sončna elektrarna

badboybk

Pripravnik
7. mar 2015
81
16
8
zaenkrat samo za potrebe SE (hiša še ni vseljiva) rabim internet, torej modem in SIM-kartico.
Modem že imam oz. je naročen preko Amazona; katera SIM je najcenejša za mobilne podatke če ne rabiš televizije, slik, filmov, itd.?

Zaenkrat imam podatke:

- Telekom: 14€/mesec na naročnino, 10€/mesec predplačniško;
- Telemach: na naročnino je 12€/mesec, od tega prvo leto 50% popusta (torej 6€), predplačniško: 10€/mesec;
- Hofer - predplačniški hot giga mini 30GB = 7€/mesec;
- A1: 5€/mesec če rabim samo 2GB na mesec.

Sem še koga zgrešil?
Kaže da je A1 najugodnejši, samo koliko je 2GB? Vsi navedeni imajo še en kup drobnega tiska in raznih pogojev v drobnem tisku, omejeno gigabajtov, omejena ponudba na mesec, leto,.... kakšen predlog?
Če boš rabil izključno za potrebe SE, ti bo A1 z 2gb čisto dovolj. Preveri v drobnem tisku koliko ti zaračunajo morebitne dodatne GB, v primeru da prekoračiš.
Jaz bi vzel Hofer, 7 eur na mesec ni veliko, 30 GB je vrh glave, se ne rabiš sekirat
 
  • Všeč mi je
Reactions: javr

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.794
127
63
Če imaš koga na Telekom naročnini vzameš Mobi in ti šera GB....

Delite prenos podatkov s svojimi najbližjimi​

Naročniki mobilnih paketov Naj in drugih izbranih paketov lahko med svoje najbližje, ki uporabljajo mobilne ali predplačniške pakete Telekoma Slovenije, razdelite GB, ki jih imate na voljo v svojem paketu.

Večkrat mesečno lahko delite po 1, 5, 10 ali 20 GB, in sicer v Mojem Telekomu ali prek SMS-a (na številko 1918 pošljite sporočilo DELIM xGB ŠTEVILKA PREJEMNIKA).
 
  • Všeč mi je
Reactions: javr

Ador

Majstr
7. avg 2019
804
437
63
zaenkrat samo za potrebe SE (hiša še ni vseljiva) rabim internet, torej modem in SIM-kartico.
Modem že imam oz. je naročen preko Amazona; katera SIM je najcenejša za mobilne podatke če ne rabiš televizije, slik, filmov, itd.?

Zaenkrat imam podatke:

- Telekom: 14€/mesec na naročnino, 10€/mesec predplačniško;
- Telemach: na naročnino je 12€/mesec, od tega prvo leto 50% popusta (torej 6€), predplačniško: 10€/mesec;
- Hofer - predplačniški hot giga mini 30GB = 7€/mesec;
- A1: 5€/mesec če rabim samo 2GB na mesec.

Sem še koga zgrešil?
Kaže da je A1 najugodnejši, samo koliko je 2GB? Vsi navedeni imajo še en kup drobnega tiska in raznih pogojev v drobnem tisku, omejeno gigabajtov, omejena ponudba na mesec, leto,.... kakšen predlog?
Telekom Mobi 100 GB 12 mesecev. Sedaj je pa v Šparu akcija 10+10 pa te vse skupaj pride 15 evrov za celo leto.....
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.122
1.170
113
www.adriamedia.si
Jaz pa, ker delam kot tehnik na Telekomu in menjam modeme dnevno in večkrat vidim skurjene naprave kot so hišna regulacija/TČ za 10k$, vse če je le možno povežem preko WIFI doma. Čim manj kablov na naprave, ki so drage (Smart TV, TČ, SE, Smart home hubi)
Če je res dober WiFi (kak kvaliteten mesh) gre, sicer pa se zna zatikat. Videl pa dovolj lokacijah. Odklaplja števe, ker sončna preveč oddaja ... In se ugotovi, da wifi povezva pade ravno, ko bi SE morala dobiti ukaz od HEMSa, naj zniža proizvodnjo ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Navid

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.433
2.884
113
Obstaja kak dober razlog, da se sončne nastavlja tako visoko na limit, da sploh pride do tega? Pri nas je razlika 300W, (nastavljeno 12,9 - dovoljeno 13,2) če bi imel manjšo dovoljeno oddajo, pa bi to vrednost vsaj še podvojil, ker števec od elektra res vestno izklaplja. Sicer če pade zgolj WiFi je težava drugje, če pa izklopi števec, pa veš kje si.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.961
764
113
Tukaj gre verjetno za elektrarne, kjer imajo manjšo dovoljeno moč oddajanja v omrežje in koristi viške za lastno porabo.
Samo to mora biti res slab wifi, ker to se morajo prenašati res male količine podatkov za te ukaze.
Jaz mam sicer za prenos samo kar je podatkov proizvodnje in wifi povezavo, ki ni nekaj extra pa mi v 1,5 letu še ni padla povezava.
Drugače pa ja, če je doma optika ni panike s povezavo preko kabla. Bo sigurno najboljša varianta. Kolegu je pa preko kabelske sesulo nedolgo nazaj kar nekaj naprav po hiši. Tudi usmernik. Dobro, da je imel zavarovano.
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.812
1.114
113
Telekom Mobi 100 GB 12 mesecev. Sedaj je pa v Šparu akcija 10+10 pa te vse skupaj pride 15 evrov za celo leto.....
kje to najdeš? Sem bil danes na Telekomu in niso rekli nič o tem, Spar je na peš razdalji. Rekli so pa nekaj v smislu 29,99€ na leto za 100G na leto, kar je, preračunano, 2.49€ mesečno za 8.3G mesečno .
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.794
127
63
Spar akcija do 28.9. za polnjenje Računa Mobi
 

Priponke

  • Screenshot_20240909_221159_Chrome.jpg
    Screenshot_20240909_221159_Chrome.jpg
    689,4 KB · Ogledi: 27
  • Všeč mi je
Reactions: Ador in badboybk

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.122
1.170
113
www.adriamedia.si
Samo to mora biti res slab wifi, ker to se morajo prenašati res male količine podatkov za te ukaze.
Ni problem količina, ampak občasno nedelovanje in/ali lag. Poceni router ali AP; gor visi kup naprav (jih je v eni hiši hitro 20 in več), kaka med njimi je malo vprašljiva, kak zid ali dva preveč ponekod vmes, pa pride do zatikanja. Ne pišem na pamet ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ador

javr

Guru
6. dec 2011
1.812
1.114
113
ali ima Solaredge v telefonski ali desktop aplikaciji kakšno možnost bolj finega grafa ali izpisa v Excelu? Vidim čez dan da zadeva hudo žaga: počasi gre gor do 9kW, dokaj hitro strmoglavi na 0, spet počasi nazaj gor do 9kW, spet strmo na nulo, itd. To vidim na sliki kjer je hiška, daljnovod, itd. Graf pa zgleda da je 15-minutno povprečje, pa tega ne zazna; mora biti res dolg izpad da nekaj zazna, npr. v grafu kaže 8kW ob 12:15, potem 6kW ob 12:30, 0.7kW ob 12:45, 8kW ob 13:00, 9kW ob 13:15. Vsega skupaj 4 točke v 1 uri - to je za kakršnokoli diagnostiko neuporabno.
Ima tudi možnost poročila v Excelu: tisto pa je še manj uporabno: izpiše koliko kWh si naredil v 1 dnevu.
Se pa da če se hoče: čisto amaterska aplikacija za odčitavanje podatkov iz merilnika srčnega utripa zapiše v Excel 130 vrstic v sekundi.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.433
2.884
113
Tole bi bilo verjetno kar precej podatkov za njihove strežnike, zato so najbrž omejili, koliko podatkov je prikazanih.

Se pa da preko ModBusa zadevo dobiti ven v precej bolj uporabni obliki, praktično na 30 sekund, seveda pa rabiš HomeAssistant. Drug način meni ni poznan.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.864
615
113
Jaz preko HomeAssistant-a fejkam web browser, da iz online portala pobiram podatke dol vsako minuto, ker na portalu so praktično live podatki...
1726036306451.png