Se sploh še splača kupovat nove dizle?

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Ste probal 0-100, pa se je slišal navigacijo...preračunavam
evil.gif


5 folka vas je šlo, a tist k je na sredi sedel še lahko hodi al se da prežvet?
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Včasih nas je bilo po pet v jugotu, pejčku ali pa fičotu, pa smo vsi preživeli.

Stegne pa normalno, bolje kot 95% folka na cestah. Pospeškov pa res nismo računali, kaj ti bodo, če stojiš v moskovski gužvi?
smile-1.gif
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Da. Prvi in zadnji lastnik.
grin1.gif


Prvi, prvi... Zaenkrat se dobro drzi...navkljub manjšim vendar stalnim nevšečnostim...
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.972
1.428
113
Citat:
Uporabnik INKVIZITOR pravi:
Da. Prvi in zadnji lastnik.
grin1.gif


Prvi, prvi... Zaenkrat se dobro drzi...navkljub manjšim vendar stalnim nevšečnostim...

Lahko kaj več kaj so te nevšečnosti?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Itak je v Rusiji in drugje na vzhodu toliko policije in radarjev, da ni heca s teranjem, sploh pri takih "čudnih" registracijah. Avtoceste pa so do Gdanska oz. Varšave, potem jih pa več ali manj zmanjka.
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Pospeškov pa res nismo računali, kaj ti bodo, če stojiš v moskovski gužvi?
smile-1.gif

V zadnjem mesecu in pol kar sem se vrnil iz Rusije se resno sprašujem: "pa kje za boga sem jaz bil?".

Čisto druge izkušnje in opažanja. Par policajev v Moskvi, po centru zelo tekoč promet, praktično nobenega radarja, dobre ceste (kaj ti bo avtocesta, če je "glavna" ok).
 

d3esaly

Fizikalc
1. jun 2008
455
31
28
Citat:
Uporabnik INKVIZITOR pravi:
Način vožnje? Gas do podna al bolj taxi varjanta?

V teh 1300km ko sem jih naredil je bilo kar dosti avtoceste, enkrat na Krk pa tudi cijazenje po Ljubljani... tako, da lahko rečem nekje vmes...

Sam pričakujem neko dolgoročno porabo med 7,5l in 8l, ker načeloma nimam lahke noge in seveda niti ne bi kupil takega avta če bi jo imel
cool-1.gif
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Takoj na začetku odpove zadnji amortizer. (menjajo in ne povej kaj je vzrok)

12V vtičnica crkne. (menda nek slab stik)

Prednji park senzorji odpovejo poslušnost oz. piskajo vsepovprek. Potrebno 2X reprogramirat.

Zvočnik v desnih vratih crkne.

Vijaki platišč postanejo rjasti skroz...

Senzor zunanje temperature ne deluje kot mora. Kljub servisu še vedno kaže 12 stopinj, čeprav je zunaj 25.

Zavore cvilijo mrzle, tople, vroče, suhe, mokre....tudi po menjavi diskov in ploščic.

Menjalnik prestavlja z več skundnim presledkom....software update reši zadevo.

U grobem je to to
evil.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
V Moskvi je strogi center okoli Kremlja še znosen, malo ven je vse drugače, kaj šele okoli MKAD-a. Če ne drugega, kar zdajle v času prometne konice odpri layer promet na GMaps pa glej koliko časa rabiš iz enega na drugi konec mesta - po naših izkušnjah je še preoptimističen izračun. Pravih avtocest pa Rusi še nimajo veliko, so pa kar dobre magistralke, če ni preveč prometa. In ker je vse ravno in omejitev 80-100 km/h (stacionarnih radarjev je malo morje), zlahka porabo konkretno znižaš.
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
...in zdej misliš, da boš z dizlom dirkal
evil.gif


p.s. mal bo jeba vsakič pol ure čakat, da se vse lepo segreje
grin1.gif


Ja glej, tko k si reku...7,5 do 8 pa bo
cool-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Res je, tam ni meja taka, da samo pomahaš s potnim listom in gremo dalje.
ne-ne-1.gif

Že ko nam je avto odpeljal pajek, kaka veselica je priti do svojega avta.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Citat:
Uporabnik keber pravi:
s pežojem 508 1.6 HDI, 5 nemajhnih tipov s prtljago, avto se je dobesedno vlekel po tleh - skupna poraba po 7000 km je bila 4,2 l/100 km, na več relacijah krepko pod 4 l. Če ne bi imeli nič avtocest, bi verjetno šla skupna poraba pod 4 l/100 km.

Vozim pežoja s tem motorjem....ni teorije da pridem pod 6 litrov
rolleyes-1.gif
Res pa je, da ga najbolj ubije malce hitrejša vožnja...primestna (tam okoli 60-70kmh) je sweet spot..kar je pa nad 100kmh je pa hitro bolj žalostna zgodba.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.972
1.428
113
Citat:
Uporabnik INKVIZITOR pravi:
Takoj na začetku odpove zadnji amortizer. (menjajo in ne povej kaj je vzrok)

12V vtičnica crkne. (menda nek slab stik)

Prednji park senzorji odpovejo poslušnost oz. piskajo vsepovprek. Potrebno 2X reprogramirat.

Zvočnik v desnih vratih crkne.

Vijaki platišč postanejo rjasti skroz...

Senzor zunanje temperature ne deluje kot mora. Kljub servisu še vedno kaže 12 stopinj, čeprav je zunaj 25.

Zavore cvilijo mrzle, tople, vroče, suhe, mokre....tudi po menjavi diskov in ploščic.

Menjalnik prestavlja z več skundnim presledkom....software update reši zadevo.

U grobem je to to
evil.gif

Skromno
rolleyes-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Na tem roadtripu sem prvih 500 km vozil tudi jaz (to je LJ-Češka mimo Dunaja). Kljub veliki obremenitvi sem vozil med 130 in 140 (večinoma tempomat), poraba je bila 4,2 l/km. Pa nisem bil noben star ata s klobukom, da bi delal gužvo. Ne vem no, mogoče pa eni res ne znate vozit.
smile-1.gif
Ko pa voziš po ravnih magistralkah, pa je poraba še toliko manjša. Saj najprej gruntaš, zakaj bi sploh verjel števcu (recimo pri meni laže cca pol litra), ampak na koncu verjameš prevoženim km do črpalke, ko narediš po 1400 km in več km na tank, pa še bi šlo vsaj 100.