Vse o avtodomih in avtodomarstvu

Car

POSTman
4. avg 2007
8.451
1.398
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Evo, prebolel virozo, zaradi katere sem moral predčasno zaključit dopust. Zdaj mam pa kar nekaj projektov, preden bom moral v bolnico.
1. Očistit in dezinficirat moram rezervoar za pitno vodo. Odločil sem se, da bom uporabil kar Izza effect.
2. Kupit kajle za niveliranje, kupil bom tele, sicer so malo dražje, ampak po priporočilih so vredne denarja.
3. Med vračanjem domov so mi nehal delat brisalci. To se mi je že 1x prej zgodilo. Obakrat so po 15 minutah začeli normalno delati naprej? Vzrko???
4. Priprava ad na dooolgo zimovanje. Kaj vse priporočate, da se naredi, ker ad bo predvidoma stal predvidoma okoli 8 mesecev, če ne se ne bo kaj spremenilo (izprazniti vodo, ad na kajle, da bo visel nazaj, imeti priklopljenega na elektriko ali ne,......?
 
27. jan 2022
5.780
2.268
113
1. postopek s kisom sem ti zgoraj opisal. za Izza efekt nisem ziher da bo istočasno "pobil" alge in odstranil vodni kamen; ga pa lahko daš še za konec za dezinfekcijo, čeprav potem bo 8 mesecev stal.
2. proč vržen denar. Če hočeš nezlomljivo vzami ono "polno rumeno" Fiamma Level Jumbo. Kajla je potrošni material, Fritz Berger ima svoje maxi kajle za 19,99 € identične kot ostale za 50€.
3. avto električar naj bo tvoj prijatelj - jaz nimam pojma.
4. kajle ali dvignit gume od tal - to je zdaj vprašanje, jaz navijam za slednje; elektrika če imaš Fiat 250/290 spodaj mora bit priklopljen vsaj zagonski aku, zadnjega bi jaz nafilal in odklopil, ter vsaka dva meseca prekontroliral. Meni en AGM že štiri leta stoji v neogrevani garaži, pa ga zgolj na pol leta priklopim za kako uro na polnilec (itak se sam izklopi).
 
  • Všeč mi je
Reactions: nemenabijat

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.402
1.014
113
AGM-ju pašejo nižje temperature, se ga prav ne izplača spravljati v ogrevano hišo: AGM batteries are more resistant to self discharging than conventional batteries within a wide range of temperatures. Tako, da je dober nasvet to ja, da se ga izklopi in malo osveži. Za kajle pojma nimam, 100€ za en plastičen odlitk mi je pa ohoho, saj lahko za to obdobje tudi na tlakovc dvigneš, zapelješ? Za vikend smo bili v Lanterni in sem gledal tam AD dvignjene na hidravljične nogce. Za v vaservago, da je pojstla naravnost. To je nadgradnja AD?
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.412
3.525
113
Za brisalce je najbrž crknu motorček oz bo v kratkem.
Ne pustit zagonski akumulator dolgo časa s prenizko napetostjo, ker teli Fiatovi moduli za airbag so precej samosvoji in gre lahko modul v crash napako, vse to kot posledica dolgotrajne prenizke napetosti. Ne gre pa samo s testerjem pobrisat napako. V večini primerov se modul odšraufa, pošlje majstrom, da prekonfigurirajo enke in nule in načeloma je ok. V najslabšem primeru je treba novega, ki je pa nesramno drag. Najlažje ti je, da kamper priklopiš in pozabiš na vse.
Če ga boš postavil na kajle in imel ročno zavoro zategnjeno 8 mesecev, boš potem rabil macolo, da bo pakna spustila, ker se bo zalimala na zavorni boben.
Če imaš možnost, da ti nekdo vsaj 1x na mesec pelje kamper na fitnes vožnjo, je to top izbira, ker mehanika nikakor ne mara stanja na mestu.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.395
9.360
113
Take sem mislil - te so prešvoh! Imaš v Bauneki tega tolk da prodajajo. Dvigneš z dvigalko in podstaviš. Lahko pa tudi s kosom debla (čokom) to delaš, samo štiri enako visoke kose rabiš, pa podstaviš pod vpetje vzmeti, da tudi njih razbremeniš.

Oprosti, sam zakaj že bi AD dajal na klocne in kam točno bi podstavil to čudo, ker njegov AD dvignit zadaj z dvigalko je kar projekt, je težak v pasmater? Pol naj se pa zvrne dol in po možnosti nardi luknjo v poden al pa še kaj zanimivejšega. Mater prikole so stale včasih celo leto, pol se jih je pa peljal na morje in nazaj, pa je vse preživel, pa AD ne bi.

Vse kar so sta napisala okol AKU je pa res. Še najbolj če ga pusti vštekanega v štrom, podkajlanega tok da ni treba met ročne zategnjene in zdravo. Če že se dobi plastične razbremenilne kajle za kolesa, sam je pomojem stran zabrisan denar.
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.363
157
63
37
Evo, prebolel virozo, zaradi katere sem moral predčasno zaključit dopust. Zdaj mam pa kar nekaj projektov, preden bom moral v bolnico.
1. Očistit in dezinficirat moram rezervoar za pitno vodo. Odločil sem se, da bom uporabil kar Izza effect.
2. Kupit kajle za niveliranje, kupil bom tele, sicer so malo dražje, ampak po priporočilih so vredne denarja.
3. Med vračanjem domov so mi nehal delat brisalci. To se mi je že 1x prej zgodilo. Obakrat so po 15 minutah začeli normalno delati naprej? Vzrko???
4. Priprava ad na dooolgo zimovanje. Kaj vse priporočate, da se naredi, ker ad bo predvidoma stal predvidoma okoli 8 mesecev, če ne se ne bo kaj spremenilo (izprazniti vodo, ad na kajle, da bo visel nazaj, imeti priklopljenega na elektriko ali ne,......?
Tele kajle so ogromne. Sem jih tud sam hotu kupit, pa bi mi pol boxa zasedle. :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: nemenabijat

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.402
1.014
113
2gen nazaj
122.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

Car

POSTman
4. avg 2007
8.451
1.398
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Odločitev je, da ad ne bom prekrival, zapeljal ga bom na kajle, btw. sem kupil tiste ta velike, res so ogromne, ves čas bo na elektriki, vodo bom seveda izpustil. Nekaj mi govorijo, da naj napumpam gume na max, da ne bodo postale bulaste???
 

Priponke

  • ZU_9vzoG.jpg
    ZU_9vzoG.jpg
    187,5 KB · Ogledi: 35
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc
27. jan 2022
5.780
2.268
113
Odločitev je, da ad ne bom prekrival, zapeljal ga bom na kajle, btw. sem kupil tiste ta velike, res so ogromne, ves čas bo na elektriki, vodo bom seveda izpustil. Nekaj mi govorijo, da naj napumpam gume na max, da ne bodo postale bulaste???
Na max. jih itak imaš vedno. ;) Kemper Mišelin in Konti na 5,5, ostale okoli 4,7 bara.