Radarski tempomat - globa 500 EUR!

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Dobesedno so citirali moje napisane besede
smile-1.gif


S tem, da je pri njih bila globa 400 EUR, meni pa je policaj povedal 500 EUR.

Lepo je bilo slišati, da takim vozilom ne bodo pisali kazni. Naj se naučijo meriti na 100m in naj zamenjajo stare pištole
10.gif
 

Tony_Clifton

Fizikalc
18. okt 2014
1.635
1
36
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Dobesedno so citirali moje napisane besede
smile-1.gif


S tem, da je pri njih bila globa 400 EUR, meni pa je policaj povedal 500 EUR.

Lepo je bilo slišati, da takim vozilom ne bodo pisali kazni. Naj se naučijo meriti na 100m in naj zamenjajo stare pištole
10.gif
Novo temo odpri - pa z veliki črkami napiši naslov
rolleyes-1.gif
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
ksz

Ta bi sicer spadala tudi v temo s 24kur faili ... na koncu prispevka pokažejo VW Lupota in novinarka reče, da imajo poleg Mazd policisti težave tudi s "Volkswagnovim malčkom Lupo."

VW je torej že leta 1998 imel tehnologijo, ki jo imajo ostali šele danes.
grims-1.gif
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.388
2.471
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik alfabet pravi:
....
VW je torej že leta 1998 imel tehnologijo, ki jo imajo ostali šele danes.
grims-1.gif

Ti si to narobe razlagaš. Problem z merilniki se vleče že od takrat - ampak je šele sedaj prišlo v javnost. In zdaj vidimo kako stare merilnike uporabljajo naši policaji.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.651
6.052
113
pri taščici
Se pravi ima Škoda tudi ta sistem? Zanimivo.
Sem pa takoj ko so začeli citirati besede, vedel da sem jih nekje že bral. Jih je avtor obvestil? Čeprav sumim določene uporabnike da imajo prste tam na Kranjcevi
 
Nazadnje urejeno:

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Nop - jaz nisem ničesar pošiljal
smile-1.gif


Vse so (sami?) pobrali iz tega foruma.

Sicer sem na nek način "vesel", da je zadeva prišla v javnost, tako so vsaj ponovno in sigurno obvestili vse policijske enote.

Verjetno se je tisti policaj iz Kopra ponovno spomnil name, saj so se njegove besede delno uresničile ko mi je dejal, da se bo pri njih nekaj "premaknilo" naprej samo v primeru, da mi kazen napiše in vozilo odstrani iz prometa, jaz se nato pritožim, zadevo dam v medije in gremo na sodišče.

Kasneje ugotovijo, da je vozilo po predpisih in policajem "zamenjajo" stare pištole z novimi
grin1.gif


No, očitno se zadeve lahko uredijo tudi brez kazni, brez odstranitve vozila iz prometa in brez sodišča
nahrung002.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.964
6.673
113
Citat:
Uporabnik sylver pravi:

No, očitno se zadeve lahko uredijo tudi brez kazni, brez odstranitve vozila iz prometa in brez sodišča
nahrung002.gif

Vse na plečih davkoplačevalcev...torej boš tudi ti nekaj prispeval, sicer ne tako dosti, ampak vseeno nekaj bo
wink-1.gif
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.342
5.663
113
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Dobesedno so citirali moje napisane besede
smile-1.gif


S tem, da je pri njih bila globa 400 EUR, meni pa je policaj povedal 500 EUR.

Lepo je bilo slišati, da takim vozilom ne bodo pisali kazni. Naj se naučijo meriti na 100m in naj zamenjajo stare pištole
10.gif
100 eur je provizija za policaja.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.039
9.134
113
EU
V navezi s tazadnjo VAG-ovo afero s fake softverjem, tehnologija omogoča različne nastavitve za določene načine vožnje.
Sosedov Captur ima gumb "eco" s katerim privarčuješ gorivo.
Kdaj bodo tovarne omogočile različne nastavitve pri radarskem tempomatu. Kakšno je stanje na cestah, lahko bi gumb imel možnosti nastavitve (pa ne zame) modusa "pacient"
Ta bi avtomatično zmanjšal varnostno razdaljo na en meter, in omogočil vožnjo "na branik".Seveda bi tukaj še bili dodatni modusi delovanja kot "Alter" in podobni...
hysterical-1.gif
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.477
113
Citat:
Uporabnik Gonzo pravi:
V navezi s tazadnjo VAG-ovo afero s fake softverjem, tehnologija omogoča različne nastavitve za določene načine vožnje.
Sosedov Captur ima gumb "eco" s katerim privarčuješ gorivo.
Kdaj bodo tovarne omogočile različne nastavitve pri radarskem tempomatu. Kakšno je stanje na cestah, lahko bi gumb imel možnosti nastavitve (pa ne zame) modusa "pacient"
Ta bi avtomatično zmanjšal varnostno razdaljo na en meter, in omogočil vožnjo "na branik".Seveda bi tukaj še bili dodatni modusi delovanja kot "Alter" in podobni...
hysterical-1.gif

stupid-1.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.763
3.620
113
Iz katere luknje si pa ti prilezel? BMW ima ritopik funkcijo že 30 let v osnovni opremi.

ECO funkcija v Capturju je bila mišljena kot imobilizer, naj bi se vklapljal tudi prek daljinca, ampak ker gre za polizdelek je ostalo na papirju. Oziroma capturji padejo s traku preden se montira daljinc.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
hysterical-1.gif

Kolikor vem je to dokumentirana funkcija doseganja nižjih emisij... kot pri holcvagnu sam da je tam umetna inteligenca sama določala vklop, ponavadi v neprimernem trenutku... sedaj bo ta način na holcvagnih stalno vklopljen... malo manj pohlepni pa bodo imeli možnost izklopa.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Iz katere luknje si pa ti prilezel? BMW ima ritopik funkcijo že 30 let v osnovni opremi.

ECO funkcija v Capturju je bila mišljena kot imobilizer, naj bi se vklapljal tudi prek daljinca, ampak ker gre za polizdelek je ostalo na papirju. Oziroma capturji padejo s traku preden se montira daljinc.

Hja, kot vsak dan opažam niso daleč za njim tudi vagovci, dekovci in večina ostalega pleha ...
tongue-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.397
711
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Danes okoli 13ih me v Vizmarjih ustavita policistka in policist z radarsko "pistolo" v roki... Ustavim... Pravi prometno in voznisko prosim... mu dam... Potem je sel za avto, kjer je bila policistka in sta ene dve minuti nekaj govorila... pride nazaj, mi da dokumente in vprasa se, ce imam to pod ogledalom na sprednji sipi kamero za snemanje voznje... Sem mu rekel da ja (mogoce je mislil, da je kaksne motilnik radarja)... Pa on pravi "srecno voznjo" in mi vrne dokumente... Potem je sel na drugo stran avta... ker nisem mogel takoj speljati zaradi prometa, spustim sovoznikovo sipo in ga vprasam, ce je bilo kaj narobe... da prehiter gotovo nisem mogel biti ... in ce mu je merilnik pokazal napako
smile-1.gif
... Sta bila pa oba se zelo mlada...

Aja... vozil sem po omejitvi... V kriziscu pri gostilni Jelen sem dal tempomat na 53 km/h ... tako da hitrost ni bila prekoracena
smile-1.gif
...