T-2 storitve, podpora, cene ipd,

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.828
616
113
EU
Ne najdem neke stare večje teme na T-2 storitve oz. podporo, tako da odpiram novo.

Mene so danes klicali, da bodo prišli zamenjat njihov modem INNBOX V60-U z novejšim, bojda ker je ta že star in bo novi omogočal hitrejšo linijo. Pa me zanima, kakšne so vaše izkušnje s temi novejšimi modemi, če se res splača zamenjat ali še kaj fašeš v paketu (ker mi ta na telefonu ni znal povedat; niti mi ni povedal za kateri model gre)?:sprasujemse:

Ker jaz sem s sedanjim čisto zadovoljen in ne bi rad doživel kakšnega presenečenja potem. Drugače pa super, da menjajo stare stvari z novimi, samo da običajno nisem navajen tega in sem vedno vnaprej sumničav, ko se to nenadoma zgodi:p
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.831
727
113
www.jernej.org
Verjetno vas prestavljajo na GPON in tako ali tako nimaš neke izbire. Dobil boš spet Innboxa... le da bo "G" verzija. Na GPON-u boš potem lahko naročil tudi 2.5GBit/s hitrosti, če boš želel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.828
616
113
EU
Hvala. Kaj pomeni to točno za nas laike, da bom sedaj na gigabitnem omrežju? To bo očitno tole

A pa ste tisti, ki že imate te modeme zadovoljni z njimi? Ker sem nekje bral, da so jim povzročali tudi težave.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.831
727
113
www.jernej.org
Za uporabnika ne bi smelo biti razlike (razen tega, da bo nov modem malo več elektrike kuril od starega)... razlika bo samo v tem, kako so stvari skupaj zvezane pri operaterju. Pri klasičnem FTTH je bil tvoj modem direktno povezan s switchem v centrali. Pri GPON-u je pa več uproabnikov s pasivnim spliterjem zvezanih na isto vlakno (vsak na svoji valovni dolžini) in potem to eno vlakno vštekano v opremo pri operaterju. Efektivno to pomeni, da lahko operater več uporabnikov všteka v isto luknjo pri sebi in na ta način privarčujejo na prostoru in porabi elektrike. Za uporabnika pa ne bo bistvene razlike, ker si že prej bil omejen s tem, kako je bil switch v centrali povezan naprej.
 

KrNeki99

Pripravnik
3. sep 2007
874
19
18
Ljubljana
Pa ne bos moral imeti vec bridge mode na modemu, če ne bos imel fix IPja. Ne vem sicer kaj ma modem s tem ampak tak je.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.828
616
113
EU
Torej sem z novim modemom v bistvu le še dodatno omejen? To se pa ne sliši dobro.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.828
616
113
EU
Pa zagotovo je boljše biti direktno povezan na switch, manj možnosti za motnje.

P.S.: zaradi časovne omejitve ne morem več urejati zgornjega komentarja.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.124
867
113
To multipleksiranje tud men ni vsec. Za1x se vedno na Milan-u, pa ceprav naj bi povzrocal motnje pa ne vem kaj se vse v omrezju, tako so mi razlagal, ko so lhotl Innbox-a "prodat". Dela b.p. v nulo, pa ceprav ma samo 100mb/s porte...
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
To multipleksiranje tud men ni vsec. Za1x se vedno na Milan-u, pa ceprav naj bi povzrocal motnje pa ne vem kaj se vse v omrezju, tako so mi razlagal, ko so lhotl Innbox-a "prodat". Dela b.p. v nulo, pa ceprav ma samo 100mb/s porte...
Prej ali slej pride do t.i. multiplexiranja, zato za uporabnika ni razlike na ravni uporabniške izkušnje.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.350
379
83
Saj potrjujes njegovo trditev (bridge samo v primeru fiksnega IP), ali jaz narobe razumem?
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.828
616
113
EU
Najbrž je razlika, ali imaš pravi fiksen IP, ki ti ga oni nastavijo pri sebi, ali samo ti na svojem routerju, ki pa ti ga lahko oni spremenijo v dinamičnega vmes navzven (pri tebi doma je še vedno fiksen) in ti pol neha delovati cel kup zadev.:sprasujemse: