sončna elektrarna

Schime

Guru
22. nov 2008
1.967
764
113
Višina naložbene pomoči znaša:

500,00 EUR za 1 kW inštalirane nazivne električne moči naprave za samooskrbo z električno energijo z baterijskim hranilnikom električne energije, vendar ne več kot 25 % upravičenih stroškov naložbe,
50,00 EUR za 1 kW inštalirane nazivne električne moči naprave za samooskrbo z električno energijo brez baterijskega hranilnika električne energije, vendar ne več kot 25 % upravičenih stroškov naložbe,
in sicer za največ 80 % vsote priključnih moči odjemnih mest.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
2.005
827
113
Kje najdem spisek dobaviteljev elektrike? Poleg Gen-i, Petrol - se kdo?
Poslal bi povpraševanje kako je s prehodom k njim.. Suncontract se mi z povečano porabo in spremenjenimi pogoji nekak ne splača več.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.869
617
113
Kje najdem spisek dobaviteljev elektrike? Poleg Gen-i, Petrol - se kdo?
Poslal bi povpraševanje kako je s prehodom k njim.. Suncontract se mi z povečano porabo in spremenjenimi pogoji nekak ne splača več.

Kolikor spremljam na evsvet forumu jih je šlo večina na E+, ECE in Geni...

Jaz bom počakal do novega leta potem bom pa šel na E+ ker dajo 40€ za vsak MWh viška...
Verjtno je komu zanimiv tudi ECE, ki imgoča 50% prenosa viškov v naslednje leto.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.608
6.863
113
Zdaj se prehod več ne splača, ker boš plačal dodatno energije, ker SE ne bo dovolj proizvedla.

Avgusta je še šel prehod, zdaj pa ne več, zato je suncontract dal ven te dodatne "pogoje" šele tako pozno in ne v začetku poletja.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
2.005
827
113
pa od ostalih - še kdo obljublja dodatne "pogoje"?
branili vem, da se jih ne bodo, ker jim je to "easy money"
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.837
1.121
113
po nekaj dneh delovanja ugotavljam da tole ni "foto-voltaična" elektrarna, ampak izključno in samo sončna ker deluje samo če sonce sveti; samo svetloba je premalo.
Gledam sprotno moč drugi dan po priklopu: gor-dol-gor-dol, od 10kW skoraj na nulo in počasi nazaj na 10kW, itd., nisem pa bil na lokaciji da bi videl za kaj gre, ampak sigurno je razsmernik narobe naštelan, ane? Ne; oblaki se vozijo čez nebo in prižigajo in ugašujejo direktno sončno svetlobo. Videl pa v živo danes, sredi dne, malo po 12:00 uri, jasno nebo, kaže 9,5kW; se pripelje po nebu en sam oblak, ravno prav velik da zakrije sonce: 1,3kW; gre oblak naprej; 9,5kW :oops1:
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.317
294
83
39
Ljubljana
S kje pa si?

Moj današnji graf
 

Priponke

  • Screenshot_20240921_224007_mySolarEdge.jpg
    Screenshot_20240921_224007_mySolarEdge.jpg
    255,3 KB · Ogledi: 34

javr

Guru
6. dec 2011
1.837
1.121
113
ja, saj o tem žaganju govorim, s tem da je tvoja SE verjetno obrnjena na J in ti moč skače iz 13 na 7 in nazaj, jaz pa imam proti JV in gre iz 10 na 1 in nazaj, ok, tu nekje.
To je graf iz telef.aplikacije? A to narediš samo screenshot, ali kako dobiš to sliko? Ta graf ima točke na vsakih 15 minut. V aplikaciji na racunalniku je graf in excel tabela na vsakih 5 minut. sicer dosti bolje, a jaz bi raje imel online, sprotni pogled. Moram dobiti nekoga da mi števec lastne rabe, to je tisti ki se pogovarja z razsmernikom, spravi na internet.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.878
9.545
113
po nekaj dneh delovanja ugotavljam da tole ni "foto-voltaična" elektrarna, ampak izključno in samo sončna ker deluje samo če sonce sveti; samo svetloba je premalo.
Gledam sprotno moč drugi dan po priklopu: gor-dol-gor-dol, od 10kW skoraj na nulo in počasi nazaj na 10kW, itd., nisem pa bil na lokaciji da bi videl za kaj gre, ampak sigurno je razsmernik narobe naštelan, ane? Ne; oblaki se vozijo čez nebo in prižigajo in ugašujejo direktno sončno svetlobo. Videl pa v živo danes, sredi dne, malo po 12:00 uri, jasno nebo, kaže 9,5kW; se pripelje po nebu en sam oblak, ravno prav velik da zakrije sonce: 1,3kW; gre oblak naprej; 9,5kW :oops1:
Kaj si pa pričakoval? Da boš fizikalne zakonitosti preslepil?
So pa meni rekli, da močnejši razsmerniki potrebujejo več sonca, da začnejo “delati”.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
po nekaj dneh delovanja ugotavljam da tole ni "foto-voltaična" elektrarna, ampak izključno in samo sončna ker deluje samo če sonce sveti; samo svetloba je premalo.
Gledam sprotno moč drugi dan po priklopu: gor-dol-gor-dol, od 10kW skoraj na nulo in počasi nazaj na 10kW, itd., nisem pa bil na lokaciji da bi videl za kaj gre, ampak sigurno je razsmernik narobe naštelan, ane? Ne; oblaki se vozijo čez nebo in prižigajo in ugašujejo direktno sončno svetlobo. Videl pa v živo danes, sredi dne, malo po 12:00 uri, jasno nebo, kaže 9,5kW; se pripelje po nebu en sam oblak, ravno prav velik da zakrije sonce: 1,3kW; gre oblak naprej; 9,5kW :oops1:
Zaradi 1 oblaka (razen če govorimo o kaki supercelici tik pred nevihto) ne bi smelo toliko dol udarit, razen če si pretiraval z "iz 10 na 0". Moja da od sebe max 9,5 kW, pa nameščena je V-Z (pol-pol) danes ob 8 zjutraj v megli dala od sebe ene 600 W.
Včeraj je bilo pa takole, iz ene 6 na 2, pa nazaj. Graf so pa minutni podatki, lahko pa gledam real time.
1727026954637.png