Se sploh še splača kupovat nove dizle?

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.060
4.065
113
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
druga pa doseg... in to, da moras ves cas paziti, da ne ostanes s praznimi baterijami in povsod, kjer se ustavis isces vticnice
smile-1.gif

Mislim, da ti z električnim dosegom 400+km Opel Ampere-e, ki pride naslednje leto, ne bo potrebno paziti, da ostaneš s prazno baterijo, pa tudi vtičnic ti ne bo potrebno iskati.

V bistvu, bolj ko razmišljam, bolj prihajam do zaključka, da če jo bom kupil, da tudi hitrih polnilnih postaj skoraj ne bom potreboval.
S takim dosegom pridem do Portoroža in nazaj z enim polnjenjem, enako velja v drugo smer Slovenije, proti Prekmurju. Ali pa npr. do Kr. Gore in nazaj.
Vse z enim polnjenjem.

Še do Paga (270km) bom prišel z enim polnjenjem, tam na vikendu pa napolnil za nazaj.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.035
1.125
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik marjan pravi:
Citat:
Uporabnik afroC pravi:
KSZ

meni se ga že samo zaradi zvočne kulice ne izplača imeti. Ni ga lepšega, da bencinarja ob easy vožnji skoraj ne slišiš in ne čutiš (dizel pozimi pri -10 je sploh biser zvočne kulise), ko pa hočeš voziti dinamično, ga je pa lepo slišati. F*** 2 litra nižja poraba, in ne, turbo bencinarji se res ne kvarijo toliko. Pustimo sedaj ob strani začetne serije tsi... kakšno statistiko okvar pa so imeli prvi dci?

V6 tdi si že vozil? marsikater nov dizel (tudi 4 celinderc) ima soundgenerator... Misliš da je V8 bencin ne pa dizel...

Edini, za katerega lahko to v resnici trdiš je SQ7 ...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.116
3.591
113
Marlbor
Meni se ti novi 3 cilinderski bencinarji slišijo precej dizelsko ropotajoče, tako da je ropotanje dizla res neutemeljen predsodek.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ni res, 3 leta nazaj sem že vozil A6 biTDI 3.0 V6, ki ima generator....pa dobro dela tudi če je fejk.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.804
1.700
113
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Meni se ti novi 3 cilinderski bencinarji slišijo precej dizelsko ropotajoče, tako da je ropotanje dizla res neutemeljen predsodek.

oprosti, ampak jaz bi ti resno predlagal en temeljit pregled sluha pri zdravniku
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.116
3.591
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Meni se ti novi 3 cilinderski bencinarji slišijo precej dizelsko ropotajoče, tako da je ropotanje dizla res neutemeljen predsodek.

oprosti, ampak jaz bi ti resno predlagal en temeljit pregled sluha pri zdravniku
Ti bom popoldne posnel oba ... imam enega in drugega na dvorišču.
bonk.gif
S tem, da je bencinar kao sodobnejši.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.584
3.615
113
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
druga pa doseg... in to, da moras ves cas paziti, da ne ostanes s praznimi baterijami in povsod, kjer se ustavis isces vticnice
smile-1.gif

Mislim, da ti z električnim dosegom 400+km Opel Ampere-e, ki pride naslednje leto, ne bo potrebno paziti, da ostaneš s prazno baterijo, pa tudi vtičnic ti ne bo potrebno iskati.

V bistvu, bolj ko razmišljam, bolj prihajam do zaključka, da če jo bom kupil, da tudi hitrih polnilnih postaj skoraj ne bom potreboval.
S takim dosegom pridem do Portoroža in nazaj z enim polnjenjem, enako velja v drugo smer Slovenije, proti Prekmurju. Ali pa npr. do Kr. Gore in nazaj.
Vse z enim polnjenjem.

Še do Paga (270km) bom prišel z enim polnjenjem, tam na vikendu pa napolnil za nazaj.

He he Andy
Boš lahko kdaj šel na pravo morje in ne samo do Paga
evil.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.397
711
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
druga pa doseg... in to, da moras ves cas paziti, da ne ostanes s praznimi baterijami in povsod, kjer se ustavis isces vticnice
smile-1.gif

Mislim, da ti z električnim dosegom 400+km Opel Ampere-e, ki pride naslednje leto, ne bo potrebno paziti, da ostaneš s prazno baterijo, pa tudi vtičnic ti ne bo potrebno iskati.

V bistvu, bolj ko razmišljam, bolj prihajam do zaključka, da če jo bom kupil, da tudi hitrih polnilnih postaj skoraj ne bom potreboval.
S takim dosegom pridem do Portoroža in nazaj z enim polnjenjem, enako velja v drugo smer Slovenije, proti Prekmurju. Ali pa npr. do Kr. Gore in nazaj.
Vse z enim polnjenjem.

Še do Paga (270km) bom prišel z enim polnjenjem, tam na vikendu pa napolnil za nazaj.

Noja... najprej naj pride... bomo potem o tem...
rolleyes-1.gif
...
 
Nazadnje urejeno:

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.397
711
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:

In zakaj ne bi primerjal sodobnih turbobencinarjev tudi s sodobnimi turbodizli? Ker to, da dizel bolj ropota je lahko samo argument nekoga, ki pac iz kakrsnegakoli razloga sovrazi dizle ali pa se je nazdanje vozil s kaksnim Golf 2 TDI
smile-1.gif
...

Ti pa, vdim, ne voziš prav dosti dizlov. Ker takšni, kot ti opisuješ, so redki in ne prav poceni.

Vecinoma vozim svojega "smrdljivega, glasnega, robatega" dizla... vmes tudi kaksnega bencinarja... in se mi zdi ravno ta ocitek se najmanjsi problem
wink-1.gif
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.051
2.480
113
Zakaj sploh trivaljnike delajo? Ker obstojecemu 'odvzameje' cilinder al v cemu je stos?
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
ksz

Zadnjič sem v tujini imel rentanega VW UP s 3-cilindrskim 1.0 motorjem. Pri čakanju pred semaforji sem imel občutek, da sedim v Polskem Fiatu. Treslo za pop*****. Pa je bil avto skoraj nov, 5k km na števcu.

Medtem v novem Traficu, ki je *dostavno* vozilo, dizla v prostem teku skoraj ne slišiš in praktično ne čutiš.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Kot sem ze napisal... naj najprej pride... pa s tem sem mislil bolj na to, da se ga bo dalo kupit
wink-1.gif
...

Zdi se mi, da je pri EV je podobno prilagajanje resnice kot pri tej debati o turbo bencincih. Šele, ko bodo trdili, da je na papirju možno narediti 2000 km (ali pa bo zmanjkalo nafte), bom začel pogledovati za EV.
crazy1.gif