Zamenjava oken

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Na nepremičnini bo potrebna menjava oken. Kakšne imate kaj konkretne izkušnje s ponudniki in pa tudi samim tipom oken.
Nekako sem se odločil za plastična okna s folijo (imitacija lesa) čez. Nekateri ponudniki ponujajo tudi recimo alu profil čez, vendar mi to ne diši najbolj, ker dolgoročno verjetno pride do težav. Različno temperaturno raztezanje materialov, vmes pride umazanija, itd. Kaj menite?
Kakšne so torej vaše konkretne izkušnje s ponudniki in pa kako ste bili zadovoljni tudi z montažo? Je potrebno na kaj posebej paziti pri montaži oz. zahtevati, da se vključi noter. Zamenjalo se bo tudi police in sicer tako notranje kot zunanje, pa ne vem ali je bolje, da montažer oken zmontira le te ali fasader. Vmes med notranjo in zunanjo polico bom definitivno dal še izolacijski del. Je potrebno še na kaj paziti?
Kateri ponudniki oken so sicer kvalitetni?
Hkrati me zanima tudi ali so kaj razlike v širini profila med samimi ponudniki, torej koliko profil zasede celotnega okna. Namreč rad bi obdržal čim večje odprtine, že tako se bo malo zmanjšala odprtina zaradi rolet.
Verjetno je smiselno iti na 3 slojno zasteklitev?
Hvala za deljenje lastnih izkušenj.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Napiši iz kje si in pa ali boš zunaj imel rolete, škure, žaluzije ali kaj.. Predvsem pri roletah so pri ponudnikih velike razlike....
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Predvidoma rolete, zelo verjetno bo fasada čez, tako da je roleta skrita pod fasado. Lokacija je pa dokaj nepomembna. Sem že gledal tudi ponudnike iz druge strani Slovenije, ki ponujajo okna pri meni.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Glede rolet lokacija ni tako zelo nepomembna. Večina proizvajalcev oken imajo rolete testirane, certificirane samo do vetra hitrosti 60kmph. Kar je recimo za te moje kraje na Goriškem brezvezno nizek podatek. Eden od ponudnikov oken se je najprej s tem podatkom hvalil, kako so eni izmed boljših, ki imajo rolete certificirane do 70kmph. Ko sem mu povedal, da je pred enim letom pihala burja s 160kmph se je kar obrnil in šel, nisem niti ponudbe dobil.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Hm, zanimivo. No, vsaj zaenkrat takega vetra pri nas ni bilo ;), tako da to ne bo težava.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.330
5.848
113
pri taščici
Dva tedna nazaj nakazan avans za pvc zunaj imitacija kesa, notri bel, rolete+ komarniki
Kaj bo prišlo cez dober mesec in kako se ob znontiralo pa takrat napišem.
Rolete so nadokenske.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Na nepremičnini bo potrebna menjava oken. Kakšne imate kaj konkretne izkušnje s ponudniki in pa tudi samim tipom oken.
Nekako sem se odločil za plastična okna s folijo (imitacija lesa) čez. Nekateri ponudniki ponujajo tudi recimo alu profil čez, vendar mi to ne diši najbolj, ker dolgoročno verjetno pride do težav. Različno temperaturno raztezanje materialov, vmes pride umazanija, itd. Kaj menite?
Kakšne so torej vaše konkretne izkušnje s ponudniki in pa kako ste bili zadovoljni tudi z montažo? Je potrebno na kaj posebej paziti pri montaži oz. zahtevati, da se vključi noter. Zamenjalo se bo tudi police in sicer tako notranje kot zunanje, pa ne vem ali je bolje, da montažer oken zmontira le te ali fasader. Vmes med notranjo in zunanjo polico bom definitivno dal še izolacijski del. Je potrebno še na kaj paziti?
Kateri ponudniki oken so sicer kvalitetni?
Hkrati me zanima tudi ali so kaj razlike v širini profila med samimi ponudniki, torej koliko profil zasede celotnega okna. Namreč rad bi obdržal čim večje odprtine, že tako se bo malo zmanjšala odprtina zaradi rolet.
Verjetno je smiselno iti na 3 slojno zasteklitev?
Hvala za deljenje lastnih izkušenj.

Glede ponudnikov ne bi, ker nisem na tekočem.

Obvezno vzemi 3 slojna okna pa seveda rolete in obvezno še komarnike zraven, ker ti da dvojno vodilo in komarnik skrije v škatlo rolete.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
3 slojna brez debate, drugo se ne bom vtikal. Plastika z imitacijo, alu čez plastiko je kar nekaj. Če bo že plastika. Ter rolete s komarniki. Če bo fasada, ker ene fasaderje omenjaš, se da škatlo pod fasado, ne na okno. Okna ti bo seveda vgradil tisti, kateri jih bo prodal, da ne bo na koncu en sladoledar to počel???
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
ne vem koliko je cenovno razlike med 2 in 3-slojnimi stekli,
Razlika je SAMO STEKLO: 2 slojna cca. 50 EUR/m2, 3 slojna cca. 70 EUR/m2.
Dobiš pa s troslojnimi še boljšo zvočno izolacijo, tako da bodo kar troslojna. Vsaj zaenkrat.

3 slojna brez debate, drugo se ne bom vtikal. Plastika z imitacijo, alu čez plastiko je kar nekaj. Če bo že plastika. Ter rolete s komarniki. Če bo fasada, ker ene fasaderje omenjaš, se da škatlo pod fasado, ne na okno. Okna ti bo seveda vgradil tisti, kateri jih bo prodal, da ne bo na koncu en sladoledar to počel???
Seveda bodo oni vgradili okna:). Zanimalo me je, kdo naj vgradi polico. Oni ali raje fasader?
Rad bi folijo čez zaradi izgleda že in pa nekaj baje tudi zaščiti plastiko. Minimalno sicer. Alu okvir čez mi odpade zaradi zgoraj omenjenih zadev.
Je pa morda zanimiva še MIKova zadeva nek akrilni nanos s katerim garantirajo 20 let, namesto 5 let. Ima kdo izkušnje s tem? Kakšne slabosti?
Možnost zaščite PVC okvirja proti praskam in umazaniji z akrilnim nanosom v različnih barvnih izvedbah, z 20 let garancije proti atmosferskim vplivom.*
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.331
3.429
113
Razlika je SAMO STEKLO: 2 slojna cca. 50 EUR/m2, 3 slojna cca. 70 EUR/m2.
Dobiš pa s troslojnimi še boljšo zvočno izolacijo, tako da bodo kar troslojna. Vsaj zaenkrat.


Seveda bodo oni vgradili okna:). Zanimalo me je, kdo naj vgradi polico. Oni ali raje fasader?
Rad bi folijo čez zaradi izgleda že in pa nekaj baje tudi zaščiti plastiko. Minimalno sicer. Alu okvir čez mi odpade zaradi zgoraj omenjenih zadev.
Je pa morda zanimiva še MIKova zadeva nek akrilni nanos s katerim garantirajo 20 let, namesto 5 let. Ima kdo izkušnje s tem? Kakšne slabosti?
Vsaka renolit folija mora vzdržati 20+ let .

Bela plastika pa mora ostati bela.


Glej da bodo profili renomiranih proizvajalcev , VEKA , Schuko , Aluplast , Gealan in stvar mora delovati .
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Samo v razmislek: Jelovica, lesena (bela barva, J, Z, S) po 20+ letih še vedno kot nova, potem neka lesena (temno rjava, V, J, Z) iz Pragerskega (firma vmes propadla) po cca 4 letih še vedno kot nova.
AJM 30 let (južna stran), 25 let (J, Z, S), 20 let (Z, S), 15 let (V) - različni objekti, vse bela plastika še vedno skoraj kot nova - najstarejša imajo že tisti "sončno rumenkast" štih, je pa res, da jih zlorabljamo in zelo redko čistimo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Samo v razmislek: Jelovica, lesena (bela barva, J, Z, S) po 20+ letih še vedno kot nova, potem neka lesena (temno rjava, V, J, Z) iz Pragerskega (firma vmes propadla) po cca 4 letih še vedno kot nova.
AJM 30 let (južna stran), 25 let (J, Z, S), 20 let (Z, S), 15 let (V) - različni objekti, vse bela plastika še vedno skoraj kot nova - najstarejša imajo že tisti "sončno rumenkast" štih, je pa res, da jih zlorabljamo in zelo redko čistimo.
Okna Polskava - Roman Ravš s.p.; naslednik prej velike firme, nam je delal že on - korekten nimam pripomb; šlo pa je za zamenjavo starih lesenih oken za moderna lesena.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.331
3.429
113
Samo v razmislek: Jelovica, lesena (bela barva, J, Z, S) po 20+ letih še vedno kot nova, potem neka lesena (temno rjava, V, J, Z) iz Pragerskega (firma vmes propadla) po cca 4 letih še vedno kot nova.
AJM 30 let (južna stran), 25 let (J, Z, S), 20 let (Z, S), 15 let (V) - različni objekti, vse bela plastika še vedno skoraj kot nova - najstarejša imajo že tisti "sončno rumenkast" štih, je pa res, da jih zlorabljamo in zelo redko čistimo.


Pa bo plastika spet svetleča