Telemach!!!

1107

Pripravnik
13. avg 2008
161
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Robbit pravi:
Aha, a mora za to hodit k meni ali lahko to na daljavo preveri?

Na daljavo pa nima kej narest. Tapru bo vrjetno pomeril signal v omarici. Če bo tam vidu, da je ok. Pol bo moral pa še pri tebi pogledat, kje imaš kje napako.
 
Nazadnje urejeno:

Rotty

Pripravnik
22. apr 2010
459
0
16
Črnuče
Pa kaj je s podnapisi zadnje čase. Na nobenem kanalu jih spet ni. Pa History je včasih sinhroniziran madžarsko, včasih pa nemško. Analogni kanali imajo podnapise na digitalni pa ne.
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Jst sem šel pred kratkim na digitalno tv in ugotavljam, da so to same težave. Slab signal, počasi preklaplja med kanali. No, upam, da se bo vsaj signal zrihtal in bom kasnej zadovoljen.
 

wicket

Zelenc'
9. nov 2009
9
0
1
Mogoče kdo ve, če namerava Telemach v svojo shemo kdaj vključiti program Servus TV, ki se že dobi na T-2?
 

KingJofre

Pripravnik
12. sep 2008
32
0
6
Pozdrav!

Prejšnji teden smo pri nas izvedli rošado. Moj stari LCD TV je šel staršema, jaz pa imam novega PHILIPS 32PFL5405H/12. Prej sem uporabljal Cisco HD snemalnik, ker TV ni mel CI slota, tale pa ga ima, zato uporabljam sedaj Conax + kartico. Starša pa sta prej imela še star katodni TV in pa navaden Handan sprejemnik. Sedaj sta kupila Technisata DIGIT HD 4 CX. Notri smo dali kartico, ki je bila prej v Handanu in vse deluje kot mora. Jaz pa sem za svoj TV šel iskat conax modul in pa še eno kartico.

Sedaj pa k bistvu. Nekateri kanali so še vedno zaklenjeni oz. ne delujejo. Imamo DTV 3.0 2XL paket in razen Cinemax paketa bi morali vsi kanali delovati. So pa vsi HD kanali in kanali za odrasle zaklenjeni. Pri HD kanalih Conax napiše "No access", pri kanalih za odrasle pa zahteva PIN kodo. Kakšen pa je PIN za to kartico? Poskusil sem 1234, 4321 in pa 0000, pa nič ne deluje. Ima to kartica svojo kodo, ali pa je to koda od TV-ja? Ampak mi nikakor ne uspe ugotovit kakšna je. Ampak ok, saj ne gledam ravno teh kanalov za odrasle, ampak vseeno me čudi, ker na drugi kartici pa vse deluje brezhibno. Bolj me zanimajo HD kanali, zakaj ne delujejo, ker teh je pa kar nekaj, ki jih redno gledam.

Morda kdo ve v čem je problem?
 

danilo

Pripravnik
18. maj 2008
160
1
16
Če zakleneš določene program s PIN kodo, kje zaklene te programe, na kartici ali na TV oz. sprejemniku?? Sicer pa se bo verjetno GSMobil kaj oglasil ali pa mu napiši zasebno sporočilo.

lp
 

KingJofre

Pripravnik
12. sep 2008
32
0
6
Sem poslal sporočilo GSMobil-u, vendar že v ponedeljek, pa še ni odgovora, zato sem poskusil še tukaj.

Drugače pa na TV-ju ni nič zaklenjeno.. sem preveril in koda sploh ni nastavljena, zato sklepam, da je zaklenjeno na kartici, ker tudi sporočilo, da je program zaklenjen pride od Conax modula.
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.512
5
38
Malo sem v gužvi :/. KingJofre: daj mi prosim podatke o naročniku, pa preverim... Hvala, lp.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Meni je zadnjič polovico kanalov kazalo kot "niste naročeni na ta kanal...".
Sem poklical na Telemach, povedal kaj je in so v nekaj minutah "odklenili".
 

joskec

Zelenc'
4. jun 2010
15
0
1
Na Telemachu so sedaj vsaj bolj ažurni glede spremenb imena programov (TV Pika-POP Brio; Hallmark-Universal Channel, XXX Xtreme-Daring! TV). Kritika na forumih je očitno deloma zalegla.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.951
1.833
113
mi lahko nekdo razloži kako maile iz triera.net preusmerim na drug mail? v nastavitvah webmaila nič ne najdem
redface-1.gif
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.512
5
38
Steve: uradno za stranke ta storitev ne dela, žal. Če pa bi res rabil, mi pa na privat javi, pa bomo uredili preusmeritev.
 

Zurbum

Pripravnik
6. maj 2009
117
1
18
Trenutno imam Ciscotov digitalni sprejemnik, ker pa ima TV DBVC, bom menjal Ciscota za Conex modul. Nekaj postov nazaj sem prebral, da naj bi zadeva bolje(hitreje) delala z Technisatovim modulom, pa prosim nekoga, če mi lahko svetuje.
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.512
5
38
Citat:
Uporabnik Zurbum pravi:
Trenutno imam Ciscotov digitalni sprejemnik, ker pa ima TV DBVC, bom menjal Ciscota za Conex modul. Nekaj postov nazaj sem prebral, da naj bi zadeva bolje(hitreje) delala z Technisatovim modulom, pa prosim nekoga, če mi lahko svetuje.
Telemach daje že nekaj časa zraven Technicrypt modul, ki res deluje občutno bolje kot prejšnji. Lahko ga kupiš tudi privat in vzameš samo kartico.
 

Zurbum

Pripravnik
6. maj 2009
117
1
18
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
A Cisco nima conax-a?
Samo prestaviš ga v TV in bi moralo delat

Kje pa naj bi ga imel?
Če prav razumem, potrebujem modul in kartico, katera dam v TV.


@GSMobil:
Se pravi, pravilen naziv je Technicrypt in ne Technisat? Ali tu ne gre za isto stvar?
 
Nazadnje urejeno:

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.512
5
38
Zurbum: Technisat je firma, TechniCrypt pa blagovna znampka njihovih modulov. Nekaj takega, je pa vseeno, saj je isti šmorn
wink-1.gif
.