Telemach!!!

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Zdaj mi je ratalo nastaviti vse tako kot treba
cheer.gif

Še eno vprašanje. A se da pri tem TV (Samsung C530) nastaviti, da ti ob menjavi kanala kaže kaj je sedaj na sporedu in kaj bo naslednja oddaja? V bistvu da mi pokaže EPG
Kateri TV pa to omogoča? Kupujem namreč cca.42½ TV in bi mi bila ta stvar dobrodošla.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Ne nima vsak. Ravnokar smo ugotovili, da Samsung nima. Mora pokazati podatke ob menjavi kanala
 
Nazadnje urejeno:

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
Samsung ima to ( ko pritisneš tipko Info ali EPG ), naš kolega pa bi imel narejeno tako, kot ima to npr. handan zunanji sprejemnik - da ko prestaviš iz SLO1 na SLO2 ti poleg imena programa izpiše še kaj se trenutno predvaja brez, da bi pritisnil dodatno tipko ! Tak sem jaz razumel.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Citat:
Uporabnik DognerDJ pravi:
Samsung ima to ( ko pritisneš tipko Info ali EPG ), naš kolega pa bi imel narejeno tako, kot ima to npr. handan zunanji sprejemnik - da ko prestaviš iz SLO1 na SLO2 ti poleg imena programa izpiše še kaj se trenutno predvaja brez, da bi pritisnil dodatno tipko ! Tak sem jaz razumel.
Ja točno to
aplauz.gif
. Tako kot ima Handan
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.650
6.053
113
blizu močvirne prestolnice
Res ne vem kaj delajo glede podnapisov na Sci Fi, že vsaj 2 meseca je pošlihtano tako kot mora le na Telemachu nekaj ne štima. Glede bivšega DSF in MTV 2 imajo na siolu to pošlihtano, piše tako kot mora.
 

balts

Pripravnik
1. sep 2009
166
0
16
Siol baje uvaja tele STB-je. http://www.netgem.com/solutions.php
A imam občutek al so IPTV-jevci 100 let pred "nami" kablaši kar se tiče grafičnega okusa in uporabniškega doživetja? Že njihovi predodniki Sagem, Amino so imeli sicer enostaven a pregleden in lep grafični vmesnik. Zakaj Telemach vedno ponudi najslabši možen kitajski dizajn svojih naprav? Morda je čas, da zaposlite nekoga, ki ima vsaj povprečen okus za uporabniško izkušnjo, preden spet naročite crap.
 

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
Zakaj bi spreminjali grafični vmesnik , če pa vsak novi TV, ki se proda v SLO ima vgrajen DVB-C kanalnik in svoj grafični vmesnik.
Zunanjih sprejemnikov bo vedno manj, pri IP TV pa vedno več
wink-1.gif
 

Tufy

Zelenc'
25. mar 2010
29
0
1
Cisco ima grafiko na nivoju Win 98...

Zahteve (čiste osnove):

1. Podnapisi na Sci-fi programu

2. Pravilna imena programov (DSF -> Sport 1, MTV 2 -> MTV Rocks,...)

3. EPG na določenih programih, ki ga nujno potrebujejo (Fox Life!!!)

4. Delujoč 16:9 format na programih, ki oddajajo tako (SLO3!!!)

To naj porihtajo, potem pa naj se ukvarjajo z VoD in podobnimi stvarmi.
smile-1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Tufy pravi:
4. Delujoč 16:9 format na programih, ki oddajajo tako (SLO3!!!)

Kak je s tem? Zadnjič (pa ne samo takrat) sem gledal film (mislim da tisto z Bruce Willisom in Richardom Gere, Šakal ali podobno), pa je slika bila preveč stisnjena vertikalno.
Na TV je bilo prav nastavljeno (druga nastavitev bi še bolj stisnila).
Ne spomnim se kateri kanal, mislim da ORF1.
STB je Cisco D3.
V STB menijuih nisem našel nič v zvezi z obliko slike...
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik mmx pravi:
Ni nujno da vse povzročajo težave, določen % da. Če ti tela ok, pol pusti kot je, če ne, pa povprašaj za zamenjavo.

No da zaključim zgodbo.
Šel na Telemach (v LJ), povedal da kartica zaje...a in mi deklica pove: "ni problema, bomo zamenjali, to pride 5€, se bo obračunalo pri naslednji položnici". Sem rekel, da ne bom vzel in da bom poklical tehnično pomoč, pa naj tehniki rešujejo na terenu, kakor vejo in znajo. Pol je šla nekam zadaj in prišla nazaj čez 3 minute in rekla da bodo menjali đabe
cheer.gif


S Technisatovim modulom mi sedaj hitreje preklaplja, preklopi pa vedno (prej ni).