Ogrevanje 2-sobnega stanovanja s klimo?

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
krnekijeto....čaki...dal ste 6 jurjev, za zadevo, ki je sedaj ne uporabljate?

Sicer mi ni jasno zakaj naj bi bil zrak slab? Mi smo imeli klimo 4 zime stalno vklopljeno...noene razlike. Itak da segreva že obstoječi zrak, torej če je ta v osnovi slab ga klima samo segreje
wink-1.gif
.

Daikin...če ti nisi slišal zanj še ne pomeni da ni to dobra zadeva. Zadeva je top.

(saj doma imaš verjetno tudi kak radio..in poznaš Philips, Sony, Bose, JVC itd ...pa mogoče še nikoli nisi slišal za Krell, Burmester, Electrocompaniet, Sonus Faber, itd itd...ki so špica..in če jih ti ne poznaš torej niso ?
wink-1.gif
).

Ne vem no...če omenjaš novogradnjo bi si laho ogrevanje, hlajenje, prezračevanje rešili tudi na drugačen način..sicer je to druga tema, pa niti ne vemo vseh podatkov a se bojim da ste naredili en simpatičen mimosun.
 

nowinc

Pripravnik
31. maj 2008
328
1
18
KSZ

Daikin je itak top zadeva. Ce bi recimo imeli model Ururu Sarara, ki tudi prezracuje, potem dvomim, da bi bil zrak slab.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Koliko takih neumnosti vidiš v gradbeništvu, namesto da bi 6 jurjev več vložili v izolacijo in imeli top zadevo, brez kasnejših stroškov, raje že med gradnjo vlečejo cevi za klime. Potem pa, če se bomo hladili na to, kaj če bi se še greli? Ja, pa morda bi še kuhali na klimo in sušili perilo...
 

krnekejjeto

Fizikalc
20. apr 2012
1.386
0
36
vincent... zadeva je taka, povsod imamo talno gretje (razen dveh lojtr v kopalnicah), tč voda voda vailant. Pri zidavi naju je ram2 naštimal, da naj damo v vsako sobo tudi instalcijo klime... in tko smo se odločili zanje.....

pravzaprav se je žena... in smo jih pač dali. ker imamo sistem 5 v ena so prišle le daikin klime v poštev. Uporabljabo malo. Res pa je, da če segrevaš čutiš, da tisto sranje kot pri termoakumolacijskih ki je tudi isti zrak v prostoru segrevala in to meni smrdi...

Isto sva se nategnila z lojtrami, namesto da bi dal električne smo jih priklapla na omrežje, tko da sem moral kupiti še en razdelilec, ki spušča notr 50 stopinj in je vse podražilo za skoraj jurja..

Jebiga, če bi dons vedel, bi naredil drugače. Klim sploh u bistvu ne rabimo, ker že če v tla 18 stopinj spustiš je hladno v bajti. Tko da jih imamo praktično za okras. Včasih v zgornjem štuku mal spustimo in ko smo razvlaževali prostore smo jih mal laufali..

skratka brezveze, šu je moj motor za to pizdarijo, za kar mi je še danes žal. Za daikin pa sem prvič slišal, ko so jih prišli montirat.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
hahaha...za motor je še meni škoda
wink-1.gif
.

Veš, včasih je trega ženski tudi rečt, da pa tule bo tako kot bom jaz rekel. Saj pri meni je isto..samo ko se hoče kaj prcat v obnovo in to kar nameravam, jo kar lepo prizemljim, da delam za naše dobro - ne za svoj ego (ponavadi jo drugi napumpajo, ki so pametni a nimajo pojma). Pri pohištvu, ji bom pa dal proste roke..tam pa, naj si da duška (je šel tudi moj motor za bodočo kuhinjo
cry12bpy.gif
).

V dobro poštimani hiški je v povprečju vrh glave dovolj (pa če pretiravaš_) v vsakem štuku po ena klima..in če daš top zadevo te pride za 2 kosa 2,5 jurja.

Ker za ogrevanje imaš talno, ki je itak zakon. Lojtre pa
wink-1.gif
, običajno zaradi njih prdnemo jurja skoraj v prazno - vseeno če bi spuščal vanje temp. vode kot v talnem...prav tako se bo brisača posušila.
 

krnekejjeto

Fizikalc
20. apr 2012
1.386
0
36
Lojtre so pa še večji nateg, sem ji reku pa kaj boš z lojtram.. ja pa ne morm brisače obest, da bi se sušile pa to in ono.... in jebiga volila čuka če je sploh dost...

kr se klim tiče pa naja je ram2 nafukal k nama v 3 otroške in spalnico ter dnevno naredu podometno instalacijo in smo potem še klime kupl...

tko da ja.... motor je šu, ostane mi samo še avtonet in gledam gledam....

Pa še neke, za bodoče, ki boste imel povsod talnega, če že hočte lojtre dejte električne ta nasvet košta minimalno čuka. Fora je pa ta, da mo mel lojtre skoz zaprte, ker nism na vailantu tokogroga odprl in se noben ni pritoževal.

Mulci jih imajo za plezat v kopalnicah, tko da se že vse maje....

to je to.....
 
Nazadnje urejeno:

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
grin1.gif


namesto "lojtre" obstajajo držala za brisače. In ogrevanje s klimo ni noben bav-bav ampak nekaj čisto normalnega. Klime ranga do 1.000€ ogrejejo 100 kvadratov v enem nadstropju tudi pri -20 z ustrezno zunanjo enoto. Le laufat morajo nonstop in takrat pač niso več varčne. Vse kar je vmes pa pri teh cenah elektrike ni problem oz. se gre za eno cenejših varjant ogrevanja.

Kontrastno je rekuperacija ena najdražjih pomožnih varjant ogrevanja, občutek pa takšen kot pri klimi (z izjemo svežega zraka), razen če imaš še vlažilec zraka v prostoru ali v sistemu(?) in s tem, da za 1.000€ pri rekuperaciji še kataloga ne dobiš.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
žal je z lojtrami trenutno tako kot še ne dolgo nazaj za talno gretje..če ga imaš te bolijo noge, pa krčne žile dobiš pa čist za znoret je.

Zdaj MORA bit pa vsaj lojtra, in potem folk še toliko naf.ukajo, da mora biti noter višja temperatura (ker drugje je običjnao le nizkotemperaturni sistem pri novogradnjah) kar pa ti popolnoma raztura vse skupja - beri: nenormlano odrai sistem.

Kdor je pameten in želi lojtro zgolj naredi še eno vejo v omarici talnega in poganja tako temp. kot je drugje v talnem - okoli 30 stopinj, kar povsem zadostuje.

S klimtiazcijo pa...res, zelo veliko deanrja je šlo zelo v prazno...žal. Samo zdaj niam smisla obupovat..je kar je, in to uporabljalj.
 

krnekejjeto

Fizikalc
20. apr 2012
1.386
0
36
Ne sej ne obopujem, vsake kvatre ženi naprej vržem, kva je blo tega treba... To z lojtrami sem šele pol zvedu, da bi lahko na obsojteč sistem dal..

ne sam pr nas smo kompliciral
nov tokogrog in razdelilnik da gre v dve lojtri 50 stopinj.... takle mamo. Je pa res, da sem laik in vodovodar je vidu sam eur.... tko da takle mamo...

danes to vem...... upam, pa da bo kdo to vnovčil.... vsaj nekej...
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.371
999
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik nowinc pravi:
Kaj pa recimo Daikin Ururu Sarara ( uradna spletna stran )? Ima kdo prakticne izkusnje s to klimo?

Kaj te zanima?

Zadeva deluje. Je pa drago...

Ima pa tudi eden od alterjevcev to zmontirano.. Ce se bo oglasil in podal svoj pogled na zadevo...

Ni pa to namesto prezracevanja! To je za vlazenje!
 

nowinc

Pripravnik
31. maj 2008
328
1
18
A dejansko uravnava vlago med hlajenjem ali gretjem? Recimo, da nastavim doloceno relativno vlaznost in temperaturo in potem to uravnava. A dovlazevanje deluje tudi pozimi pri gretju pri zunanjih minus temperaturah?
So vsi Daikin modeli Made in Japan? Kje izdelujejo Mitsubishi FD VABH?
 

steni

Fizikalc
5. jan 2008
682
39
28
Ravne na Koroškem
Citat:
Pa res nakladaš - celo noč in celo dopoldne klima ugasnjena nobenega gretja in še vedno 17 stopinj, pa to šele potem ko si 15 minut zračil stanovanje? Daj ne nakladaj
10.gif
Sploh pa s klimo ne moreš ogreti celega stanovanja enakomerno nevem kaj nekaterim ni jasno. Lahko imaš najmočnejši kamin na svetu pa bo v drugih prostorih nižja temperatura, tako pač je razen če naštimaš ventilatorje da pihajo zrak po stanovanju.

Osebno bi imel klimo za dogrevanje jeseni ali zgodaj spomladi ko paše kakšna stopinja več v stanovanju, da pa se pozimi grejem na klimo in se po tuširanju moram obleči v bundo ker je samo 17-18st v stanovanju - hvala lepa.

Mojih 5 centov
smile-1.gif

Ne nakladam: Stanovanje je v večstanovanjskem bloku, zahodna lega samo ena zunanja stena v kuhinji in sobi, v drugem nadstropju od treh. Zunanje stene 45 cm z 10 cm izolacije.
Drži pa da celo stanovanje ni ogreto enakomerno, če je v kuhinji (bivalni prostor) 23 stopinj, je v sobi (spalni prostor) 20 stopinj, kar je za nas za spanje dovolj. Na hodniku nismo nikoli merili temperature, v kopalnici pa tudi nikoli ni bilo tako mrzlo, da bi morali dogrevati z infra pečjo.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.371
999
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik nowinc pravi:
A dejansko uravnava vlago med hlajenjem ali gretjem? Recimo, da nastavim doloceno relativno vlaznost in temperaturo in potem to uravnava. A dovlazevanje deluje tudi pozimi pri gretju pri zunanjih minus temperaturah?
So vsi Daikin modeli Made in Japan? Kje izdelujejo Mitsubishi FD VABH?

Ja zadeva vlazi in nekaj malega tudi prezraci prostor. Ne mores pa nastaviti vlage. Ce vklopis funkcijo se trudi doseci optimalne vrednosti.
Nekaj si lahko pogledas na: http://www.daikineurope.com/fo...ation/index.jsp

Kje he kaj narejeno si me pa dobil... Ne morem pogledati fizicno na skatlo ker sem trenutno v Vietnamu. Ti pa sporocim

Lp
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
Kontrastno je rekuperacija ena najdražjih pomožnih varjant ogrevanja

Kaj si pa s tem mislil?

Če misliš prezračevanje z rekuperacijo, to ni namenjeno ogrevanju ampak prezračevanju. Da se pa pri tem nekaj toplote ohrani je pa samo plus.
 

AvtoR

Pripravnik
2. feb 2011
83
0
6
Naj si še jaz sposodim tole temo.
Tudi sam ogrevam zgornjo spalno etažo v hiši s klimo Mitsubishi **35VABH. Ogrevam praktično 80-90m2. Do približno 0 stopinj ogreva samo klima, ko pa je nižja temperatura , pa se vžge radiatorsko gretje na kurilno olje. Klima je prižgana ves čas, ugasnjena je samo med polnočjo in 5 uro zjutraj, se pravi da deluje 19 ur na dan. Prižgano sem imel tudi on minulem mrazu, ko je bilo kar nekaj juter okoli -15 stopinj. Takrat je klima rabila cca 1400w, za nekaj minutk (defrost?) pa tudi do 2,3kW!
Trenutno je zunaj +3,5 stopinje, trenutna poraba pa je cca 700w. Do tu vse lep in prav. Sem pa malo pogledal električno porabo in sem bil kar malo šokiran. VT 410 kWh in MT 500kWh. Pred tem sem imel mesečno porabo: VT165kWh in MT 224kWh in mesečni račun cca 60€.
Izračunal sem da bom po novem plačal cca 130€ elektrike za zimske mesece, kar je več kot 140% procentno povečanje porabe.
Je to normalno ali imam precej veliko porabo?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
koliko pa bi pokuril olja v decembru če bi imel ugasnjeno klimo? 300, 400, 500 litorv? Če preračunaš v evre...pa primerjaš s porabo el. energije prideš do kakega zaključka?
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.205
679
113
ogrevaš 19ur na dan 85m2. hja, ne morm mislit, da boš pri -5 celzija imel zastonj ogrevanje. tko kot je reku Vincent, koliko bi porabilo olja?

lp
 

mimika

Pripravnik
8. feb 2008
703
0
16
Citat:
VT165kWh in MT 224kWh in mesečni račun cca 60€.
Izračunal sem da bom po novem plačal cca 130€ elektrike za zimske mesece, kar je več kot 140% procentno povečanje porabe.
Je to normalno ali imam precej veliko porabo?
Sej 140% povečanje porabe ne pomeni 140% večji račun..Nahitro zračunano 1KWh v NT je 8 centov, v VT pa 13. Tko da 400x0,13 + 500x0,08 + ene 10€ ostalih postavk = cca 100€ računa. Torej boš plačeval tam 40€ več na mesec, za kurilca bi dal pomoje ene 3X toliko torej vsaj 120€... Tko da na tvojem mestu, če da klima dovolj od sebe, da vas ne zebe, bi tudi v najhujšem mrazu uporabljal samo klimo.. ker je tudi takrat ene 2x cenejša od kurilca.. Sicer pa jo imej prizgano tudi ponoci, se pravi vseh 24ur na dan, ker ponoci je itak nižja tarifa, pa lepo v segreto stanovanje se zbudis... Zna biti, da bos celo isto € pokuril, kot ce jo imaš ugasnjeno in šele zjutraj ob 6 uri prižges, ko se začne višja tarifa..