S čim se ogrevat?

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
To je prva zima, pa se ta je trenutno zelo topla, tako, da dosedaj ni bilo tezav z mrazom:)
Izolacije nekaj je. Dimnik je malo po domace predelan in od tam pride nekaj dodatne toplote.
Pa rada se se imava in pod istim kovtrom spiva ;) :p
Talna klima je ena izmed opcij, ker lahko raspiha po 3 prostorih, vse dela avtomatsko in je dokaj enostavna za montazo, samo preboj na zunanjo stran stene. Spodaj pa nov kamin... s kakim 24urnim zalogovnikom pelet zgleda mikavno... samo suh prostor za kako tono pelet je treba najdet...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla

B81

22. jul 2007
34.496
8.961
113
Hmm...glede na ostale motnje...drva, svinjarija in prah v dnevno sobo vlačit in gor devat vsake toliko, to te pa ne moti? :)
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Hmm...glede na ostale motnje...drva, svinjarija in prah v dnevno sobo vlačit in gor devat vsake toliko, to te pa ne moti? :)

Seveda me ;)
Samo ne bi rad bil odvisen od elektrike. Pa kamin s plamenom daje lep obcutek., ter nek kompromis je potrebno sprejet...
Pred montazo bodo itsk prisli pogledat, pa bom potem videl, ce me se vedno zanima al bom iskal nove alternative...
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Seveda me ;)
Samo ne bi rad bil odvisen od elektrike. Pa kamin s plamenom daje lep obcutek., ter nek kompromis je potrebno sprejet...
Pred montazo bodo itsk prisli pogledat, pa bom potem videl, ce me se vedno zanima al bom iskal nove alternative...

ti pa res ne veš kaj bi hotel ! vse te dobesedno moti -ti predlagam da sploh ne kuriš -bajta brez ogrevanja to je za teke !! Predlog : kupi za vse člane familije ruksake ,napolni jih z kamenjem in naj jih nosijo po bajti da jim bo toplo. Priznam da sem s tem pisanjem malo nesramen -kaj bi še ti predlagali za način ogrevanja pa resnično več ne vem .

lp
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.344
5.386
113
od elektrike si odvisen kakor obrneš, tako da to je faktor, ki ga najlažje odmisliš.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Jaz sem imel letos akcijo in sem stanovanjski del bajte prenovil. Menjal sem tudi radiatorje z novimi, čakal sem jih mesec in pol. Vmes sem ogreval s klimo.
Ko so radiatorji prišli, je ne prižgem več, je čisto drugi občutek ob toplem radiatorju. Klimo sem prej žgal na 25°, pa smo vsi nekaj čutili kot da ni dovolj, sedaj na radiatorjih pa 22 - 23° in je občutek taprav.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
ti pa res ne veš kaj bi hotel ! vse te dobesedno moti -ti predlagam da sploh ne kuriš -bajta brez ogrevanja to je za teke !! Predlog : kupi za vse člane familije ruksake ,napolni jih z kamenjem in naj jih nosijo po bajti da jim bo toplo. Priznam da sem s tem pisanjem malo nesramen -kaj bi še ti predlagali za način ogrevanja pa resnično več ne vem .

lp
Haha. Ni panike. Sem pricakoval tudi take komentarje ;)
Point teme je, da se najde cim vec moznih nacinov. Do sedaj nisem vedel, da obstajajo talne klime... spomnil ste me na sobni kamin na pelete... morda bom zacel razmisljat tudi malo bolj o radiatorjih...
 
  • Haha
Reactions: jurga

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Jaz sem imel letos akcijo in sem stanovanjski del bajte prenovil. Menjal sem tudi radiatorje z novimi, čakal sem jih mesec in pol. Vmes sem ogreval s klimo.
Ko so radiatorji prišli, je ne prižgem več, je čisto drugi občutek ob toplem radiatorju. Klimo sem prej žgal na 25°, pa smo vsi nekaj čutili kot da ni dovolj, sedaj na radiatorjih pa 22 - 23° in je občutek taprav.
Samo ti si verjetno ze imel vso instalacijo in "kurilnico" urejeno in si samo nove radiatorje dal. Jst nimam nic... to je velika razlika...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Seveda. Jaz sem samo omenil, da klima le ni tako prijetna, kot klasično ogrevanje. Sedaj - lahko da je to subjektivno, jesen je bila vlažna in deževna, ... Je pa morda danes, ko delaš od začetka, verjetno še najlažje urediti ogrevanje s klimo.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Haha. Ni panike. Sem pricakoval tudi take komentarje ;)
Point teme je, da se najde cim vec moznih nacinov. Do sedaj nisem vedel, da obstajajo talne klime... spomnil ste me na sobni kamin na pelete... morda bom zacel razmisljat tudi malo bolj o radiatorjih...

maš cajt celo zimo tuhtat toplotna plus kamin to ti je rešitev
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Haha. Ni panike. Sem pricakoval tudi take komentarje ;)
Evo še eden ... ko se ti zgodi ono doli v podpisu in nimaš glih najbolj frišnega bekapa, zašvicaš sto na uro tudi v mrzlem kabinetu ... traja kar nekaj ur tako ogrevanje zaradi mentalne telovadbe :evil: ,..

... Vesele Praznike in vse Naj v 2020 vsem skupaj ! ...
------------------------------------
" ... Kako malo rabi ... da si z Linux experimenti spet kompletno usuješ komp! ... " :fredi:
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Seveda. Jaz sem samo omenil, da klima le ni tako prijetna, kot klasično ogrevanje. Sedaj - lahko da je to subjektivno, jesen je bila vlažna in deževna, ... Je pa morda danes, ko delaš od začetka, verjetno še najlažje urediti ogrevanje s klimo.
Ni subjektivno. Vroč radiator oddaja ir sevanje ki je za nas najbolj prijetno iz vidika toplote. Topli zrak iz klime tega nima
 
  • Všeč mi je
Reactions: Spajky

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
529
82
28
Za začetek zamenjaj okna pa izoliraj strop če se le da. Sem 30 let bil v sobi s prepihom in radiatorjem, stene 40cm, kamen, opeka itd... Sosedanja soba krušna peč pa je ni segrela + 1 radiator. Ko smo okna zamenjali in potem sem še položil 20cm izolacije na strop je sedaj običajna temeperatura notri pozimi samo ob šporhetu na drva 24C. Prej pa krušna peč ni mogla segreti kaj dosti. Izolacije pač ni bilo leta 45 in tako je ostalo. Čez nekaj let je šla še fasada gor pa je še bolje.

Ko boš rešil problem toplotnih izgub pa še rešuj ogrevanje.
Mam talni in radiatorje in šporhet pa drva čist drugače pogrejejo prostor. Tak prijetno.
Šprhet ne rabi eletrike da dela.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Za začetek zamenjaj okna pa izoliraj strop če se le da. Sem 30 let bil v sobi s prepihom in radiatorjem, stene 40cm, kamen, opeka itd... Sosedanja soba krušna peč pa je ni segrela + 1 radiator. Ko smo okna zamenjali in potem sem še položil 20cm izolacije na strop je sedaj običajna temeperatura notri pozimi samo ob šporhetu na drva 24C. Prej pa krušna peč ni mogla segreti kaj dosti. Izolacije pač ni bilo leta 45 in tako je ostalo. Čez nekaj let je šla še fasada gor pa je še bolje.

Ko boš rešil problem toplotnih izgub pa še rešuj ogrevanje.
Mam talni in radiatorje in šporhet pa drva čist drugače pogrejejo prostor. Tak prijetno.
Šprhet ne rabi eletrike da dela.

Ze cakam na ponudbo za okna...

Ker sem bil ravno na gorenjskem, sem se hotel oglasit se pri stroju in turbo francu, pa sta bila zal oba zaprta...
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.207
5.590
113
Strojeva "turbo france" peč je en drek vredna.

Če te matrajo drva, potem talno povsod in toplovodni kamin.Ter seveda dovolj široke cevi, da bo delalo tudi termosifonsko.


Šporhet je za en prostor, maksimalno dva, če imaš stalno vrata odprta.


Demz
Za ogrevanje je talna klima, slednje verjetno nisi imel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: roCkY

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Strojeva "turbo france" peč je en drek vredna.

Če te matrajo drva, potem talno povsod in toplovodni kamin.Ter seveda dovolj široke cevi, da bo delalo tudi termosifonsko.


Šporhet je za en prostor, maksimalno dva, če imaš stalno vrata odprta.


Demz
Za ogrevanje je talna klima, slednje verjetno nisi imel.
Zakaj stroj ni vredu? Izkusnje? Kaj je drugacna?

Drva me naceloma ne matrajo. Itak je ena ideja nov kamin, in nov dimnik skozi drugo nadstropje, v drugem nadstropju "dimniski radiator"... Na podoben nacin se ze sedaj ogreva drugo nadstopje, samo je dimnik iz tuljav in obzidan, pa pride zelo malo toplote skozi...
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
Strojeva "turbo france" peč je en drek vredna.

Če te matrajo drva, potem talno povsod in toplovodni kamin.Ter seveda dovolj široke cevi, da bo delalo tudi termosifonsko.


Šporhet je za en prostor, maksimalno dva, če imaš stalno vrata odprta.


Demz
Za ogrevanje je talna klima, slednje verjetno nisi imel.

Termosifinsko in talno....Ne me hecat...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi