Vse o avtodomih in avtodomarstvu

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.420
3.518
113
Dej prosim link do tistega ki ga ti uporabljaš.
Sej je zgoraj, po obliki je enak, nisem pa ziher, če je točno ta model, pa sej niti ni važno. To je za ta namen. Sem ga pa v Mepro nabavil, ker tam nabavljam merilno opremo od osciloskopa do navadnega multimetra. Z njihovo merilno opremo sem vsaj siguren, da kolikor toliko točno pokaže meritev, ne pa z raznimi Lidl/Hofer/Temu približki.
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
918
116
43
Search me je v to temo potisnil, pa tudi sicer ste tukaj poznavalci, hvala vam lepa za vse prispevke. Za krompirjeve sem rezerviral vlak iz Trsta do Neaplja in bi rad otroka (in ženo mam zraven :) ) peljal na Vezuv. Kako se tega pravilno lotit, da ne bom izvisel? Pridemo na glavno postajo v Neapelj, gremo z nahrbtniki, furamo metro. Vstopnice v park sem gledal online, jih je bolj malo kot ne, bolj se najde bus prevoz s karto do parka, verjetno je to za vzeti? Kako ste se vi lotili ogleda? Hvala.
Če boš sam kupoval karte, so time-sloti (po 10 minut) na njihovi uradni strani karte in jih kar zmanjkuje. Zadnji dan še odprejo last-minute za vsak termin 10 kart. Ponudniki paketov pa verjetno te karte že imajo...
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
918
116
43
Search me je v to temo potisnil, pa tudi sicer ste tukaj poznavalci, hvala vam lepa za vse prispevke. Za krompirjeve sem rezerviral vlak iz Trsta do Neaplja in bi rad otroka (in ženo mam zraven :) ) peljal na Vezuv. Kako se tega pravilno lotit, da ne bom izvisel? Pridemo na glavno postajo v Neapelj, gremo z nahrbtniki, furamo metro. Vstopnice v park sem gledal online, jih je bolj malo kot ne, bolj se najde bus prevoz s karto do parka, verjetno je to za vzeti? Kako ste se vi lotili ogleda? Hvala.
Tukajle pa ti nekdo svetuje, kako z javnim prevozom...
klik
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.472
9.403
113
Sej je zgoraj, po obliki je enak, nisem pa ziher, če je točno ta model, pa sej niti ni važno. To je za ta namen. Sem ga pa v Mepro nabavil, ker tam nabavljam merilno opremo od osciloskopa do navadnega multimetra. Z njihovo merilno opremo sem vsaj siguren, da kolikor toliko točno pokaže meritev, ne pa z raznimi Lidl/Hofer/Temu približki.
Hvala, bom verjetno naročil.
 

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
5.841
2.303
113
Matr kam gre ta svet?!

Pripeljali smo se s tremi ADji en dan prej zvečer do enega odcepa na cesti na Vezuv in cca 500 m noter parkirali ob cesti ter tam prespali (cca 40.8269, 14.4151). Zjutraj smo se zapeljali do gornjega parkinga in "ujeli" zadnja primerna mesta ob cesti, ter lepo na blagajno, plačali in šli gor.

Sedanji sistem prav sili v nakup nekih "paketov".
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.421
1.038
113
Ja izgleda, da je tak naval. Piše, da se samo online da karto kupit, tudi če pred blagajno stojiš. Zadnjič sem gledal za moj termin, ni bilo razpoložljivih kart, sedaj pa so! Sulc Lepa hvala! Grem v akcijo.
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
918
116
43
30 dni vnaprej so karte na razpolago (približno, se ne držijo glih; kako vem? tri dni sem besno klikal, da so potem le odprli za moj datum in sem nabavil, preden zmanjka)

Hja, kam gre ta svet - leta nazaj sem nekje okrog Torre del Greco stopil z busa, peš na vrh Vezuva, nazajgrede pa na štop dol. Kart ali še ni bilo ali pa sem zgrešil :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
5.841
2.303
113
30 dni vnaprej so karte na razpolago (približno, se ne držijo glih; kako vem? tri dni sem besno klikal, da so potem le odprli za moj datum in sem nabavil, preden zmanjka)

Hja, kam gre ta svet - leta nazaj sem nekje okrog Torre del Greco stopil z busa, peš na vrh Vezuva, nazajgrede pa na štop dol. Kart ali še ni bilo ali pa sem zgrešil :)
Zgrešil si blagajno. ;) Vsaj 10 let nazaj je že bila tam.

Last minute karte so na razpolago samo na lokalnem wi-fi pred blagajno, tako da tako hudo tudi ni. Na pol ure je 10 kart "viška". Me prav zanima kako se odzovejo ko kak lokalec pride brez karte in mu rečejo naj gre na net.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.421
1.038
113
Svašta, ni bilo enostavno. Dobil karte. Na pravo mesto sem se obrnil, lepa vam hvala še enkrat.
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.072
3.819
113
Kakšne karte in kakšen park? Na vezuv se zapelješ gor, parkiraš in se sprehodiš na vrh.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.421
1.038
113
1728298672016.png

In a word, a very bad experience, first of all, when you drive near the volcano, there is a parking lot, you pay there. To get further to the entrance, you have to pay for a taxi to take you there, because it's a long way and you'll get tired. Thirdly, upon arrival, you will not be able to enter if you have not bought tickets online. When we arrived, we tried to buy tickets online for about an hour, but it didn't work, and the internet is very poor and the website is very complicated, there is a lot of filling in, the system breaks. The couple who was next to me managed to fill up everything and buy tickets, but they didn't get the tickets. Scanned the money and no one sent it. We got nervous and didn't travel further to explore.