Ogrevanje 2-sobnega stanovanja s klimo?

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Citat:
Uporabnik shift pravi:
kako ne?že amo gretje po defaultu suši zrak.
recimo klima pri načinu gretja ravno tako odvaja kondenz kot pri hlajenju.res pa da ga pri hlajenju več

Tudi to ne. Vlage ostaja enako, pada relativna vlažnost ko7ker zrak ogreješ..zdaj ali ogreješ s talnim, klimo, radiatorjem, svečo.. pa ne igra vloge.

Pri klimi kdor dobro pogelda se zrak vrtinči samo med rebri...z vrha noter, spodaj ogret ven. Torej..kam naj bi šla vmes vlaga? (se pa pri gretju na zunanji enoti tvori kondenz...a to notri nima vloge,....ima pa pri hlajenju, ker je ta kondenz speljan ven iz hiše)
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.205
679
113
Citat:
Uporabnik AvtoR pravi:
Citat:
Uporabnik Ateis pravi:
kakor jst opazim imam npr. vlažnost zraka cca 50%, ko klima laufa npr. 6 ur, pade vlažnost zraka na 30%. tko da se mi zdi, da razvlažuje. kako je pri hlajenju ne vem, ker nisem spremljal.

Ali ti veš kaj je to relativna vlaga?
S tem ko zrak segrevaš se relativna vlaga niža, ko se zrak ohladi se relativna vlaga poviša, ko doseže 100% pa začne para kondenzirati... (rosenje šip, megla zunaj itd...) V obeh primerih pa je lahko absolutna vlaga enaka!

u bistvu ne vem. vem samo, da men kaže procente in te padejo.

lp
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
KSZ, da še odpiralec teme kakšno reče... no jaz sem montiral klimo jeseni 2008 in od takrat grejemo 2-sobno stanovanje brez najmanjših težav. V sezoni gretja klima dela 24/7 vse do pomladi, potem čez poletje pa jo prižigamo za hlajenje po potrebi (ob vročih dneh). Niti najmanjšega problema. Mesečni strošek za elektriko imam 93€, s tem da imam vse na elektriko (topla voda v kopalnici + kuhinji, indukcijska plošča + pečica, ameriški hladilnik) in da je ženi mrzlo vse kar je pod 24 stopinj, jaz pa pizdim in sem celo zimo v kratkih rokavih.
smile-1.gif
 

Compomania

Pripravnik
8. jan 2008
50
0
6
Pred dnevi sem tudi jaz začel ogrevati z klimo - Mitsubishi FD35VA. Mi je pa monter zamaknil notranjo enoto za 30cm od predvidene lokacije, ker naj bi se bal vrtati zaradi možnosti, da zavrta v ele. kable.
Ali je sedaj "problem" prestaviti notranjo enoto za 30cm (krajšanje cevi za kondenz) in kolikšen bi bil to strošek?

Luknje zvrtam sam ne glede na to ali je tam ele. napeljava ali ne.

Drugače pa klima nadpričakovanji opravlja svoje delo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.852
113
pri taščici
Za kondenz z vsakim nozem, za plin pa skoraj nemogoče zaradi namenskega orodja. Že vidim temo: prevrtal kable, kaj sedaj. Pri montazi bi zavrtal. Sicer pa zakaj te moti teh 30cm
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU


[/QUOTE]

ne-ne-1.gif

V načinu gretja nobena ne suši zraka (razen npr. Ururu Sarara).

[/QUOTE]


Klimi res imata taka glupa imena, ali se zahebavate
bonk.gif
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
tale model klime je tudi meni všeč, jo kar hvalijo. Kje pa imaš postavljeno to stropno klimo v sobi ali hodniku. Ali lepo ogreje oz.spiha topel zrak po sobi. kako je kaj občutek, glede na to da piha topel zrak ven. A je občutek da je toplo in da ni nekega premikanja zraka po sobi.

samo pomislim, da je klima toliko ceneje in da bo to verjetno še vsaj nekaj časa, no morda tudi dlje časa:) bi jo kar kupil, sploh ker večina ljudi ne mara mrzlo zvečer in tik pred spanjem ali zjutraj ko se zbudi. da ne pomislim, da bi itak tiste radijatorje, ki jih ne bom rabil kar zaprl ventil.

je pa bolje postavit v hodnik, vendar bom potem vedno odvisen od radijator po kotih v dveh sobah. potem najbolje morda res v sobo, pa potem kasneje morda enkrat še v drugo sobo eno klimo. potem ne bom odvisen več od centralne. Res pa da gretje radijatorev je prijetno, vendar je olje žal drago.
 

flajr

Pripravnik
27. sep 2007
375
0
16
Citat:
Uporabnik kroja pravi:
A je občutek da je toplo in da ni nekega premikanja zraka po sobi.

Ko hodiš po sobi, ne boš opazil premikanja zraka, ko sediš, se ga pa čuti.