So kablaši zaspali?

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
Nimas prav. Ce imam dostop do informacij se ne pomeni, da delam nekje. Imam tudi info od drugih, pa se ne pomeni, da tam delam. Imam torej 10 sluzb?
smile-1.gif
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
Da nadaljujemo temo. Kar sem hotel povedati in tudi kar je povedalo nekaj ljudi pred menoj je, da so kablasi specificen primer, saj ponujajo v vsakem sistemu neko svojo ponudbo. So izjeme, npr kabelnet. Kvaliteta storitve je pa seveda odvisna od kabelskega operaterja. Velika prednost pa je, da delujejo lokalno. Tehniki so vecinoma na voljo in morebitne tezave odpravijo veliko prej, kot pri gigantih tipa SiOl. (govorim o lokalnih ponudnikih, ce izvzamem triero, Telemach).

Nekaj je uporabnikov, ki jim je pomemben vsak cent. Taki migrirajo h konkurenci. Veliko uporabnikom pa je pomembna tudi podpora in hitrost odprave napake - taki praviloma ostanejo na kabelskem sistemu.



Kablasi zaspali - tudi to je tema posebej ... veliko sistemov se nadgrajuje. Resda pa nadgradnja ni tako medijsko obarvana, kot pri konkurenci, kjer morajo omrezje sele zgraditi. V vsaj dveh sistemih bodo v roku nekaj mesecev postavili CMTS-e, ki podpirajo DOCSIS 3.0, ki omogoca download do 160 oziroma pri EuroDOCSIS 3.0 cez 200 megabitov na sekundo, pri OBSTOJECI infrastrukturi (koax). Hkrati se do otokov tudi vlece optika, ki bo prenasala take zmogljivosti in gradi dodatne redundandne povezave, ki bodo lokalna kabelska omrezja povezala. Te povezave so ali z lambda ali pa prek dark fiber. Tako bo omogoceno tudi prenasanje digitalne TV med enim in drugim operaterjem, kar bo zmanjsalo stroske in povecalo in predvsem poenotilo ponudbo.



Velika prednost so tudi analogni TV programi. V nacrtu pa je casovno krcenje sheme, da pridobijo spekter za dodatne digitalne programe.



Glede ponudbe za "normalne smrtnike" je vsaj kar se tice kabelneta jasno, da drzijo korak. Trojcki, ki se zacnejo z 22 € za vse tri storitve so konkurencni. V naslednjem letu pa bo podobna storitev na voljo za (kakor kaze) manj kot 20 €.



Ce ima kdo se kaksno vprasanje, na dan z njim
smile-1.gif




mimogrede: v Krskem je lokalni kabelski operater zacel ponujati internet v zacetku lanskega leta in imel do konca lanskega leta ze vec kot 35% penetracijo.
 
Nazadnje urejeno:

pumaxx

Pripravnik
6. sep 2007
229
2
18
Z`dežele
No si me "razrajcal" z svojim hvaljenjem in sem šel za firbec pogledat cenik in pakete kabelneta, vendar je to še večja žalost od Triere. Ko pa vidim cenik za poslovni internet pa mi dvigne plafon.(razlog zakaj sem odšel od Triere) Zakaj za hu**ča mora 2/1 stati 98€. In potem še piše "neomejena količina prenešenega prometa (v razumnih mejah)" Vsak mulec doma naredi 10X več prometa kot jaz v moji firmi. Pri T-2 imam isto ceno kot vsi ostali. To o DOCIS3 pa so ista jajca kot je bilo z DOCIS2. Sam standard podpira že zdaj bistveno večje hitrosti kot jih ponujajo kabelski operaterji zdaj. Nekaj je kaj lahko drugo pa kaj se ponudi na trgu.
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
Poslovni paketi so po dogovoru. To so prioritetne povezave s trojno redundanco, zagotovljeno hitrostjo in tehnicno podporo 24/7 na terenu! Naj ti na T-2 net na firmi mrkne v nedeljo ob 18h zvecer. Mi zastavis jajca, da ti pridejo na firmo zadevo ustimat, ce je tam problem v roku ene ure?!? Plus po navadi za drazje pakete velja tako, da firma pride, pove kaj rabi in se ji naredi paket po meri za enako ceno. Zato so poslovni drazji. Za navadne s.p.je al pa manjse firme pa itak veljajo cene fizicnih uporabnikov....

Glede strani kabelnet ... tam so resda ceniki, ki pa pac vcasih ne odsevajo ponudbe lokalnih operaterjev.

Da bi jaz vedel, se nihce nikomur ni nic tezil glede porabe
smile-1.gif




V bistvu s.p. ali pa fizicna oseba lahko dobi 1024/384 za 20 €, 2/1 za 25 €, kar ni ravno tako slabo... 4/1 za 30 €.



Glede DOCSISa lahko povem, da vsi, ki bodo v to vlozili po 100.000 eur za eno skatlo, to naredijo zelo premisljeno. Omogocalo jim bo ponuditi visje hitrosti, kot sedaj. Pa ves kaj bo se s tem mogoce ponuditi ... s kaksnim dwellerjem na strani uporabnika celovito izkusnjo - nabor analognih, digitalnih programov, vod, telefonija (kar je itak ze). Obstajajo tudi resitve podjetja Pace Technologies, ko eno skatlo vgradis v blok, ki zdwella signal, ki ga dobiva, porabi prost freq spekter in naredi od skatle do uporabnika mrezo s hitrostjo 700mbps, ki se lah uporabi za iptv npr ali pac ... kar zelis. Po koaksu seveda
smile-1.gif




Ljudje po svetu so namrec pogruntali, da bodo morali s tehnologijami, ki so ze dolgo v uproabi tudi se dolgo ziveti. Parica bo v uporabi se 10-20 let. Tako ne pravim jaz temvec je skupna ocena vseh, ki smo bili prisotni na letosnjem Vitlu na Brdu pri Kranju. By the way, letosnji jesenski Vitel se je vrtel ravno okrog opticnih komunikacij.

Ravno tako je s koaksom, ki pa (na sreco nekaterih in nesreco ostalih) ponuja veliko vecje zmogljivosti kot 50 let stara bakrena parica, po katerem se zdej fura ADSL, ADSL2+ in VDSL in VDSL2+ in ...
 
Nazadnje urejeno:

pumaxx

Pripravnik
6. sep 2007
229
2
18
Z`dežele
No zdaj si ponudbo kablašev predstavil kot Ponte rosso. Ceniki sploh ne veljajo. Moja povezava je 10/4 za 25€ in nisem odvisen od tega oz ni moja dejavnost povezana z računalništvom ali internetom. Glede podpora pa je moja izkušnja taka. Pri kolegu so bili brez neta 5 dni in sem bil slučajno na obisku. Pogledam in vidim da je modem zanič. Ker sem imel svoj modem še doma in ga nisem rabil, sem poklical na podporo da bi skonfiguiral nov MAC naslov. Tipa na drugi strani žice sem moral 20min prepričevat da se je vsedel za računalnik ker kao to ne gre kar tako
uf-1.gif
. (btw vprašal me je kdaj je bilo odjavljeno moje naročniško razmerje iz katerega imam modem)
 

Tjaz

Pripravnik
19. avg 2007
305
0
16
Citat:
Uporabnik NavadniNimda pravi:
Tjaž - če mi ne boš dal svoje številke priključka, da takoj ukrepamo, bo trajalo kar nekaj cajta, da krivca odkrijemo. V tem času jo lahko zagode še komu in naredi še dodatne škode in slabe volje nič hudega slutečim. Odločitev je tvoja.

Ne ne bo ti javljal na OS iz kje sem.....ker to ni profesionalno. Ker tudi na siolu in kabelski tezave ne resujem preko FORUMA ampak na njihovo stevilko. Ko boste vas odzivni cas spravili vsaj na 5 dni kot ga ima
SIOL potem boste podobni kot konkurenca. Do taktat pa si vas HELP DESK in odzivnost ne zaslutita tega imena.
V glavnem, danes po dobrih 12 dne, sem spet online. Prisel in zamenjal, nekaj se je sicer hotel zgovarjati na telekom
gor pa .....
rolleyes-1.gif
pa da imajo veliko priklopov in reklamacij..... ja tako je to..... ce se v nekaj spravis in gradis
moras potem kot dober gospodar imeti tudi nadzor nad tem. Drugace pa gre moja ocena prvo KABELSKEMU servisu, potem SIOL in T2 zadnji. Ko pa bom imel novo izkusnja pa jo napisem.

Tjaz
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.330
3.428
113
Eno vprašanje kdaj po TELIUS začerl furat HD signal po digitalni kablski če kdo ve??? Aja pa Dolby digital zvok bi lahko po enem letu porihtali pro ORF1 in ORF2
 

NokiaMaster

Zelenc'
28. nov 2007
6
0
1
Kaj pa vem. Nad kablaši na mojem koncu (10 km ven iz MB) ni problema. Pingi so po moji oceni odlični. Hitrost povezave pa nimam kaj rečt.
20/2 paket piči ko raketa. Pingi 8ms
So pa imeli preko kabla tudi testno HD kanale. Sem spremljal ko so še testno oddajali v Mpeg2 HD potem pa so selili na H.264.
Bomo videli. Za domačo rabo pa je 20/2 več kot dovolj.

Pozdrav

 
Nazadnje urejeno:

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Triera je zgleda eden redkih kablašev z dobro ponudbo. Večina folka pa ima na voljo kaki Telemach ali še to ne, žal.
 

bsa

Pripravnik
2. sep 2007
67
0
6
Evo od kablasev...

sej se kr gre nekak.. ampak realni prenosi (to kar v bistvu edino steje) so pa med 1 in 8mbps...
Odvisno od streznika in lokacije sicer ampak preko 10mbps se ni slo kdaj realno (tut microsoft
in podobni giant serverji)

241497295.png
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Res da je odvisn od lokacije, vendar večinoma bi mogl delat tko kt je treba. Jst mam kablski net, pa dela BP(zaenkat - nok nok), če se prklopm s kablom direkt na router mi leti na 24 Mbit paketu tm 2800-3000 kB/s (seveda prek tapravih serverjev, to mi je uspel sam enkat k sm ATI driverje loudu pa torrenti k se na več folka povežš), prek wirelesa pa na lokacijo kjer mam jst komp ne leti več kt tm 1200kB/s ampak tuki je ozko grlo WLAN.