So kablaši zaspali?

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Ne strelja na blef.
Gre se za razvojno politiko, pri kablaših.
Veliko krat sem našim kablašom (krajevna skupnost) težil, kdaj bojo vpeljali internet.
Vedno so "delali na tem"....

Ko so se končno zganili, sem že imel T-2
bonk.gif
 

Toncek

Pripravnik
10. nov 2007
159
0
16
A kablaši da imajo "razvojno politiko"?
hysterical-1.gif

Če jim ne bi T-2 začel odnašat stranke z domačega TV teritorija, se ne bi zganili še 100 let.
stupid-1.gif
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
Ne vem ce je ravno tako. Pri kabelskih operaterjih je potrebno gledati od primera do primera. T-2 v vecini primerov ne omogoca visjih hitrosti, ker je uporabnik prevec oddaljen od centrale, nizje hitrosti pa na isti razdalji od "centrale" ponuja rozica operaterjev, med drugim tudi kabelskih. Zato T-2 ni dosegel napovedanih poslovnih rezultatov, zato ima velik minus in zato ni monopolist. Ce bi bilo na T-2 vse tako roznato, bi ze itak vsi bili na njem, vkljucno z menoj.

Je pa nekaj res. Politika kabelskih operaterjev ni "hitrostna vojna" s T-2, ki bi jih pripeljala v propad. T-2 pac crpa sredstva od ... saj vemo kje. Kabelski operaterji pa taksnega ozadja nimajo. Zato so se odlocili ponujati "normalne hitrosti" in pa izkoristiti nekatere prednosti, ki jih imajo. Ena izmed njih je sigurno analogna televizija. Kako bos pri T-2ju naprimer gledal en program, na dvd rekorderju pa SNEMAL drugega. Ali pa naprimer sel na vikend in med vikendom posnel 2 oddaji na dveh razlicnih tv programih z dvd rekorderjem? Osebno imam npr Sonyjev DVD rekorder z 250GB diska.

Potem pa je tu se tisto, kar jaz imenujem "lokalna zanka". So dobri kabelski operaterji in slabi kabelski operaterji. Telekacha (ki v tem casu sicer ogromno investira) npr ne bi metal v isti kos s kaksnim kabelskim operaterjem, ki dobro opravlja svoje delo.
 

gulikoza

Pripravnik
23. sep 2007
237
0
16
Kaj je zate "normalna" hitrost? Zame je to pred 10 leti bila 28.800, 5 let nazaj 1/256...danes pa, hm, 10/10
smile-1.gif
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Ba buče prodaja, tut 5 let nazaj ni bla 1/256 normalna hitrost. Slovenija je malo večja od Ljubljane in če je nekaj normalno v Ljubljani še zdaleč ne pomeni da je to normalno za preostalo Slovenijo, predvsem manjše kraje, kjer si lahko oddaljen od centrale tudi več kilometrov in lahko sam upaš da ti bodo dali ADSL kaj šele 10/10 optiko.
 

gulikoza

Pripravnik
23. sep 2007
237
0
16
Saj zato sem vprašal kaj je normalna hitrost? Dejstvo je da dobiš marsikje 10/10 ali celo 20/20 za več kot sprejemljivo ceno...pa noben od ponudnikov ni kabelski operater
smile-1.gif
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
To je cisto preseranstvo. V nekaterih vaseh lahko o ADSLju 4/1 le sanjajo, VoIPtv pa sploh no go...

Od kje je tebi torej normalna hitrost 10/10 jaz ne vem. ?!?



Pa da ne bo kdo kaj rekel. Doma imam sam hitrost 10/10, dejansko pa je rabim mogoce 2/1. Uvrh glave, cetudi se kaj vlece ...



p.s.

Ce naredim presek narocnikov TS v Postojni in pa lokalnega kabelskega operaterja vidim, da so zdalec najvec prisotni paketi 256/128 in pa 1024/256. Potem pa krivulja strmo pade za pakete z visjimi hitrostmi. Tisti, ki imajo 4 ali vec mbps jih je tako malo, da ne predstavljajo kaksne velike vecine, ki bi bila statisticno pomembna. Sem stejem tudi tebe.



Tvoja izjava je torej cisto napacna.



LP
 
Nazadnje urejeno:

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
Citat:
Uporabnik gulikoza pravi:

Saj zato sem vprašal kaj je normalna hitrost? Dejstvo je da dobiš marsikje 10/10 ali celo 20/20 za več kot sprejemljivo ceno...pa noben od ponudnikov ni kabelski operater
smile-1.gif




Kabelski operaterji bi lahko ponudili tako hitrost. Pa se jim ne splaca. Zaenkrat. Zakaj bos vprasal? Zato ker je, kot sem ze v prejsnjem postu zapisal, procent ljudi, ki vzame tako hitrost tako majhen, da je cisto nepomemben. Taki ljudje naj raje grejo k drugemu operaterju in drugemu tezijo, da jim v petek ob 21.37 zvecer vlece 9.87 mbps in ne "obljubljenih" 10
smile-1.gif




Marsikje == malokje. T-2 to ponuja v neposrednih blizinah centrale, malce dlje pa jim itak nic ne deluje, SiOl z adsl2+ je podobno, ADSL pa ne ponuja 10mbps paketa. Ostali ponudniki so slika SiOl-a.



Kje je torej zate "marsikje?
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Pred petimi leti je bila to na našem koncu (jesenice z okolico) čisto normalna hitrost. Vstopni paket smo vzeli pred nekje 8-9leti, preko kabla seveda, ko v lj še o isdn niso sanjali. Bil je pa se mi zdi 768/128. Samo tako, za primerjavo no... je pa res, da zadnje čase ni nekega napredka, imam 1,5Mbit, za pol denarja glede na takrat, čakam pa na optiko, ki jo tudi gradijo baje. Samo malo jim šepa programska stran (spam filtri etc...)
 

NavadniNimda

Fizikalc
8. sep 2007
1.070
0
36
Hyde-Park.si
Citat:
Uporabnik Earnhardt pravi:

Citat:
Uporabnik gulikoza pravi:

Saj zato sem vprašal kaj je normalna hitrost? Dejstvo je da dobiš marsikje 10/10 ali celo 20/20 za več kot sprejemljivo ceno...pa noben od ponudnikov ni kabelski operater
smile-1.gif




Kabelski operaterji bi lahko ponudili tako hitrost. Pa se jim ne splaca. Zaenkrat. Zakaj bos vprasal? Zato ker je, kot sem ze v prejsnjem postu zapisal, procent ljudi, ki vzame tako hitrost tako majhen, da je cisto nepomemben. Taki ljudje naj raje grejo k drugemu operaterju in drugemu tezijo, da jim v petek ob 21.37 zvecer vlece 9.87 mbps in ne "obljubljenih" 10
smile-1.gif




Marsikje == malokje. T-2 to ponuja v neposrednih blizinah centrale, malce dlje pa jim itak nic ne deluje, SiOl z adsl2+ je podobno, ADSL pa ne ponuja 10mbps paketa. Ostali ponudniki so slika SiOl-a.



Kje je torej zate "marsikje?
smile-1.gif


Tema je o kablaših ki so (odnosno niso, kot vehementno trdiš), zaspančkali.



Moram pa odgovoriti na gornje "buče zaspanke":

Marsikje == skoraj povsod. T-2 ponuja VDSL-2 v radiusu 2500 metrov zračne črte od centrale - so pa že tudi inštalacije prek 5 km (fizične linije) od centrale. Ker ima T-2 po celi Sloveniji (zaenkrat) 172 central z radiusem vsaj petih kilometrov, pokriva takole od oka 80% populacije Slovenije. Torej bo izraz "marsikje" kar pravi, še bolje pa bi bilo "skoraj povsod".
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
NavadniNimda, a pri 5 km fizične parice, ti bo pa fajn VDSL2 delal ? Mogoče paket 64/64 :D
 

NavadniNimda

Fizikalc
8. sep 2007
1.070
0
36
Hyde-Park.si
Citat:
Uporabnik BureKm pravi:
Nimda - zelo površno.....sedi, 1!
10.gif


Sicer pa tudi meni ni jasno, kaj bomo ljudje delali z osnovnimi (!) paketi tipa 10/10, 20/20...

...ko bodo enkrat skenslal torrente
smile-1.gif
A ti ni jasno? Dej malo okoli poglej. Velike medijske hiše že nudijo (precej) vsebin prek neta. Tega bo vedno več. Sicer pa ti tega ne bom govoril, saj si se do sedaj že mnogokrat pokazal v luči Velikega Analitika (TM). Kdo sem jaz, da ti bom tukaj pamet solil?
confused-1.gif
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Citat:
Uporabnik NavadniNimda pravi:
Pri 5 km je odvisno od debeline parice. 0.4 mm pozabi, 0,6 ali 0,8 pa bo že delalo, tja do ene 4/384. Dosti za osnovno storitev.
wink-1.gif

In koliko bi potem delal pri 2900 metrih. Parica je pa 0.6 mm
 

BureKm

Fizikalc
27. avg 2007
1.219
0
36
www.pokerklub.si]www.pokerklub.si
Drži.

Vendar so problematične povezave naprej. Sam imam hitrost 10/786. Pa še vedno nenormalno čakam za direktni ogled video vsebin na netu.

No, ko bo to enkrat urejeno, potem bodo višji paketi vsekakor bolj potrebni.

Se komu sanja, koliko bandwitha je potrebnega za ogled HD video vsebine na internetu?
 

NavadniNimda

Fizikalc
8. sep 2007
1.070
0
36
Hyde-Park.si
Nimam pojma! Pomembni so tudi spoji, debelina šopa paric, interna inštalacija, a gre po zraku ali ne, številko škartastih varovalk in podobno. Divergence so v praksi lahko kar hude (kar je jasno).

Če si na do 2500 zračne (po Pitagoru) od centrale, se lahko prijaviš. Lahko mi daš ulico + številko (+ morebitno črko) in kraj, pa dam preveriti zračno oddaljenost.