sončna elektrarna

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.762
5.711
113
Dobr, kako pa se zlato kupi... Nehite z neumnimi primerjavami. Tudi tja si dal 10k€ najbrz. S tem, da nisi danes se nic nazaj dobil, ce nisi prodal, jaz pa 4k€.

Od kje je denar je pa spet... irrelevantno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in Hanzi

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.926
9.611
113
skriti strošek v SE je pač amortizacija in morebitni problemi skozi življensko dobo. CEz 20 let, je zadeva 0, potem se lahko greš jovico na novico. Pri investicijah, nekih konzervativnih delnicah je zadeva vsaj poenotena z inflacijo tudi po 20 letih, plus seveda dividendne 5%+ ... to samo. Mal me čudi da sploh nisem pomislil na te zadeve, da je bolje kar 15 jurjev nekam vložit, kot pa se it čaranje s SE...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.661
6.055
113
pri taščici
Raje sem dal denar v SE kot pa "NKBM".
Imam denar v neki NKBM, za katerega ne vem ce ga bom se kdaj videl. SE lahko gledam vsak dan na strehi.
Zlate palice pa so magnetne za cigo.magnete. panelov mi ne bodo s strehe dol sravfal.
Vsaj zaenkrat se ne.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.589
3.622
113
Raje sem dal denar v SE kot pa "NKBM".
Imam denar v neki NKBM, za katerega ne vem ce ga bom se kdaj videl. SE lahko gledam vsak dan na strehi.
Zlate palice pa so magnetne za cigo.magnete. panelov mi ne bodo s strehe dol sravfal.
Vsaj zaenkrat se ne.
Še dobro, da niso bakreni.
Pazi pa na žičke.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.039
1.127
113
www.adriamedia.si
Za netmetering je zadeva itak že na sodišču, zaradi neenakopravne obravnave. Tak da bo verjetno le začasno takšno stanje.
Nič neenakopravnega. Bila je ugodnost, zdaj je ni več. Enako, kot ko se avto poceni (a bo tisti, ki ga je dražje kupil, šel na sodišče), ali ko ni ceč subvencij, ali ko ni več obratovalne podpore ...
In ne, net-meteringa za nove ne bo več.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

badboybk

Pripravnik
7. mar 2015
75
14
8
Saj to je najbolj žalostno, da že pri zlatu pade se. Sam če bi jim dal primer iz kripta ali s&p500 to bi šele v zrak skakal.
ti podam eno trditev, za drek mešat.

Koliko kripto vlagateljev je v zadnjih 5 letih šlo v minus?

Koliko "vlagateljev" v SE je v zadnjih 5 letih, šlo v minus?

Razumeš point? Če vzameš 100 naključnih ljudi, ki so pred 5 leti vložili 10k v SE na streho, so danes vsi ali pa 99 njih v pozitivnem stanju.
Koliko od 100 vlagateljev v kripto pred 5 leti je danes na + ?
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.682
1.094
113
Bila je ugodnost, zdaj je ni več
največja ugodnost je bila tista ki jo je ne-vem-katera janševa vlada na horuk ukinila: to je prodaja elektrike iz SE po tržnih cenah. In lastnikov elektrarn ni koštalo nič. Streho so dali, vse ostalo so zrihtali izvajalci, SE se odplačuje iz elektrike ki jo pridela, po določenih letih je njihova, tako nekako, podrobnosti ne poznam.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.808
2.683
113
ti podam eno trditev, za drek mešat.

Koliko kripto vlagateljev je v zadnjih 5 letih šlo v minus?

Koliko "vlagateljev" v SE je v zadnjih 5 letih, šlo v minus?

Razumeš point? Če vzameš 100 naključnih ljudi, ki so pred 5 leti vložili 10k v SE na streho, so danes vsi ali pa 99 njih v pozitivnem stanju.
Koliko od 100 vlagateljev v kripto pred 5 leti je danes na + ?
Zamenjaj besedo kripto z besedo zlato ali skad pa preberi še enkrat.
Te pa razumem kaj hočeš povedat, SE je za ljudi ki ne znajo vlagati.
 

badboybk

Pripravnik
7. mar 2015
75
14
8
Zamenjaj besedo kripto z besedo zlato ali skad pa preberi še enkrat.
Te pa razumem kaj hočeš povedat, SE je za ljudi ki ne znajo vlagati.
Ne, še kar ne razumeš. Ceno zlata ni nihče mogel predvideti 5 let nazaj. Tudi ti ne. Vsak ki je dal SE na streho, je pa vedel da bo čez x let na 0, in potem samo še na +.

Lepo je bit sedaj pameten, ko je cena zlata znana. Ampak 5 let nazaj je ni mogel nihče predvidit. Tako kot jo sedaj ne moreš za 5 let naprej.

To je tvoja spremenljivka, govoriš o sreči, spletu okoliščin, kovidu, finančni krizi, vojni, katere nihče ni predvidel. Lahko se ti je le usralo, po domače povedano. Medtem ko je bila investicija v SE pretty much 99% uspeh. Razen v izjemnih primerih, recimo tistih 4. SE katere so pogorele, pa še tam je zavarovanje.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.762
5.711
113
Radi reda oziroma firbca... Ko se govori o zlatu tu na Alterji, je to vedno v obliki fizicnega zlata?
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.808
2.683
113
Ne, še kar ne razumeš. Ceno zlata ni nihče mogel predvideti 5 let nazaj. Tudi ti ne. Vsak ki je dal SE na streho, je pa vedel da bo čez x let na 0, in potem samo še na +.

Lepo je bit sedaj pameten, ko je cena zlata znana. Ampak 5 let nazaj je ni mogel nihče predvidit. Tako kot jo sedaj ne moreš za 5 let naprej.

To je tvoja spremenljivka, govoriš o sreči, spletu okoliščin, kovidu, finančni krizi, vojni, katere nihče ni predvidel. Lahko se ti je le usralo, po domače povedano. Medtem ko je bila investicija v SE pretty much 99% uspeh. Razen v izjemnih primerih, recimo tistih 4. SE katere so pogorele, pa še tam je zavarovanje.
Itak da se da predvideti. Cena zlata gre na dolgi rok gor že stoletja. Zajeb je edino če kupiš na kakšni špici potem lahko malo čakaš oz. imaš nižji donos (če si naprimer kupoval l. 2012).