Ko vidiš da veha počasi neha brbotat pretočiš, s tem je v pivu še dovolj co2ja da v novem fermentorju izpodrine zrak in naredi zaščitno plast. Veho rabiš nekaj dni, načeloma ko neha brbotat jo lahko tudi odstraniš (samo ne zatesnit fermentorja neprodušno ker potem bo v primeru zapoznele fermentacije ali pa kakšne okužbe naredilo kaboom).
Pivo pustiš na temperaturi fermentacije še nekaj tednov oz. lahko je malce nižja temperatura to ni tak problem, važno da je še v območju aktivnosti kvasa. V tem času bo kvas aktivno pomalcal nekatere produkte ki jih ponavadi v pivu nočeš in s tem naredil pivo boljše. Če imaš pivo v steklenem fermentorju veš kdaj je kvas končal delo po tem da se pivo ščisti (ni več motno ampak čisto). Če je pivo čisto potem je zagotovo večina kvasa šla na dno in ne dela nič več zato lahko mirne vesti tako pivo stekleničiš ker v pogledu predelave kvasa ne bo več profitiralo.
Če ga daš pred stekleničenjem na nižjo temperaturo se znebiš še dodatne motnosti, nižje kot ga daš več snovi in kvasa se izloči iz piva in bolj čisto bo pivo na koncu ter manj usedline bo v steklenicah. Brez problema greš do 0C. To se imenuje "cold crash"!
Mrzlo piv ostekleničiš enako kot tisto na sobni temperaturi, sladkorja dodaš po kalkulaciji toliko da upoštevaš najvišjo temperaturo po končani fermentaciji. Torej NE 13C če stekleničiš pri 13C, ampak daš 20C če si toliko imel med staranjem pred stekleničenjem.
Potem daš pivo za 10-14 dni na toplo da se opravi fermentacija sladkorja za karbonizacijo, če je vse ok bi po 14h dneh moralo bit pivo karbonizirano do ustreznega nivoja. Nato sledi staranje nekje na stabilni temperaturi in stran od svetlobe da se še arome in okusi zbalansirajo, vmes jasno sledi tudi že konzumacija!