sončna elektrarna

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.756
10.216
113
ne smeš to sprve, oziorma potrebuješ gradbeno dovoljenje in ostala kolobocija, ki je s tem povezana...torej mnenja, presoje, sosedi in podobna šara.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.125
1.171
113
www.adriamedia.si
jaz imam števec PRO380-Mod. A to daš kakšen vmesnik zraven ki je priklopljen na internet da potem preko interneta vidiš vse podatke ki jih vidi števec "online", ne pa samo na vsakih 5 ali 15 minut ?
Tole je naša škatlica (bom brez znamke, da ne bom spet obtožen reklame), priklopljena direkt na števec od elektra (tako da so podatki o porabi ziher, ker so to isti uradni od elektra) + preko mobusa na SE in polnilnico. Če bi imel še TČ, bi preko modbus ali SG porta še na TČ, podobno velja za klime in še kak drug porabnik (ali pa preko clouda za kake smart devices, ki imajo svoj cloud). Vse ostale porabnike bi lahko ločeno seveda meril z ločenimi tokovniki (kar v omarici), ampak nima smisla.
Ni kaj dosti dražja (osnovna pa sploh ne) kot Futuristicova rešitev.
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.892
257
83
Slovenija
Jaz pa, ker delam kot tehnik na Telekomu in menjam modeme dnevno in večkrat vidim skurjene naprave kot so hišna regulacija/TČ za 10k$, vse če je le možno povežem preko WIFI doma. Čim manj kablov na naprave, ki so drage (Smart TV, TČ, SE, Smart home hubi)
Ker si pri viru in imaš izkušnje v praksi:
Praviš, da modem skuri naprave? Kaj pa, če za modem daš še en router ali pa navadno mrežno stikalo? Tako imam jaz, pa še vedno sem pristaš LAN napram WiFi.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.441
2.893
113
Ne skuri jih modem ampak prenapetost ki pride po bakrenem ali koaksialnem omrežju. Včasih tudi preko elektrike ampak v tem primeru skuri tudi ostale naprave direktno, na modemu pa lahko faše samo napajalnik. Kakor kdaj.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.125
1.171
113
www.adriamedia.si