem jih dobil na netu, ni nikjer opisano stanje za vtripajočo internet ledico.
 

1107

Pripravnik
13. avg 2008
161
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik rollingstones pravi:
Citat:
Uporabnik Zurbum pravi:
V navodilih, ki sem jih dobil na netu, ni nikjer opisano stanje za vtripajočo internet ledico.

Meni konstantno utripa ledica oranžne barve pod napisom link, ostale pa svetijo zeleno (in ne utripajo)...

Samo ti nimaš Thomsona. Imaš verjetno Ciscota in 100 mega link naprej in ne giga link.
 

rollingstones

800. registrirani uporabnik
3. sep 2007
514
0
16
Rožna dolina
Ojej, to je pa tako ko površno včasih površno prebiram!
redface-1.gif


Imaš popolnoma prav, pri meni skrbi za medmrežje škatlica znamke Cisco.
 

Zurbum

Pripravnik
6. maj 2009
117
1
18
Očitno je le napaka v softwaru od modema, ker mi blinka kar naprej. Če pa izklopim štrom in ponovno priklopim, ledica gori kot mora.
 

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
Da si malo sposodim temo. Na enen tv-ju od treh mi prekinja kanale, ki so na 433 Mhz (to so pa ravno pop, a kanal in tv3). Tehnik, ki je bil na obisku je okrivil alarmni sistem z brezžičnimi senzorji in slab kabel. Torej sedaj ja sistem zamenjan, novi deluje na frekfrencah preko 800 Mhz, napeljal sem nov kabel (z dvojno zaščito), dodatno zaščitil vtičnice z aluminijasto folijo, zadeva pa še vedno prekinja. Zamenjal sem sprejemnike, tako da ta ni v okvari,
Sedaj mi počasi zmanjkuje idej. Druge elektronike, ki bi motila to frekfrenco nimam, signal je na vseh ostalih kanalih 100%/100% (jakost/kakovost), močnejše zaščite se ne da zmontirati....
Počasi mi zadeva preseda, porabil sem dva meseca, cel kup denarja, pa še vedno nagaja.
Vse ideje so dobrodošle.....
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Bo treba kar vse RF zadeve pregledati, ni nujno, da je bil ravno alarm in ni nujno, a je oddajnik tvoj (lahko je sosedov gizmo za odklepanje avta ...).

433 MHz je pac ISM band in tam gor je vsega boga, kar sploh ne bi smelo biti (ker presega dovoljene parametre oddajanja).

Me pa cudi, da imas ti kar tri TV programe (?) na istem kanalu (?) in to na takem, ki je 40 MHz pod najnizjim UHF kanalom (?), kjer seveda ni nobene TV. A si cisto preprican, da je res tako, kot si napisal ? Ce je, napisi za katere kanale (stevilka kanala) gre.
 

jure1985

Pripravnik
27. jul 2008
108
0
16
meni morali zamenjat ciscota za kaona druga ni pomagalo tako dolgo sem težil, ker ciscoti so za na odpad
smile-1.gif
. Odkar pa imam kaona pa stvar dela tako kot pričakujem.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Si probal "dober" sprejemnik dat namesto "slabega", torej na njegovo mesto in na njegove kalbe?
Pa "slabega" na mesto "dobrega"?
 

jure1985

Pripravnik
27. jul 2008
108
0
16
jaz sem imel doma en svoj sprejemnik ki sem ga kupil v lastni režiji in je z njim bilo vse tako kot mora, sem oba zamenjal in težave so bile samo na ciscotu ne glede kje bil priklopljen. tako da pri meni je definitivno bil cisco
smile-1.gif
 

rollingstones

800. registrirani uporabnik
3. sep 2007
514
0
16
Rožna dolina
Pravkar prižgem TV in kaj se zgodi!?!

STB Handan 7000 CV-7000 ne najde nobenega kanala!!!
stupid-1.gif


Dam ponovno iskanje, najde vse lepo, problem je v tem, ker mi je zmešal ves vrstni red kanalov - to pa je najmanj uro dela
10.gif

V čem naj bi bil problem? Ima kdo kakšno idejo?
 

eagleman

Zelenc'
18. feb 2010
26
0
1
Maribor
Citat:
Uporabnik Nitroo pravi:
Da si malo sposodim temo. Na enen tv-ju od treh mi prekinja kanale, ki so na 433 Mhz (to so pa ravno pop, a kanal in tv3). Tehnik, ki je bil na obisku je okrivil alarmni sistem z brezžičnimi senzorji in slab kabel. Torej sedaj ja sistem zamenjan, novi deluje na frekfrencah preko 800 Mhz, napeljal sem nov kabel (z dvojno zaščito), dodatno zaščitil vtičnice z aluminijasto folijo, zadeva pa še vedno prekinja. Zamenjal sem sprejemnike, tako da ta ni v okvari,
Sedaj mi počasi zmanjkuje idej. Druge elektronike, ki bi motila to frekfrenco nimam, signal je na vseh ostalih kanalih 100%/100% (jakost/kakovost), močnejše zaščite se ne da zmontirati....
Počasi mi zadeva preseda, porabil sem dva meseca, cel kup denarja, pa še vedno nagaja.
Vse ideje so dobrodošle.....

Končno nekdo z enakim problemom kot jaz.
Tehnik je že zamenjal nekaj kablov in probal z različnimi sprejemniki, vendar še vedno prekinja pri kanalih, ki so na frekvenci 434MHz. Tehnik se je izgovoril, da so krive vremenske postaje, ki delujejo na 433MHz. Smo probali odklopit ampak ni efekta.

Zadevo smo probali sami rešit, da smo na najkrajšo vejo od omarce na hiši - okol 10m priklopili sprejemnik in je vseeno prekinjalo. Torej je problem v okolici hiše, v bližini je tudi razdelilna omarica od kabelske. So probali, če bi kaki oddajniki bli krivi pa nič boljše.
Je pa res, da ne prekinja kanale na vseh TVjih ampak samo pri nekaterih. Prekinja pa tudi na TVju ki ima vgrajen DVB-C sprejemnik tako da nevemo več kaj je narobe.
Malo smo obupali že in se ne ubadamo s tem, ker se tudi Telemach ne premakne, da bi kaj uredil.
 

eagleman

Zelenc'
18. feb 2010
26
0
1
Maribor
Citat:
Uporabnik rollingstones pravi:
Pravkar prižgem TV in kaj se zgodi!?!

STB Handan 7000 CV-7000 ne najde nobenega kanala!!!
stupid-1.gif


Dam ponovno iskanje, najde vse lepo, problem je v tem, ker mi je zmešal ves vrstni red kanalov - to pa je najmanj uro dela
10.gif

V čem naj bi bil problem? Ima kdo kakšno idejo?

Imel sem podoben problem, ko sem priklopil sprejemnik in ni najdlo skoraj nobenega kanala. Ugotovili smo, da je bil kabel od vtičnice do sprejemnika zanič. (bil je priložen zraven sprejemnika)
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.685
758
113
Eagleman in ostali, dajte od Telemacha zahtevati, da svoje serviserje pošljejo vsaj v "osnovno" šoloVF tehnike !

Take finte, da alarm, pa vremenska postaja pa daljinci na wirelws področju zmedejo vaše naprave, ki so vse priklopljene na fiksno inštalacijo in nikakor ne na wireles in navadno vsaj na koaksialne kable, nekatere tudi na oklopljene in vse naprave so v kovinskih škatlah ....in ja pa ljudje wi fi ne pade kar tako v vaš sprejemnih ...... Kaj takega bi bilo teoretično možno pri precej višjih frekvencah - satelitskih pa še tam praktično nisem slišal za tak praktičen primer ...
Torej ne pustite se farbat tehnikom Telemaha, verjetno vam ne dela zaradi sosedovega GSM-a .....
stupid-1.gif



Zdaj pa pravi namig, katerega bi serviserji morali poznati : torej preveri ali ti samo 1 televizor na tem priključku "serje" ali vsi na tem priklopu, se pravi različni tv ji in nobeden na tem priključku ne dela, če je tako preglejte vaše delilce , ojačevalce in ostale aktivne in pasivne elemente v KATV omrežju, ker eni žal določene frekvence filtrirajo in jih ne prepuščajo, včasih je lahko tudi kaj defektnega .....
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.512
5
38
matofill: madona si brihten
smile-1.gif
. Potem pa ti meni razloži, zakaj mi vsakič program na frekvenci 434 zmrzne za tisti trenutek, ko pritisnem na daljinec za garažo?
 

1107

Pripravnik
13. avg 2008
161
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik GSMobil pravi:
matofill: madona si brihten
smile-1.gif
. Potem pa ti meni razloži, zakaj mi vsakič program na frekvenci 434 zmrzne za tisti trenutek, ko pritisnem na daljinec za garažo?

Ker je Telemachov tehnik kriv, da imaš ti garažo:)
 
Nazadnje urejeno:

rollingstones

800. registrirani uporabnik
3. sep 2007
514
0
16
Rožna dolina
Citat:
Uporabnik eagleman pravi:
Citat:
Uporabnik rollingstones pravi:
Pravkar prižgem TV in kaj se zgodi!?!

STB Handan 7000 CV-7000 ne najde nobenega kanala!!!
stupid-1.gif


Dam ponovno iskanje, najde vse lepo, problem je v tem, ker mi je zmešal ves vrstni red kanalov - to pa je najmanj uro dela
10.gif

V čem naj bi bil problem? Ima kdo kakšno idejo?

Imel sem podoben problem, ko sem priklopil sprejemnik in ni najdlo skoraj nobenega kanala. Ugotovili smo, da je bil kabel od vtičnice do sprejemnika zanič. (bil je priložen zraven sprejemnika)

Kabel je popolnoma v redu, problem je, ker se je STB očitno sam resetiral oziroma "zmrznil" - to pomeni, da so sedaj vsi kanali pomešani!
Zadeva je še včeraj dopoldne normalno delovala, sedaj pa cela zmešnjava - človek se seveda sprašuje zakaj?
smirk-1.gif
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Zdaj so "uredili" podnapise na SciFi channelu ... so pa taki, da najbrz dobis od njih epilepticni napad (kot da bi se prikazali samo vsako drugo polsliko).
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik GSMobil pravi:
matofill: madona si brihten
smile-1.gif
. Potem pa ti meni razloži, zakaj mi vsakič program na frekvenci 434 zmrzne za tisti trenutek, ko pritisnem na daljinec za garažo?

Mogoče zato, ker noben ne ve (čeprav bi morali, predvsem ti. tehniki od Telamacha), da imaš v inštalaciji kabelske tudi galvanski ločilnik - po domače pomeni, da je kabel na nek način "u luftu" in utegne dejansko ujet kakšen signal (od daljinca za garažo npr.). Poskusi brez ločilnika in poročaj....