Ogrevanje 2-sobnega stanovanja s klimo?

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.391
5.898
113
pri taščici
vi ste najbrz sele sedajle gretje ugasnili ko je zunaj ze en mesec okoli 30 kajne? zadnja leta sem prezivel v bloku pri bolj ali manj vwdno okoli 25, pa lahko recem da sem v mladosti bolje spal pri cca 10 st nizje.
Glede tistega izracuna za elektriko: toliko bi placal ve bi se grel z radiatorji elwktricnimi. Klima ti bo porabila 4x manj.
igi: uzivaj, tle bi crknil brez tebe. stalno je 30+.
 

Anubis

Fizikalc
4. nov 2007
516
97
28
ksz

Kaj pa "mobilne" klimatske naprave, ki jih ni treba vgraditi? Bi bilo to primerno za ogrevanje oz. bolj za dogrevanje pozimi?

Žal nimam nobenih izkušenj in predstav, zato vprašam.
smile-1.gif


V mislih imam nekaj takšnega:

KLIK
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Na mobilne klime kar pozabi.Niso vredne počenega groša.Pa še topel zrak moraš poleti odvajat, za zimo je pa grelec.Imam klime in centralno ogrevanje.Jebe me samo tisto plačevanje priključnine na centralno čez celo leto.Pride 23€ vsak mesec.Za ta denar se pa lahko grejem na elek. kar nekaj časa.Zato ti svetujem zelo dober elekt. radiator, stane malo več, je pa dober izkoristek.Lahko ga prestavljaš iz sobe v sobo, so pa tud klime kar v redu, samo , skoz morajo laufat. So pa sedaj že tako dobre, da ne pokurijo veliko elekt. Kakor koli pogledaš, je še vedno skoraj povsod najdražje centralno ogrevanje. V Zagorju baje ogrevajo na sekance in imajo zelo ugodne položnice.
 

Anubis

Fizikalc
4. nov 2007
516
97
28
Ok, hvala!
smile-1.gif
Kateri električni radiatorji pa pridejo v poštev? Na kaj je recimo treba paziti in katere znamke se sploh priporočajo?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.393
1.013
113
Celje
Obišči stran
Za elektricni radiator NIMA veze kaj izberes, ker je pri vseh enak izkoristek
smile-1.gif

In to je 100%. Kar pa je vsaj 3x slabse kot pri klimi! (v praksi se vec)

To pri radiatorjih je navadno zavajanje!
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.391
5.898
113
pri taščici
dokler bo elektrika tako poceni kot je, je za moj obcutek najceneje ogrevat z odlicno klimo s cimboljsim timerjem (cas in T) za najhujsi mraz nekaj noci letno pa nek elektricni radiator ali Teemoakumulacijsko pec. No ljubljanska toplarna je se vedno ceneje kot kaj drugaega, vsaj v mojem primeru ko mw ogrebanje cca 30m2 na leto stane kaksnih 200 evrov.
 
Nazadnje urejeno:

krnekejjeto

Fizikalc
20. apr 2012
1.386
0
36
Ne pozab še povedat, da je zrak za kozlat pri gretju z klimo.... Jih imamo tko da govorim iz prve roke...
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Zakaj za kozlat? Filtre zraka si že kdaj zamenjal? Si poskusil z dezinfekcijo uparjalnika klime?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.393
1.013
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik krnekejjeto pravi:
Ne pozab še povedat, da je zrak za kozlat pri gretju z klimo.... Jih imamo tko da govorim iz prve roke...

Ne vem no... Moral bi biti kvecjemu cistejsi! Je pa res da je malce "drugacna" toplota in se je treba navaditi. Podobno kot za tiste ki kurijo na drva in gredo na plin!
 

krnekejjeto

Fizikalc
20. apr 2012
1.386
0
36
klime so nove, gre za novogradnjo... imamo sistem 5 v eno naj povem, da je kvaliteta zraka porazna....
 

nowinc

Pripravnik
31. maj 2008
328
1
18
Kvaliteta zraka v kakšnem smislu: prenizka vlažnost, zatohel zrak, ...? Katero znamko klima naprav pa imate?
 

steni

Fizikalc
5. jan 2008
682
39
28
Ravne na Koroškem
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
18 stopinj vi niste resni noo; Pri nas če ni vsaj 23 je že mrzlo, ne pa 18 :S kaj to ste v bundah v sobah?
Ko greš ob 5-ih zjutraj v službo in klima ni prižgana, zakaj bi moralo biti v stanovanju 23 stopinj?
Ob 15-ih ko prideš iz službe, prezračiš stanovanje 15 minut, temperatura pade na 16-17 stopinj.
Vklopiš klimo in segreješ na 23 stopinj. Med tem časom pa skuhaš kosilo. Ponoči je klima ugasnjena, temperatura pa ne pade pod 18 stopinj. Kaj ti tu ni resno??
Mislim, da si slabo prebral, ali pa nisi razumel kaj sem napisal.
Upam, da je sedaj bolj jasno.
 
Nazadnje urejeno:

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Izkoristek že mogoče, poraba elektrike je pa zelo različna, kot pri klimi, ali je navadna ali inverterska, kjer sama uravnava moč in z tem tudi elek. energijo.
 

krnekejjeto

Fizikalc
20. apr 2012
1.386
0
36
daikin, men se zdi zatohel zrak, vlažno ni, podobno kot iz termoakumolacijskih peči... Tega šita ne prenesem. Drgač mamo talno povsod TČ voda voda...

nepremerljivo, boljša klima v hiši. Tko, da jest gretja od teh šit klim ne prenesem. Lahko pa da je daikin eno navadno sranje od klime, ker se ne spoznam.

Otroc tudi pri gretju teh klim kašljajo, se davijo, skratka nam enostavno ne paše. Prišla me je pa kr nekej keša.. najrpej čuka za instalacijo podometna instalacija potem pa še klime sistem 5 v ena. Se pravi 5 enot in en kompresor, da bo razumljivo.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.393
1.013
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik tdi pravi:
Izkoristek že mogoče, poraba elektrike je pa zelo različna, kot pri klimi, ali je navadna ali inverterska, kjer sama uravnava moč in z tem tudi elek. energijo.

V praksi imajo vsi elektricni radiatorji enako porabo! Seveda ce ja na njih obesena enaka regulacija. Tu ni razlike!
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.393
1.013
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik krnekejjeto pravi:
daikin, men se zdi zatohel zrak, vlažno ni, podobno kot iz termoakumolacijskih peči... Tega šita ne prenesem. Drgač mamo talno povsod TČ voda voda...

nepremerljivo, boljša klima v hiši. Tko, da jest gretja od teh šit klim ne prenesem. Lahko pa da je daikin eno navadno sranje od klime, ker se ne spoznam.

Otroc tudi pri gretju teh klim kašljajo, se davijo, skratka nam enostavno ne paše. Prišla me je pa kr nekej keša.. najrpej čuka za instalacijo podometna instalacija potem pa še klime sistem 5 v ena. Se pravi 5 enot in en kompresor, da bo razumljivo.

Daikin bi moral biti vrhunski! Dobro malce je odvisno od modelov!

Je pa nesmisel primerjati talno gretje in gretje s klimo! To je cisto nasprotje. In vsi zal nimamo opcije talnega gretja. Je pa talno sigurno bolj prijazno.

Lp
 

krnekejjeto

Fizikalc
20. apr 2012
1.386
0
36
Žal druge opcije nismo meli 5 v eno... tko da so nam podturili daikin klimo, ki ni bla poceni. Še enkrat da bi se grel z klimami ni pogojev. Dejansko je slab zrak, za hladit pa so ok. Pa še to uporabljamo ko nismo v prostoru.

Po klimah (tudi v avtu) nas začne grlo peč in izušenost... feeling kot bi me zgaga pekla... Tko da kva pa vem, zaradi teh usranih klim sem motor prodal in mi je še danes žal..

Ni pa sistem 5 v ena pocen, zato mamo daikin, k pravjo da so boljše od Panasonica.. če je res to pa ne vem, jest sem prvič slišal za to klimo, ko so jo montirali....

5 enot + en kompresor je prišlo okol 6 jurjev + če računam jurja za podometno izolacijo, ki so jo nardil med gradnjo hiše...
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik steni pravi:
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
18 stopinj vi niste resni noo; Pri nas če ni vsaj 23 je že mrzlo, ne pa 18 :S kaj to ste v bundah v sobah?
Ko greš ob 5-ih zjutraj v službo in klima ni prižgana, zakaj bi moralo biti v stanovanju 23 stopinj?
Ob 15-ih ko prideš iz službe, prezračiš stanovanje 15 minut, temperatura pade na 16-17 stopinj.
Vklopiš klimo in segreješ na 23 stopinj. Med tem časom pa skuhaš kosilo. Ponoči je klima ugasnjena, temperatura pa ne pade pod 18 stopinj. Kaj ti tu ni resno??
Mislim, da si slabo prebral, ali pa nisi razumel kaj sem napisal.
Upam, da je sedaj bolj jasno.

Pa res nakladaš - celo noč in celo dopoldne klima ugasnjena nobenega gretja in še vedno 17 stopinj, pa to šele potem ko si 15 minut zračil stanovanje? Daj ne nakladaj
10.gif
Sploh pa s klimo ne moreš ogreti celega stanovanja enakomerno nevem kaj nekaterim ni jasno. Lahko imaš najmočnejši kamin na svetu pa bo v drugih prostorih nižja temperatura, tako pač je razen če naštimaš ventilatorje da pihajo zrak po stanovanju.

Osebno bi imel klimo za dogrevanje jeseni ali zgodaj spomladi ko paše kakšna stopinja več v stanovanju, da pa se pozimi grejem na klimo in se po tuširanju moram obleči v bundo ker je samo 17-18st v stanovanju - hvala lepa.

Mojih 5 centov
smile-1.gif