sončna elektrarna

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.375
2.415
113
Še epilog dveh sončnih eletrarn v moji in sosednji ulici o katerih sem že napisal da so "umrle" ko je cca. 14 dni nazaj ponoči fajn zasekalo nekje v bližini. Na eni (če sem si prav zapomnil) so šli razsmerniki/razsmernik v glavnem okoli 1500€ je blo treba plačat ker ni bilo zavarovano, na drugi hiši pa še rešujejo zadevo, je šlo menda nekaj drugega.

Se mi to zdi kot en odlično fajn posel prihodnosti, ob vsaki nevihti nov biznis.
 
  • Haha
Reactions: jonny77

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Gori kot bakla, pomoje je bilo delano v okviru energetske sanacije objektov, ponudnikov kar nekaj, verjetno je za win win situacijo.
Razpisi v javnem sektorju, edino merilo najnižja cena, potem so pa rezne sončne s čangšlang komponentami, brez optimizatorjev, brez varnostnih funkcij.
Je pa poceni.
Zavarovalnice bi morale postavit ene standarde, kaj zavarujejo. Če ni tako, ni zavarovanja za objekt.
 

B81

22. jul 2007
36.315
10.141
113
Vprasanje, kako imamo zavarovane SE? Na novo vrednost ali ne?

Mi imamo v sklopu letnega pregleda od dobavitelja in se pri triglavu (pogojev seveda nisem gledal).
 
22. jul 2007
13.274
1.576
113
124
Razpisi v javnem sektorju, edino merilo najnižja cena, potem so pa rezne sončne s čangšlang komponentami, brez optimizatorjev, brez varnostnih funkcij.
Je pa poceni.
Zavarovalnice bi morale postavit ene standarde, kaj zavarujejo. Če ni tako, ni zavarovanja za objekt.
In tudi država bi morala narediti red na področju požarnega varstva, ker to je sedaj postalo teksas.
Montira že vsak krovec, kateri ima hijap.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81
22. jul 2007
13.274
1.576
113
124
Zavarovalnice bodo nekega dne samo rekle, da se ne gredo te igre in bodo lastniki ostali sami brez zavarovanja, nekako tako kot so sedaj sadjarji.
 

dentex

Guru
20. sep 2007
2.752
645
113
Razpisi v javnem sektorju, edino merilo najnižja cena, potem so pa rezne sončne s čangšlang komponentami, brez optimizatorjev, brez varnostnih funkcij.
Je pa poceni.
Zavarovalnice bi morale postavit ene standarde, kaj zavarujejo. Če ni tako, ni zavarovanja za objekt.
Prjatu pozabil si na pomemben faktor naši al še bolj naši al pa čist čist moji
delal z telebajski, ki nimajo pojma o pojmu, prejemajo pa lepe plače
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.375
2.415
113
Zdaj se le dajte zmenit katere firme so taprave in katere šalobajzerske. Prav tako se dajte isto zmenit za komponente :valjamse: Mater kaki bedni izgovori in ena sprenevedanja....
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.030
3.921
113
Pa dobro, kaj nimajo Nemci predpisov za vsak krščen duš pri elektriki?
Po tisti knjigi naj se dela pa mir.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.500
6.238
113
Zdaj se le dajte zmenit katere firme so taprave in katere šalobajzerske. Prav tako se dajte isto zmenit za komponente :valjamse: Mater kaki bedni izgovori in ena sprenevedanja....

S tabo na čelu....
Ce streha gori in bajta zgori, je se vedno bolje, kot da kdo umre. Pa še vseeno se vprašamo, zakaj je kdo umrl zaradi zastrupitve z ogljikovim monoksidom in ne širimo propagande proti drvam nasploh, npr...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.375
2.415
113
Seveda se širi propaganda, a si pozabila kakšna gonja je bila nekaj let nazaj z nabavo tistih škatlic ki merijo monoksid? Nima veze kako ti to dojemaš ampak malo je že smešno, danes gori Mercator, jutri šola... Skratka ja, sem vam favš, zagotovo, to je rešeno da se določeni zopet ne boste napihovali :) ampak vseeno, ne in hvala. Aja pa nisem nič zamudil, imamo za vse objekte "lanska" soglasja, montiramo lahko jutri.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.500
6.238
113
Favs? Kdo je kaj rekel o tem in kdo je s tem obremenjen? Kot drugo - čemu imate soglasja?

Se en revcek se je pofočkal... Bi pa ne bi... Gre se pa za faking SE, niti ne nekaj relevantnega v tem življenju...
 

B81

22. jul 2007
36.315
10.141
113
Kulturna firma, ki je ima par t SE za seboj, dobri paneli in vsak svoj optimizator, razsmernik bo verjetno solaredge, dobra ozemljitev, drugega pa nimaš kaj...monterju rečeš samo, toliko glejte, da se ne bo vžgalo, to je to :D
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.375
2.415
113
Favs? Kdo je kaj rekel o tem in kdo je s tem obremenjen? Kot drugo - čemu imate soglasja?

Se en revcek se je pofočkal... Bi pa ne bi... Gre se pa za faking SE, niti ne nekaj relevantnega v tem življenju...

Zakaj imamo soglasja? Zato ker nas nič niso stala, in ja, kakšno leto nazaj me je stvar še zanimala, sem bil potencialno zainteresiran, ko pa zdaj gledam kam gre vse skupaj sem vesel da nisem tako kot večina v evforiji zagrizel. Zato pa ravno, kot si napisala, faking SE in toliko zgodbe in potencialnega sranja za teh nekaj € prihranka na mesec.
 
  • Haha
Reactions: jonny77

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.375
2.415
113
Kulturna firma, ki je ima par t SE za seboj, dobri paneli in vsak svoj optimizator, razsmernik bo verjetno solaredge, dobra ozemljitev, drugega pa nimaš kaj...monterju rečeš samo, toliko glejte, da se ne bo vžgalo, to je to :D

Ne bluzi ok? Jaz kot laik bom vedel, da je podizvajalec kateri je imel 14 dni šnelkursa meni vse to profesionalno zvezal in namontiral? Lokalni pijanček tukaj pri nas je za eno firmo ki postavlja SE celo nadzornik, vodja ekipe. Pred tem je bil zraven pri montaži morda 7-8 SE. V osnovi nima pojma o štromu, je mizar. Tako je to ja. Ko je sila in ni kadra, kar ga ni, je lahko vsak glavni in vodja. Da pa za resne firme ne montirajo posranci pa je navadna laž. Vsi montirajo za vse. Najboljše ti bo to še zmontirala kakšna majhna firma, ki se je odločila da bo to delala in ima stalno ekipo in ji je pomemben renome. Je*be se enemu velikanu če potencialno gre tu in tam kaj narobe. Pač moje mišljenje...
 
  • Všeč mi je
Reactions: WeWatchingYou

Schime

Guru
22. nov 2008
1.969
765
113
No saj vidiš, potem je to nekaj podobnega kot na Alterju. Vsi vejo o vsem. Od sončne prek menjalnika v uberwagnu do naložb v bitkojne. :evil: :valjamse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in jonny77

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.500
6.238
113
Zakaj imamo soglasja? Zato ker nas nič niso stala, in ja, kakšno leto nazaj me je stvar še zanimala, sem bil potencialno zainteresiran, ko pa zdaj gledam kam gre vse skupaj sem vesel da nisem tako kot večina v evforiji zagrizel. Zato pa ravno, kot si napisala, faking SE in toliko zgodbe in potencialnega sranja za teh nekaj € prihranka na mesec.

Mhm... Kaj pa če... Kaj pa ce... Pa v kot sedet paniskat potrditev, kako je pametno nic naredit. Raje ne beri crne kronike pa prometnih nesreč, ker od doma ne bos vec mogel...
 
  • Všeč mi je
Reactions: header

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.519
260
83
Ne bluzi ok? Jaz kot laik bom vedel, da je podizvajalec kateri je imel 14 dni šnelkursa meni vse to profesionalno zvezal in namontiral? Lokalni pijanček tukaj pri nas je za eno firmo ki postavlja SE celo nadzornik, vodja ekipe. Pred tem je bil zraven pri montaži morda 7-8 SE. V osnovi nima pojma o štromu, je mizar. Tako je to ja. Ko je sila in ni kadra, kar ga ni, je lahko vsak glavni in vodja. Da pa za resne firme ne montirajo posranci pa je navadna laž. Vsi montirajo za vse. Najboljše ti bo to še zmontirala kakšna majhna firma, ki se je odločila da bo to delala in ima stalno ekipo in ji je pomemben renome. Je*be se enemu velikanu če potencialno gre tu in tam kaj narobe. Pač moje mišljenje...
Si kar sam sebi odgovoril zakaj prihaja do takih napak. Vsi iščejo trenutno najugodnejšo varianto, noben pa ne pomisli kaj bo čez 5 let, če bo kaj crknilo - firme in servisa pa že zdavnaj ne bo več. Zanimivo, pri avtomobilih se vsi izogibajo no-name proizvajalcev (beri kitajskih brez razvejane servisne mreže), pri SE pa nima veze kdo in kaj, samo da je najceneje.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.924
10.335
113
Zakaj imamo soglasja? Zato ker nas nič niso stala, in ja, kakšno leto nazaj me je stvar še zanimala, sem bil potencialno zainteresiran, ko pa zdaj gledam kam gre vse skupaj sem vesel da nisem tako kot večina v evforiji zagrizel. Zato pa ravno, kot si napisala, faking SE in toliko zgodbe in potencialnega sranja za teh nekaj € prihranka na mesec.
mene recimo moti, da se tak komplicira za kakšne nadstreške, lope in škarpe.... iskat soglajsa, projekte itd (beri plačaj plačaj čeprav je tvoje), za tiste ki ne želimo dat hudiča na streho.
To mi je glavni problem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: WeWatchingYou