Telemach!!!

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
No čudno je da se to dogaja v spodnjem nadstropju hiše (en tv), medtem ko tvja zgoraj delata brez problema. Ne pomaga menjava tvja, ne dela ne handan, ne tv z vgrajenim dvb-c. Kabel je pa nov, sem ga zmontiral 14 dni nazaj in ni daljši od 10 m... prej kakšne 6. Saj pravim, če bi bil problem na napeljavi, bi nagajali vsi trije tvji, če bi bil problem v dotičnem kablu bi nov zadevo porihtal.
Kanali so pa kakor sem napisal A kanal, POP tv in TV3 in če pritisneš info, ti napiše da so na 434/64/6875 (oz na 434 Mhz). Skratka žel po obisku tehnika ne vem nič več, razen da sem štemal dva dni za nov kabel
jezen.gif
in ruknil cel kup eur za nov alarm, ki očitno ni bil kriv...
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Torej enostavno mora biti izvor motenj nekje blizu, ce pravis, da je napeljava preverjeno OK. Saj ni treba kupovati novih reci (novi alarm itd.), stare enostavno izkljuci za ta cas, ko preizkusas. Na 433 MHz imas potencialno lahko kup izvorov motenja (od RF daljincev za avto, rolete, vrata, audio-video komponente dalje, pa se 70 cm band je tam okoli
frown-1.gif
).
 

eagleman

Zelenc'
18. feb 2010
26
0
1
Maribor
Jaz dam tistemu, ki ugotovi, v čem je problem pri prekinjanju kanalov, gajbo piva. Poštena ponudba, ker bi tako ali tako moral gajbo Telemach plačat! :D
 

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
Ok ugotovil sem kaj prekinja. Verjeli ali ne termostat za centralno
uf-1.gif
..... seveda je brezžičen. Upam da bo komu pomagalo. Zanimivo je da termostat v zgornjem nadstropju prekinja tv v pritličju, medtem ko tv ja zgoraj delujeta ok.
Eagleman, tako kot je rekel radirko en post prej, verjetno je izvor bedarija na katero sploh ne pomisliš, nekje blizu. Jaz sem termostat samo prestavil v drugo sobo in je v redu.
Upam da ti pomaga.
 

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
Čeprav je pa bedarija da telemach da najbolj gledane programe na najbolj obremenjene frekfrence... ampak to je druga zgodba in jaz sem vesel da se je zadeva končno razrešila....
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik Nitroo pravi:
Ok ugotovil sem kaj prekinja. Verjeli ali ne termostat za centralno
uf-1.gif
..... seveda je brezžičen. Upam da bo komu pomagalo. Zanimivo je da termostat v zgornjem nadstropju prekinja tv v pritličju, medtem ko tv ja zgoraj delujeta ok.
Eagleman, tako kot je rekel radirko en post prej, verjetno je izvor bedarija na katero sploh ne pomisliš, nekje blizu. Jaz sem termostat samo prestavil v drugo sobo in je v redu.
Upam da ti pomaga.

Res je mnogo naprav, na katere clovek mogoce niti ne pomisli (baby monitor ?), pa delajo na RF in po moznosti ravno v ISM bandu.

Zakaj (ce res) operater tja stlaci kanal, pri cemer je se cetrt prostora v shemi praznega, je pa tudi nekaj boljsega
bonk.gif


@8888: jaz pa v soboto rad pogledam Poirota
smile-1.gif
Sem pac bolj neumne sorte.
 

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
Res kanala sta brezveze, samo moja mati gleda le te tri in občasno še slo1, pač penzionerji in njihove navade.
Drugače pa o vremenski postaji, a si odklopil tudi zunanji oddajnik... ki je nekje na hiši?
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.685
758
113
Citat:
Uporabnik GSMobil pravi:
matofill: madona si brihten
smile-1.gif
. Potem pa ti meni razloži, zakaj mi vsakič program na frekvenci 434 zmrzne za tisti trenutek, ko pritisnem na daljinec za garažo?

Zato, ker med gledanjem TV ja pritiskaš ene gumbke za garažo, pa te TV hoče počakati, da ne bi kaj zamudil !!!
hysterical-1.gif
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.512
5
38
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
GSMobil vse čestitke, da ste po 4 mesecih imeli čas preimenovati iz DSF v SPORT 1 in iz MTV 2 v MTV ROCKS
cheer.gif
Če prestaviš na ta dva programa še vedno piše Hallmark in XXX Xtreme. Zakaj ju torej preimenovati?
 

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
"
3.9.2010 - Namesto TV Pike pride POP Brio in namesto Halkmark Channel pride Universal Channel
6.9.2010 - XXX Xtream se bo preimenoval v Daring! TV
"

8888 hoče povedat, da se začnite že zdaj pripravljat na spremembe
wink-1.gif
 

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
Pa še nekaj bi vprašal - na eni lokaciji mi že tri dni ne deluje telefon pravilno ( klice lahko sprejemaš, nemoreš pa nikamor poklicat ).
Napaka je bila javljena vsak dan ( vrsto dni zaporedoma ) - na kakšen način lahko delno zavrnem plačilo računa ?
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.512
5
38
DognerDJ: hvala, bomo preverili pri distributerju omenjenih programov. Je pa to njihova naloga, da sporočijo in nikakor ponudnikova. Kar se pa telefonije tiče pa prosim podatke naročnika na privat, bom takoj preveril. Hvala še enkrat.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik DognerDJ pravi:
Pa še nekaj bi vprašal - na eni lokaciji mi že tri dni ne deluje telefon pravilno ( klice lahko sprejemaš, nemoreš pa nikamor poklicat ).
Napaka je bila javljena vsak dan ( vrsto dni zaporedoma ) - na kakšen način lahko delno zavrnem plačilo računa ?

Kdo pa dons še uporablja stacionarni telefon?
evil.gif
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik Radirko pravi:
Zakaj (ce res) operater tja stlaci kanal, pri cemer je se cetrt prostora v shemi praznega, je pa tudi nekaj boljsega
bonk.gif
Na problematične frekvence, tj 433MHz, bi lahko dali kakšne manj gledane programe (kosovo ipd.). Bi imeli manj dela na helpdesku in gledalci bi bili bolj zadovoljni.