sončna elektrarna

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.422
852
113
Brez zamere, samo vprašam, a nisi ti včasih pisal člankov o avtih, jih testiral in podobno, torej bil v avtomobilističnih bodah? Kdaj si vmes doštudiral pravo, diplomiral in postal ustavni pravnik?
Zelo slab pravnik bi bil tale SFRJ (SJTV1).
Ustavno ni dopustno omejene skupne Dobrine nekomu podariti/odstopiti/prodati Ekskluzivno...
Torej primer... Če teče potok čez parcelo ga gor vodni ne sme zaprti dolvodnemu...

Torej... Kapacitete prenosnega sistema so omejene (velja tudi za maksimalno dopustno instalirano moč sončnic). KO je le ta v celoti izkoriščena, se ne smejo povečevati... Iz tega je dosti enostavno izpeljati sklep, da morajo obstoječi "privilegiranci" znižati svojo moč SE na nivo, da proporcionalno lahko vstopajo novi interesenti...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Brez zamere, samo vprašam, a nisi ti včasih pisal člankov o avtih, jih testiral in podobno, torej bil v avtomobilističnih bodah? Kdaj si vmes doštudiral pravo, diplomiral in postal ustavni pravnik?
Bil.
Osnove prava sem pa že takrat poznal in se sproti še kaj naučil. Pa ne samo o pravu. Al misliš da je ne vem, od faksa naprej al pa od prve službe ne sme človek več učit? Pa kake knjige ali sto prebrat?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Zelo slab pravnik bi bil tale SFRJ (SJTV1).
Ustavno ni dopustno omejene skupne Dobrine nekomu podariti/odstopiti/prodati Ekskluzivno...
Torej primer... Če teče potok čez parcelo ga gor vodni ne sme zaprti dolvodnemu...

Torej... Kapacitete prenosnega sistema so omejene (velja tudi za maksimalno dopustno instalirano moč sončnic). KO je le ta v celoti izkoriščena, se ne smejo povečevati... Iz tega je dosti enostavno izpeljati sklep, da morajo obstoječi "privilegiranci" znižati svojo moč SE na nivo, da proporcionalno lahko vstopajo novi interesenti...
Tule malo pozabljaš, da prenosni in distribucijski sistem zelo težko pospraviš v kategorijo, ki jo omenjaš, saj ni omejen, razen če njegov upravljavec ne spi na lovorikah in ga primerno ne prilagaja. Pa tudi na to, to to nima nobene zveze z net-meteringom.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.422
852
113
Tule malo pozabljaš, da prenosni in distribucijski sistem zelo težko pospraviš v kategorijo, ki jo omenjaš, saj ni omejen, razen če njegov upravljavec ne spi na lovorikah in ga primerno ne prilagaja. Pa tudi na to, to to nima nobene zveze z net-meteringom.
To da ni omejen je samo tvoje mnenje...
Ima pa z netmeteringom ravno toliko, da ne moreš več proizvajat do svojih kapacitet, ki jih moraš sedaj zmanjšati zaradi omejenega vira...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.375
2.415
113
Bil.
Osnove prava sem pa že takrat poznal in se sproti še kaj naučil. Pa ne samo o pravu. Al misliš da je ne vem, od faksa naprej al pa od prve službe ne sme človek več učit? Pa kake knjige ali sto prebrat?

Ne gre za to, občudujem pač tvoje hrabre trditve, vidim da si vanje 100% zaverovan. Veš, pravo je pra*sica najhujše vrste, niti za eno situacijo si pravniki niso enotni, še manj pa se komu sanja kako bo odločilo sodišče na vsaki posamezni instanci tako da jaz na tvojem mestu ne bi bil tako suveren.
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.839
1.121
113
pri ogledih sem naletel na vprašanje "hibridni ali navadni razsmernik?"
Razlika bi naj bila kakšnih 1.500 € in v tem da lahko na hibridnega priklopis baterijo.
Ce imaš netmetering , ti možnost priklopa baterije nič ne koristi ker je itak ne rabiš.
Po drugi strani pa nekateri "grozijo" z ukinitvijo netmeteringa.
Torej - kaksna je praksa če imaš še lansko soglasje? Hibridni z možnostjo priklopa baterije za vsak slučaj če vlada ukine netmetering, ali navadni?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.549
113
Če ne bo sprememb, ga ne boš potreboval. Edino morda za rezanje špic, kar pa je itak s stroškovnega vidika za navadnega odjemalca nesmiselno, ker teh 1.500 ne dobiš nikoli nazaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.243
6.460
113
pri taščici
Pri majhni odjemni moci ne rabis hibrida.
Ce o bos imel odjemno moc (predvsem v 1. CB) vecjo od minimalne za tvojo obracunsko moc je pa za razmislit ce bi rezal spice.
Ali pa za eventuelne motnje v dobavi elektrike
 

ajdemipopusi

Zelenc'
3. jun 2024
3
1
3
Pozdravljeni rad bi vas vprasal ce slucajno kdo ve kako je z neprijavljeno soncno elektrarno. Gre se za to da sem si sam sestavil 12 kw hibridno SE ki viskov ne oddaja v omrezje ampak shranjuje v baterijo.
Zanima me ce lahko dobim kaksno globo ker nisem prijavil elektru. Hvala
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.930
10.342
113
ce imas off, je to tvoj problem, jaz bi čakal , dokler se kdo ne spomni. da bi rad solde od tebe... na suho.
 

ajdemipopusi

Zelenc'
3. jun 2024
3
1
3
Problem je ker sem do zdj imel porabo okoli 150-200€ na mesec. Zdj pa sm prejsni mesec iz omrezja potegnil le kakih 40kwh oz kar mi je zmankalo iz baterije ponoci. Pa da nebi prsli kaj tezit.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.029
4.020
113
V osnovi je to črna gradnja, če nisi pridobil gradbenega dovoljenja za energetski objekt. Ker po klasifikaciji za bypass GD za "samoskrbni" SE je priklop elektrarne na obstoječe električno omrežje.

Po črki zakona ti lahko naložijo odstranitev SE oz. glej zakonodajo ki ureja črne gradnje.
 

ajdemipopusi

Zelenc'
3. jun 2024
3
1
3
Pol je najbolse da furam tako naprej in ko bojo kaj zaceli tezit dam sam not popirje za soglasje brez oddajanja v omrezje in to je to.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.140
3.610
113
Marlbor
To bos tudi ti razumel, ko bo recimo za izdajo GD in kasneje uporabnega dovoljenja obvezna SE in bosta to dva vzporedna sistema laufala. Za one preden je ta zahteva prisla in za one potem. Tako ti je ne bo treba montirat. Recimo, en primer... Za vsakega veljajo pravila, ki bila takrat aktualna in se ne zahteva, da se sproti prilagaja novim. Drugace so SE najmanjsi problem, lahko vecino bajt kar zrušimo.
Govorimo o obračunavanju nečesa. Logično je, da so za nakup v določenih obdobjih veljale različne ugodnosti. S(m)o pa pač nekateri mnenja, da pa obračunavanje ne sme biti neenakopravno. Tudi obračunu VT/MT bomo vsi podvrženi enakemu sistemu, nima veze kdaj je kdo naredil električni priključek.
 
27. jan 2022
5.788
2.272
113
Govorimo o obračunavanju nečesa. Logično je, da so za nakup v določenih obdobjih veljale različne ugodnosti. S(m)o pa pač nekateri mnenja, da pa obračunavanje ne more neenakopravno. Tudi obračunu VT/MT bomo vsi podvrženi enakemu sistemu, nima veze kdaj je kdo naredil električni priključek.
Motiš se, že sedaj ne plačujemo vsi enako porabe - pač odvisno od ponudnika elektrike in tudi statusa odjemalca (fizik, mala pravna oseba,...)