Radarski tempomat - globa 500 EUR!

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.625
6.868
113
Čuj, če majo lahko fancy jahte sistem, ki preprečuje paparacijem slikanje potnikov, potem pa res ne vem kje bi bila težava narediti nekaj bolj enostavnega
wink-1.gif
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.424
413
83
Predvsem tiste jahte tehtajo nekaj sto ton in se par sto kg pri opremi za elektronske protiukrepe ne pozna.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.748
218
63
Hvala lepa za obrazložitev.
"Motilec" je torej sistem za izogibanje trku (SBCS)?
Tole mislim da je imela tudi CX-5 pred faceliftom v izvedbi Challenge.
To je torej sistem, ki pri majhnih hitrostih samodejno zavre, če je pred avtom ovira?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.481
755
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik VAG pravi:
Hvala lepa za obrazložitev.
"Motilec" je torej sistem za izogibanje trku (SBCS)?
Tole mislim da je imela tudi CX-5 pred faceliftom v izvedbi Challenge.
To je torej sistem, ki pri majhnih hitrostih samodejno zavre, če je pred avtom ovira?

Tako je... samo za CX-5 pred FL nisem nasel brosure... za sestico sem jo slucajno nasel se pri sebi na disku od takrat, ko sem se odlocal za sestico
smile-1.gif
... Edino kar CX-5 ni imela pred FL je radarski tempomat ... kar je bil eden izmed razlogov, da sem se sam takrat odlocil za sestico ...
 

PrePro

Pripravnik
1. nov 2007
414
0
16
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Pomojem je bil pa v tem primeru pač policaj majčkeno preveč aroganten, saj se je obnašal kot da je zakon v njegovih rokah. Ko mu je pa omenil, da je avto kupil pred šestimi meseci v salonu Mazda je začel pa malo mozgat, da so enkrat pred pol leta, med tem, ko je brskal po telefonu med sestankom res šefi neki nakladal, da naj v primeru motnje pri Mazdi ne serjejo in zajebavajo ljudi, ker je stvar v tem, da se sistema ne ujemata in da človek nima montiranega motilca lasarskih merilnikov in da naj ne zapravljajo denarja za izredne tehnične v tem primeru. Potem je pa pametoval, da naj preklemano zadevo, ki mimogrede lahko reši življenje rajš ugasne, da se oni ne bodo rabli zafrkavat s tem, namest da bi se opravičil in rekel lep dan želim in na svidenje. Stvar, ki jo morata uštimat Mazda in policija in nikakor ne uporabniki mazd.

zmaga.gif


Sicer pa so me ravno iz Mazda Slovenija obvestili, da bodo vsem svojim kupcem poslali certifikat, katerega bo voznik lahko uporabil kot dokaz prometni policiji, da je vozilo opremljeno z opremo, ki je homologirana in dovoljena v EU (zraven bo seveda tudi tehnična obrazložitev laserskega varnostnega sistema SCBS, frekvence itd...).

Certifikat bomo prejeli vsi, ki imamo taka vozila in vsi novi kupci.

Lepa novica. Upam, da bo certifikat napisan na način, ki bo policijo prepričal.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik PrePro pravi:
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Pomojem je bil pa v tem primeru pač policaj majčkeno preveč aroganten, saj se je obnašal kot da je zakon v njegovih rokah. Ko mu je pa omenil, da je avto kupil pred šestimi meseci v salonu Mazda je začel pa malo mozgat, da so enkrat pred pol leta, med tem, ko je brskal po telefonu med sestankom res šefi neki nakladal, da naj v primeru motnje pri Mazdi ne serjejo in zajebavajo ljudi, ker je stvar v tem, da se sistema ne ujemata in da človek nima montiranega motilca lasarskih merilnikov in da naj ne zapravljajo denarja za izredne tehnične v tem primeru. Potem je pa pametoval, da naj preklemano zadevo, ki mimogrede lahko reši življenje rajš ugasne, da se oni ne bodo rabli zafrkavat s tem, namest da bi se opravičil in rekel lep dan želim in na svidenje. Stvar, ki jo morata uštimat Mazda in policija in nikakor ne uporabniki mazd.

zmaga.gif


Sicer pa so me ravno iz Mazda Slovenija obvestili, da bodo vsem svojim kupcem poslali certifikat, katerega bo voznik lahko uporabil kot dokaz prometni policiji, da je vozilo opremljeno z opremo, ki je homologirana in dovoljena v EU (zraven bo seveda tudi tehnična obrazložitev laserskega varnostnega sistema SCBS, frekvence itd...).

Certifikat bomo prejeli vsi, ki imamo taka vozila in vsi novi kupci.

Lepa novica. Upam, da bo certifikat napisan na način, ki bo policijo prepričal.
Policaj se mora držat zakona, ne pa nekih certifikatov od nekih podjetij.

Sicer pa vsi latniki mazd tak certifikat že imate, Reče se mu homologacijska knjižica. In v tej knjižici piše, da država dovoljuje uporabo teh naprav in da so v skladu z zakonodajo. Zato inkasant nima nobene osnove, da bi uporabo teh naprav zaračunal.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik blazko pravi:


nazaj na temo: Jest in ostali, zakaj si ne zmontirate high end jammerja? Ti vem, da si geđet frik in imaš neko hudo kamero v avtu, tko da ti je tole na kožo pisano
cool-1.gif


Zakaj bi si zelel montirati jammer, ki je pri nas zakonsko prepovedan in lahko zaradi tega menda tudi zaplenijo avto? Nisem "divjak"... za prekoracitev hitrosti sem v svoji vozniski zgodovini placal zgolj trikrat... enkrat na LJ obvoznici (provida), enkrat na na AC pri Voklem (laser) in enkrat pri Povodju (stacionarna skatla) ... V vseh primerih vem, da sem bil prehiter... in sem kazen tudi placal (brez jokcanja in iskanja neke poti, da ne bi bilo treba placati)... Je pa to ze precej let tega... prva dva primera segata se v case bivse YU ... tretji primer pa je bil pred ene dvemi leti, ko sem mimo stacionarnega radarja peljal izmerjenih 141 km/h in je bila kaze 40€ oz. polovicka 20€ ...
smile-1.gif


Sem pa imel nekaj casa radar detektor (ki pri nas ni prepovedan, je pa prepovedan recimo v Avstriji)... najprej enega "cungalunga" za 30€... in kasneje se enega malo boljsega (neka Cobra, ki je delovala v povezavi z mobilnikom) za dobrih 100€ ... ampak sta oba stalno nekaj piskala in jih je zmotila vsaka malenkost... zato me te zadeve niti ne zanimajo ... pac probal sem, videl da je to "krneki" ... in pozabil na vse skupaj
smile-1.gif
...

Zdej pa nam razloži, od kdaj so imeli v YU provido in laser?
rolleyes-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.481
755
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Cash pravi:

Zdej pa nam razloži, od kdaj so imeli v YU provido in laser?
rolleyes-1.gif

No saj ni bilo ravno v casu YU... bilo pa je se v casu, ko nismo bili v EU in smo imeli se tolarje
smile-1.gif
... Na Rudniku so me ustavili, ko sem vozil Kio Sephio II. To sem imel nekje pred letom 2000... Varuhi zakona pa so bili v zeleni Opel Vectri se mi zdi... Pa ni nujno, da je bil ravno sistem Provida... lahko je bil tudi Multanova ali Gatso ali kaj ze bilo prej ...

Pri Voklem pa so me namerili, ko sem bil z Mazdo Xedos6... to je bilo pa nekje 2001 - 2003 ... Policista sta z Golfom stala na koncu pocivalisca ob AC in "streljala" iz avta ...
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Pomojem je bil pa v tem primeru pač policaj majčkeno preveč aroganten, saj se je obnašal kot da je zakon v njegovih rokah. Ko mu je pa omenil, da je avto kupil pred šestimi meseci v salonu Mazda je začel pa malo mozgat, da so enkrat pred pol leta, med tem, ko je brskal po telefonu med sestankom res šefi neki nakladal, da naj v primeru motnje pri Mazdi ne serjejo in zajebavajo ljudi, ker je stvar v tem, da se sistema ne ujemata in da človek nima montiranega motilca lasarskih merilnikov in da naj ne zapravljajo denarja za izredne tehnične v tem primeru. Potem je pa pametoval, da naj preklemano zadevo, ki mimogrede lahko reši življenje rajš ugasne, da se oni ne bodo rabli zafrkavat s tem, namest da bi se opravičil in rekel lep dan želim in na svidenje. Stvar, ki jo morata uštimat Mazda in policija in nikakor ne uporabniki mazd.

zmaga.gif


Sicer pa so me ravno iz Mazda Slovenija obvestili, da bodo vsem svojim kupcem poslali certifikat, katerega bo voznik lahko uporabil kot dokaz prometni policiji, da je vozilo opremljeno z opremo, ki je homologirana in dovoljena v EU (zraven bo seveda tudi tehnična obrazložitev laserskega varnostnega sistema SCBS, frekvence itd...).

Certifikat bomo prejeli vsi, ki imamo taka vozila in vsi novi kupci.


To potem pomeni, da imate Mazda-tipi licenco za nekaznovano divjanje po cesti?
bonk.gif
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Jest, no potem pa napiši tako, ne pa, da folk misli, da nakladaš
grin1.gif


To glede mazde je pa res epic. Certifikat za "jammer". Par let nazaj, če bi mi rekel, da boš imel certifikat za jammer in ti policaji ne bi mogli nič, bi te imel za norega in pejd se zdravit.
stupid-1.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.140
3.610
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Ne jammer, montiraj si napravo, ki bo policaj "vrnila" napačno vrednost, tako ne bodo vedeli, da imaš nelegalno napravo vgrajeno.
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Čuj, če majo lahko fancy jahte sistem, ki preprečuje paparacijem slikanje potnikov, potem pa res ne vem kje bi bila težava narediti nekaj bolj enostavnega
wink-1.gif
Kaj sedaj ta fancy sistem na jahtah paparacijem prepečuje slikanje, ali jim vrne napačno sliko s sosednje jahte?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.481
755
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Jest, no potem pa napiši tako, ne pa, da folk misli, da nakladaš
grin1.gif


To glede mazde je pa res epic. Certifikat za "jammer". Par let nazaj, če bi mi rekel, da boš imel certifikat za jammer in ti policaji ne bi mogli nič, bi te imel za norega in pejd se zdravit.
stupid-1.gif

Res sem mogoce malo "pretiraval"... Zelel sem bolj izpostaviti to, da je od tega preteklo ze veliko vode
smile-1.gif
...

Glede certifikata... To naj ne bi bil certifikat za "jammer" ... ampak bolj certifikat, da nimas vgrajenega "jammerja" ... oz. da nek drug varnostni sistem lahko moti dolocene naprave, ki jih uproablja policija za merjenje hitrosti... Tak sistem je namenjen aktivni varnosti... policijsko merjenje pa bolj kot ne polnjenju proracuna... Noja... uradno se temu verjetno rece, da pripomore k pasivni varnosti...
smile-1.gif
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.507
840
113
Menda zazna CCD in z laserjem posveti vanj.

Vprašanje, če je res tako učinkovit, kot piše. Zanesljivo ne deluje proti starim fotoaparatom s filmi. Pa ne vem, paparazzi običajno slikajo z DSLR in hudimi teleobjektivi (če ne, potem ne cenijo svojega dela) in ti prav do zadnjega ne razkazujejo CCD; kako ga bo potem videl, udobno naciljal nazaj in kdo bo kriv, če bo z laserjem koga poškodoval (tudi paparazze ščiti osnovna zakonodaja).

Ontopic: če policaju radar napiše, da ima merjeno vozilo jammer, ima verjetno predpisan postopek (ustavi, opomni, mandatna kazen, izredni tehnični...) in ne vem, zakaj bi moral kazati neko izrecno razumevanje za Mazde. Ko bo problem dovolj velik, bodo lastniki in zastopniki Mazd z zakonodajalcem in represivnimi organi dorekli postopke in opremo. Policaj opravlja svoje delo po predpisih in v okviru pooblastil. Voznik Mazde, ki je bil zasačen pri dejanju vožnje takega avtomobila, pa lahko seveda svojo nedolžnost kadarkoli dokaže.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Tisto jahto zjebem z navadnim fotoaparatom za enkratno uporabo za 5€. Paparaci, katerim je to najbolj namenjeno, to vedo, zato tudi najverjetneje nosijo s samo fotkiča na navaden film.
 

Tony_Clifton

Fizikalc
18. okt 2014
1.635
1
36
Citat:
Uporabnik tdi pravi:
...
To potem pomeni, da imate Mazda-tipi licenco za nekaznovano divjanje po cesti?
bonk.gif
Niti slučajno. Še vedno lahko meri z laserjem z zadnje strani; radarske meritve ostajajo...