So kablaši zaspali?

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
To že tak vem, da sem oddaljen okoli 2050 metrov zračne linje. To sem si v TIS izračunal. Sosed že tak 2 leti nori, ga bo tak kap prej, kot da bo dobil VDSL.
 

pumaxx

Pripravnik
6. sep 2007
229
2
18
Z`dežele
Citat:
Uporabnik Earnhardt pravi:
Citat:
Uporabnik gulikoza pravi:
Saj zato sem vprašal kaj je normalna hitrost? Dejstvo je da dobiš marsikje 10/10 ali celo 20/20 za več kot sprejemljivo ceno...pa noben od ponudnikov ni kabelski operater
smile-1.gif

Kabelski operaterji bi lahko ponudili tako hitrost. Pa se jim ne splaca. Zaenkrat. Zakaj bos vprasal? Zato ker je, kot sem ze v prejsnjem postu zapisal, procent ljudi, ki vzame tako hitrost tako majhen, da je cisto nepomemben. Taki ljudje naj raje grejo k drugemu operaterju in drugemu tezijo, da jim v petek ob 21.37 zvecer vlece 9.87 mbps in ne "obljubljenih" 10
smile-1.gif


Marsikje == malokje. T-2 to ponuja v neposrednih blizinah centrale, malce dlje pa jim itak nic ne deluje, SiOl z adsl2+ je podobno, ADSL pa ne ponuja 10mbps paketa. Ostali ponudniki so slika SiOl-a.

Kje je torej zate "marsikje?
smile-1.gif

To da se kablaši premikajo počasi je dejstvo.Z telefonijo so tako dolgo mučkali da sem prej odšel. Sam sem bil na kablu od začetka sedaj pa sem prešel na T-2 ker mi za manj denarja nudjo 3x višjo hitrost. In to da ljudje nebi imeli višjih hitrosti je izmišlotina kablašev. Seveda bi imeli vendar za sprejemljivo ceno. Zakaj kablaši niso bili nikoli gonilna sila v ponudbi ampak so vedno capljali za DSL ponudniki čeprav je coax že v začetku nudil večje možnosti.


l.p. bivši Trierin naročnik
 

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.035
488
83
Citat:
Uporabnik BureKm pravi:
Se komu sanja, koliko bandwitha je potrebnega za ogled HD video vsebine na internetu?

Recimo tale filmček, ki je zelo kvaliteten, je dolg 4 minute in velik 52MB kar pomeni nekako 2 Mbps.
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
Citat:
Uporabnik pumaxx pravi:
Citat:
Uporabnik Earnhardt pravi:
Citat:
Uporabnik gulikoza pravi:
Saj zato sem vprašal kaj je normalna hitrost? Dejstvo je da dobiš marsikje 10/10 ali celo 20/20 za več kot sprejemljivo ceno...pa noben od ponudnikov ni kabelski operater
smile-1.gif

Kabelski operaterji bi lahko ponudili tako hitrost. Pa se jim ne splaca. Zaenkrat. Zakaj bos vprasal? Zato ker je, kot sem ze v prejsnjem postu zapisal, procent ljudi, ki vzame tako hitrost tako majhen, da je cisto nepomemben. Taki ljudje naj raje grejo k drugemu operaterju in drugemu tezijo, da jim v petek ob 21.37 zvecer vlece 9.87 mbps in ne "obljubljenih" 10
smile-1.gif


Marsikje == malokje. T-2 to ponuja v neposrednih blizinah centrale, malce dlje pa jim itak nic ne deluje, SiOl z adsl2+ je podobno, ADSL pa ne ponuja 10mbps paketa. Ostali ponudniki so slika SiOl-a.

Kje je torej zate "marsikje?
smile-1.gif

To da se kablaši premikajo počasi je dejstvo.Z telefonijo so tako dolgo mučkali da sem prej odšel. Sam sem bil na kablu od začetka sedaj pa sem prešel na T-2 ker mi za manj denarja nudjo 3x višjo hitrost. In to da ljudje nebi imeli višjih hitrosti je izmišlotina kablašev. Seveda bi imeli vendar za sprejemljivo ceno. Zakaj kablaši niso bili nikoli gonilna sila v ponudbi ampak so vedno capljali za DSL ponudniki čeprav je coax že v začetku nudil večje možnosti.


l.p. bivši Trierin naročnik

Sej niso. Kablasi so ponujali 1024/1024, 2048/2048 v casu, ko SiOl ni imel se ADSLja.

Pozivam nekoga, ki dela na SiOlu in si to upa ... naj naredi presek uporabniki/paketi in to procentualno prikaze
wink-1.gif
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
Citat:
Uporabnik NavadniNimda pravi:
Citat:
Uporabnik Earnhardt pravi:
Citat:
Uporabnik gulikoza pravi:
Saj zato sem vprašal kaj je normalna hitrost? Dejstvo je da dobiš marsikje 10/10 ali celo 20/20 za več kot sprejemljivo ceno...pa noben od ponudnikov ni kabelski operater
smile-1.gif

Kabelski operaterji bi lahko ponudili tako hitrost. Pa se jim ne splaca. Zaenkrat. Zakaj bos vprasal? Zato ker je, kot sem ze v prejsnjem postu zapisal, procent ljudi, ki vzame tako hitrost tako majhen, da je cisto nepomemben. Taki ljudje naj raje grejo k drugemu operaterju in drugemu tezijo, da jim v petek ob 21.37 zvecer vlece 9.87 mbps in ne "obljubljenih" 10
smile-1.gif


Marsikje == malokje. T-2 to ponuja v neposrednih blizinah centrale, malce dlje pa jim itak nic ne deluje, SiOl z adsl2+ je podobno, ADSL pa ne ponuja 10mbps paketa. Ostali ponudniki so slika SiOl-a.

Kje je torej zate "marsikje?
smile-1.gif
Tema je o kablaših ki so (odnosno niso, kot vehementno trdiš), zaspančkali.

Moram pa odgovoriti na gornje "buče zaspanke":
Marsikje == skoraj povsod. T-2 ponuja VDSL-2 v radiusu 2500 metrov zračne črte od centrale - so pa že tudi inštalacije prek 5 km (fizične linije) od centrale. Ker ima T-2 po celi Sloveniji (zaenkrat) 172 central z radiusem vsaj petih kilometrov, pokriva takole od oka 80% populacije Slovenije. Torej bo izraz "marsikje" kar pravi, še bolje pa bi bilo "skoraj povsod".
wink-1.gif

Cudi me torej le, kako da nismo ze kar vsi na T-2ju??? Oziroma zakaj ni 80% ljudi na t-2ju. Imate najboljse storitve, najboljse cene ... ?!? Kje je catch?
wink-1.gif


p.s. z naslednjima dvema postoma si demantiral tega, ki ga citiram
smile-1.gif
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Ker je eden zgoraj imel "pripombo", da jih več uporablja nižje pakete pri kablaših. To je res in tudi sam sem to opazil ko je triera ponudila G2 pakete. Kaj ti bo paket 20/2. Bom kar po "kmečk" razložo. Vlečeš neko datoteko z 20 Mbiti iz enega strežnika. Hkrati bi pa rad tudi uploadal. Pol se pa čudiš, da ti uploada z 1,3 Mbiti in manj. Zato sem pa jaz zagovornik simetričnih paketov. Če že pa to ni možno, je pa naj upload manjši 2x in največ 4x od downloada. 1/512, 2/1, 10/5.
 

gulikoza

Pripravnik
23. sep 2007
237
0
16
Citat:
Uporabnik Earnhardt pravi:Sej niso. Kablasi so ponujali 1024/1024, 2048/2048 v casu, ko SiOl ni imel se ADSLja.

Tole bi moral predrugačiti in dati v ednino. Pri ostalih je bil v tistih časih višek ponudbe 64/64. Vsaj simetrija je bila
hysterical-1.gif
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Citat:
Uporabnik NavadniNimda pravi:
Kablaši so sploh ena posebna sorta folka. Jaz jih ne bi otoževal, da so zaspali, o ne. Pri njih gre za hibernacijo!
grin1.gif

hibernirajo že enih 7 let .. kreteni zabiiti

zadnje dni spet tako slabo dela net @triera da je to za popizdit, sem jim poslal mail da kot njihov uporabnik sem navajen da net slabo dela, da pa sploh ne dela pa je rahlo neugodna zadeva ..

največja cvetka je bla ko enkrat nisem dobil enga maila v trierin poštni predal .. pa jim pišem če lahko pogledajo če je v spam filtru mogoče pri njih al kaj takega .. in frajeri .. čez tri dni so mi odgovorili
10.gif


res škoda da ni kake pametne alternative
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
Ne zajebavam. Sam vprasam, da ce je res tam vse tako oh in sploh in ce je tolko ljudi dosegljivih, zakaj jih tolko ni gor na T-2ju. Zdi se mi cist simple question
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
Mislim, da je Gorenjski kabel (preden so ga odkupili) ponujal zelo dobre pakete za spodoben denar. Tisto je bilo svoje case (ce se ne motim) tudi neko Siolovo testno omrezje, kjer so se ucili...
Drugace pa ne vem no. V Postojni smo leta 1999 imeli 1megabit / 1 megabit za 6500 sit, kar je blo takrat superduper ugodno. Omenim se naj, da je takrat najhitrejsa alternativa bila dual isdn pri SiOlu, ki je vlekla v eno smer 128k (če)
smile-1.gif
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
Mogoce se ne splaca kabelske operaterje istovetiti s triero in telemachom
smile-1.gif


za kroniko: Naceloma ne delam pri nobenem kabelskem operaterju. Poznam pa zgradbo, zasedenosti, future plans itd pri nekaj kabelskih omrezjih v Sloveniji, ki NISO Telemach ali Triera.
 

NavadniNimda

Fizikalc
8. sep 2007
1.070
0
36
Hyde-Park.si
Citat:
Uporabnik Earnhardt pravi:
Ne zajebavam. Sam vprasam, da ce je res tam vse tako oh in sploh in ce je tolko ljudi dosegljivih, zakaj jih tolko ni gor na T-2ju. Zdi se mi cist simple question
Sej jih je - pred 2 leti je bilo napovedano, da bo pri T-2 v dveh letih cirka 40.000 folka. Dejansko je cifra res skoraj taka - kapo dol tistemu, ki jo je takrat napovedal, ko je T-2 imel še 0 (NULA) uporabnikov.

A vi pri kablaših bi lahko hitreje priklapljali? In podvprašanje - ali misliš, da je masovno priklapljanje samo toliko zahtevno, kot je zahtevno masovno odklapljanje, s katerim imate (baje) že bogate izkušnje?! Hočem povedati, da je za tistih tvojih 80% potreben cajt. Tudi to še pride, ne skrbi.
wink-1.gif
 

Tjaz

Pripravnik
19. avg 2007
305
0
16
Ves NavadniNimbda, ker zivim v dvodruzinski hisi ima oce kabelsko, internet in telefonijo preko kabla.

Jaz pa sem poskusil najprej z Siol sedaj pa T2 ker me novitete zanimajo. Do tu vse lepo in prav, dokler se mi pred 1 letom

nenadoma v cetrtek ob 10 uri prenehal delovati ADSL in isdn. Preverim povezane, resetiram vse...nic tema.... poklicem in

se dogovorim za obisk serviserja. Ja prisel je v TOREK se pravi po 5 dneh brez NETA in telefona, zamenjal NT pretvornik in DELUJE. Ok samo se pravi pred dobrega pol leta pa sem prisel na T2 zacetnih tezave ne bom omenjal ker jih imajo vsi monterji. Pred tocno 10 dnevi se mi je ponovila enaka zgodba kot pri SIOLU... in se cakam cakam.....ti javim ko bom docakal koga od T2. Sem pac napeljal od oceta tako da nisem brez POVEZAVE in TV. Da pa ne bom samo grajal pa se tole. Zadnjo soboto zjutraj j oce ni mogel na net, posledicno tudi jaz. Resetiram nic.....klicem ob 7.15 v SOBOTO dezurnega na kabelski. Se javi....povem....preveri in vidi da modem ni ONLINE... ob 8.20 je bil pri nas, zamenjal MODEM

in deluje. Torej serviser od SIOL se je odzval v 5 dneh, od kabelske v 65 minutah, na T2 pa se cakam in ti javim.

Ne ne bo ti javljal na OS iz kje sem.....ker to ni profesionalno. Ker tudi na siolu in kabelski tezave ne resujem preko FORUMA ampak na njihovo stevilko. Ko boste vas odzivni cas spravili vsaj na 5 dni kot ga ima

SIOL potem boste podobni kot konkurenca. Do taktat pa si vas HELP DESK in odzivnost ne zaslutita tega imena.



Tjaz
 
Nazadnje urejeno:

NavadniNimda

Fizikalc
8. sep 2007
1.070
0
36
Hyde-Park.si
Tjaž - če mi ne boš dal svoje številke priključka, da takoj ukrepamo, bo trajalo kar nekaj cajta, da krivca odkrijemo. V tem času jo lahko zagode še komu in naredi še dodatne škode in slabe volje nič hudega slutečim. Odločitev je tvoja.
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
Citat:
Uporabnik NavadniNimda pravi:
Citat:
Uporabnik Earnhardt pravi:
Ne zajebavam. Sam vprasam, da ce je res tam vse tako oh in sploh in ce je tolko ljudi dosegljivih, zakaj jih tolko ni gor na T-2ju. Zdi se mi cist simple question
Sej jih je - pred 2 leti je bilo napovedano, da bo pri T-2 v dveh letih cirka 40.000 folka. Dejansko je cifra res skoraj taka - kapo dol tistemu, ki jo je takrat napovedal, ko je T-2 imel še 0 (NULA) uporabnikov.

A vi pri kablaših bi lahko hitreje priklapljali? In podvprašanje - ali misliš, da je masovno priklapljanje samo toliko zahtevno, kot je zahtevno masovno odklapljanje, s katerim imate (baje) že bogate izkušnje?! Hočem povedati, da je za tistih tvojih 80% potreben cajt. Tudi to še pride, ne skrbi.
wink-1.gif

Posta pred tem pa nisi prebral?
hysterical-1.gif


Kot receno. Ne delam pri kabelskem operaterju, imam pa podatke. Ce spet omenim Postojno (kjer so vsi adsl ponudniki, volja s svojo centralo in tudi t-2) - v lanskem letu je lokalni kabelski operater kljub tej konkurenci povecal bazo narocnikov interneta za 20%. Penetracija TV je 95%. Veliko odklopov? Kje ze? Verjetno pri T-2
uf-1.gif
 

lithium

Pripravnik
18. avg 2007
578
5
18
Jaz imam kabelsko - digitalno, slika je super, ampak se mi zdi neumno doplačevati za določene programe, ki so mi zanimivi.
Discovery Civilisation ANG Std
Discovery Science ANG Std
Discovery T & L ANG Std

Zato testno jemljem T-2 TV, da vidim kakšna je kvaliteta. Če je OK, adijo kabel...
Internet pa je tako že pri T-2 neprimerljivo bolši kot to, kar mi nudi Triera s tako malo uploada.

Lithium