Vse o avtodomih in avtodomarstvu

27. jan 2022
5.780
2.268
113
msenjur No to je lahko zelo subjektivno.
Na predprejšnjem AD sem imel tako "genialen" uberlauf na odpadni posodi, da je bila na 3/4 polna pa je na ovinku lepo teklo ven.
Pa dvakrat mi je uspelo varnostni ventil na čisti vodi med vožnjo odpret - če ne greješ prostora z ventilom hitro pade pod tistih +5°, ko se sam odpre, pa če imaš slučajno zalaufano pumpo, gre zelih 100+ litrov preko njiga ven.

Generalno pa, tistih pol deci detergenta malo olja in par "špagetov" na 100 litrov odpadne vode je pis of kejk. Dejansko je večji problem smrad, po recimo 14 dnevih pacanja pri +30°.

Recimo letos ko sem bil "stacioniran" 60 dni v kampu, sem dal v umivalnik lavorček pa potem zlival ven, kjer sem tudi pral posodo.
 
27. jan 2022
5.780
2.268
113
pa ja... sam vseen ni to narejen, da se spušča sredi ceste. je svinjsko, ne zgleda... a je tak problem najdit en pza z izpustom?
Včasih sploh južno od Avstrije, mišn imposibl. Še na pumpah ob avtocesti kjer je sani stebriček pri novogradnjah/prenovah že nekaj let obvezen na vse možne načine otežijo izlivanje.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.587
-216
113
msenjur No to je lahko zelo subjektivno.
Na predprejšnjem AD sem imel tako "genialen" uberlauf na odpadni posodi, da je bila na 3/4 polna pa je na ovinku lepo teklo ven.
Pa dvakrat mi je uspelo varnostni ventil na čisti vodi med vožnjo odpret - če ne greješ prostora z ventilom hitro pade pod tistih +5°, ko se sam odpre, pa če imaš slučajno zalaufano pumpo, gre zelih 100+ litrov preko njiga ven.

Generalno pa, tistih pol deci detergenta malo olja in par "špagetov" na 100 litrov odpadne vode je pis of kejk. Dejansko je večji problem smrad, po recimo 14 dnevih pacanja pri +30°.

Recimo letos ko sem bil "stacioniran" 60 dni v kampu, sem dal v umivalnik lavorček pa potem zlival ven, kjer sem tudi pral posodo.

ok, v primeru, da je bila okvara, seveda vzamem besede nazaj. Ampak zdelo se je tako, kot da je čakal, da pride na mokro cesto in pol je spustil, da se ni tok videlo.

Pa drugače me ne moti, tudi jest kdaj kaj zlijem v grmovje. Sicer imam tist eco prašek. Ampak ne sred ceste to ven zlivat, ker pol vsi ad dobijo črno piko.
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.044
3.782
113
msenjur No to je lahko zelo subjektivno.
Na predprejšnjem AD sem imel tako "genialen" uberlauf na odpadni posodi, da je bila na 3/4 polna pa je na ovinku lepo teklo ven.
Pa dvakrat mi je uspelo varnostni ventil na čisti vodi med vožnjo odpret - če ne greješ prostora z ventilom hitro pade pod tistih +5°, ko se sam odpre, pa če imaš slučajno zalaufano pumpo, gre zelih 100+ litrov preko njiga ven.

Generalno pa, tistih pol deci detergenta malo olja in par "špagetov" na 100 litrov odpadne vode je pis of kejk. Dejansko je večji problem smrad, po recimo 14 dnevih pacanja pri +30°.

Recimo letos ko sem bil "stacioniran" 60 dni v kampu, sem dal v umivalnik lavorček pa potem zlival ven, kjer sem tudi pral posodo.
Enako, 14 dni nazaj, odprt izpust iz bojlerja plus nekomu je uspelo pipo na tušu premaknit ravno toliko da je pumpa laufala. In sem ostal brez vode, med vožnjo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

dask

Majstr
21. sep 2023
402
434
63
Hehe, kar jurja kazen bi radi dal. Bohincem so se res ze cist mozgani skisal. Ne mozes da jebes a da ne uđe, to bi jim sporocu. Radi bi sam kasiral. E jebiga, evo vam elitno lokacijo pa vse to... kar ste zelel mate.
No no, mal pejt pogledat, kaj se dejansko dogaja... tile Francozi so se dejansko letos navlekli povsod, kao skavti varianta. Takih svinj po domače povedano še nisem videl, so isto počeli tudi na Pokljuki in v Gorjah. Kar nekam v en kot, pa tabor postavit, vse posrat, smeti tam pustit, pa hija dalje. Takih turistov si nihče ne želi, ne Bohinj, ne Ljubljana ne Kočevje.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.412
3.525
113
Včasih sploh južno od Avstrije, mišn imposibl. Še na pumpah ob avtocesti kjer je sani stebriček pri novogradnjah/prenovah že nekaj let obvezen na vse možne načine otežijo izlivanje.
Na avtocestnem križu so na novih počivališčih sani stebrički pokriti s črnimi vrečami. Važn, da plačaš vinjeto, in ne moreš uporabljat stvari.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

jello

Guru
22. sep 2008
10.044
3.782
113
Hvala qrcu da so jih pokrili. Ko niso bili pokriti so bili zabasani in vse okoli nasvinjano, ker prašič pač izprazni kaseto v travo če v odtok ne gre.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

Car

POSTman
4. avg 2007
8.451
1.399
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Včeraj mi je s pipe v kopalnici padla dol mrežica, ki je bila čisto zamašena zaradi kamna. Potem pa sem še zavohal, da mi voda smrdi, prav tako v kuhinji. Sem malo odprl pipe in je že priletele švabica, da mi voda teče iz ad. Sem se opravičil in ji pojasnil, da je to čista voda. Ko smo že pri tem, najbrž so se mi pojavile alge v sistemu, ker ga nisem dolgo uporabljal, sploh vroče vode ne. S čim in kako naj se rešim tega? Bo dovolj pregreti vodo z alkoholnim kisom ali bo potrebno malo kemije?
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.412
3.525
113
Pol kile citronke pokneš v polhen rezervar vode, naslednji dan napolneš bojler, pustiš par dni, potem pretočiš vse v odpadnega, pustiš par dni in to je to.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.420
4.943
113
Letos sem bil v kampu v Slavoniji, kjer ima vsak plac za AD svoj izpust za umazano vodo. Seveda tudi pipo s čisto vodo in elektriko. Edino kemični wc moraš iti praznit na zato namenjeno točko.
V Italiji pa so se na enem PZA hvalili, da imjo možnost izpusta umazane vode, ampak bi jo moral 10 metrov v hrib po zelenici v kanti nositi.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.412
3.525
113
Letos sem bil v kampu v Slavoniji, kjer ima vsak plac za AD svoj izpust za umazano vodo. Seveda tudi pipo s čisto vodo in elektriko. Edino kemični wc moraš iti praznit na zato namenjeno točko.
V Italiji pa so se na enem PZA hvalili, da imjo možnost izpusta umazane vode, ampak bi jo moral 10 metrov v hrib po zelenici v kanti nositi.
Ja in kaj je pisec hotel povedat? V Grčiji za to sploh še niso slišal. Niti za PZA niti za izpust. Pač skipaš vsebino kasete v wc.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.501
1.006
113
No no, mal pejt pogledat, kaj se dejansko dogaja... tile Francozi so se dejansko letos navlekli povsod, kao skavti varianta. Takih svinj po domače povedano še nisem videl, so isto počeli tudi na Pokljuki in v Gorjah. Kar nekam v en kot, pa tabor postavit, vse posrat, smeti tam pustit, pa hija dalje. Takih turistov si nihče ne želi, ne Bohinj, ne Ljubljana ne Kočevje.
Ne govor, vem cesa je folk sposoben - ogabno. Sem pa tud mal alergika na obcini Bohinj, Bled. Predvsem zarad hoch nacel, ki se jih grejo ze nekaj let.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Car
27. jan 2022
5.780
2.268
113
Včeraj mi je s pipe v kopalnici padla dol mrežica, ki je bila čisto zamašena zaradi kamna. Potem pa sem še zavohal, da mi voda smrdi, prav tako v kuhinji. Sem malo odprl pipe in je že priletele švabica, da mi voda teče iz ad. Sem se opravičil in ji pojasnil, da je to čista voda. Ko smo že pri tem, najbrž so se mi pojavile alge v sistemu, ker ga nisem dolgo uporabljal, sploh vroče vode ne. S čim in kako naj se rešim tega? Bo dovolj pregreti vodo z alkoholnim kisom ali bo potrebno malo kemije?
Ko sem še redno čistil - zdaj to ni več potrebno, ker striktno pazim kaj nalivam:
- kupiš v LeClercu 10 plastenk alkoholnega kisa za vlaganje po 1,5 litra
- zliješ vseh 10 v prazen rezervoar čiste vode
- zalaufaš pumpo in potegneš čisti kis toliko da priteče na mrzli vodi!!!
- doliješ cca 20 litrov vode v rezervoar
- preko pumpe nafilaš bojler
- seveda paziš da so vsi ispusti zaprti in loviš vodo v prazen odpadni rezervoar
- pa cca 2 urah pretočiš vso vodo preko pip in bojlerja v odpadni rezervoar
- nafilaš svežo vodo in jo spet pretočiš preko pip v odpadni rezervoar; pač kolikor gre, ostalo direkt ven iz čistega rezervoarja
- pustiš dan ali dva vmes narediš kako "bumpi" vožnjo da prečistiš odpadni rezervoar
- izpazniš vse in še 2 ali 3x ponoviš polnjenje čiste vode in pretakanje preko pip
- toplo priporačam praznjenje v kanalizacijo!!!

Če ima voda potem nekaj časa okus po kumaricah, nič hudega. :p

PS: enkrat vmes očistiš perlatorje in filter pred pumpo če ga imaš!