Radarski tempomat - globa 500 EUR!

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.438
1.876
113
To je torej prisotno na vseh omenjenih mazdah, ne glede na paket opreme? Imajo vse ta SCBS?
 

PrePro

Pripravnik
1. nov 2007
414
0
16
Citat:
Uporabnik sylver pravi:


Govoril sem tudi z vodilnimi na Mazda Slovenija, kjer poznajo take primere in sicer je ta težava prisotna pri naslednjih modelih:
- CX-5
- Mazda 6
- Mazda 3
- Mazda 2

Torej vse Mazde, katere trenutno uporabljajo tehnologijo SCBS in vsi prihodnji modeli.

Na leto imajo nekje 2 taka primera, ko se stranke obrnejo na njih. Poskusili mi bodo izdali tudi certifikat ali neko potrdilo, kjer bo razvidno, da je moje vozilo opremljeno s tako tehnologijo, katera se na trenutne (pod določenimi pogoji...) lahko "prepleta" z njihovimi "pištolami".

Lepo bi bilo, da bi vsi kupci Mazd s to opremo prejeli omenjeno potrdilo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.626
6.868
113
Lepo bi bilo, da se to drugače uredi, ne rabimo zdaj divjakov ki mislijo da jih policija ne more dobit in lepo tiščijo do konca.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
5.003
-1.289
113
Se strinjam. S takim načinom bi se močno povečala prodaja Mazd CX-5, - Mazda 6, - Mazda 3, - Mazda 2. Proizvajalci pa bi bili motivirani izdelovati namesto avtomobilov jajca.
smile-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.029
4.020
113
Sej je razvidno iz podatka da rabiš samo 33nsec pulz na 905nm spektru. Sicer s klasično halogenko bo tole težko motit (previsoka frekvenca), bo pa par IR ledic z 33 nsec pulzom delovalo! To je od oka za 5 eur opreme od kitajcev!
grims-1.gif


Samo mi ni jasno kako so lahko zadeli enako pulzno kodo kot pri merilcih, pa dejansko moraš že imeti prav srečo da med vsemi opcijami izbereš ravno tisto ki jo uporabljajo policaji!
grin1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.626
6.868
113
Mogoče so lažje ujeli kak standard, ker že policaji uporabljajo to in dokazano "ne moti ptičev ki letajo nizko"
wink-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.029
4.020
113
Pa vsi lastniki pametnih (učljivih) daljincev, najdite si eno ustrezno mazdo pa skopirajte kodo na "vsak slučaj"! Ko vas naslednjič merijo še vi dajte sopotniku daljinca pa naj pomeri nazaj! (uporaba TV daljicev tudi ni prepovedana)
hysterical-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.481
755
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik PrePro pravi:
Citat:
Uporabnik sylver pravi:


Govoril sem tudi z vodilnimi na Mazda Slovenija, kjer poznajo take primere in sicer je ta težava prisotna pri naslednjih modelih:
- CX-5
- Mazda 6
- Mazda 3
- Mazda 2

Torej vse Mazde, katere trenutno uporabljajo tehnologijo SCBS in vsi prihodnji modeli.

Na leto imajo nekje 2 taka primera, ko se stranke obrnejo na njih. Poskusili mi bodo izdali tudi certifikat ali neko potrdilo, kjer bo razvidno, da je moje vozilo opremljeno s tako tehnologijo, katera se na trenutne (pod določenimi pogoji...) lahko "prepleta" z njihovimi "pištolami".

Lepo bi bilo, da bi vsi kupci Mazd s to opremo prejeli omenjeno potrdilo.

Saj je nekaj v prirocniku napsianega... Ne direktno to, da moti policijske merilnike... ampak to, kar je zgoraj prilepi Sylver >> http://tinyurl.com/p2pdvh5 (od strani 4-113 do 4-119)

skitched-20150323-185109.jpg
 
Nazadnje urejeno:

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
In point teme je, da se pofockate tisti k mate nove mazde al kako? Al pac dokazat sposobnost komunicirajnja s policistom in se ne pokakat za spremembo....
aplauz.gif
 

PrePro

Pripravnik
1. nov 2007
414
0
16
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik PrePro pravi:
Citat:
Uporabnik sylver pravi:


Govoril sem tudi z vodilnimi na Mazda Slovenija, kjer poznajo take primere in sicer je ta težava prisotna pri naslednjih modelih:
- CX-5
- Mazda 6
- Mazda 3
- Mazda 2

Torej vse Mazde, katere trenutno uporabljajo tehnologijo SCBS in vsi prihodnji modeli.

Na leto imajo nekje 2 taka primera, ko se stranke obrnejo na njih. Poskusili mi bodo izdali tudi certifikat ali neko potrdilo, kjer bo razvidno, da je moje vozilo opremljeno s tako tehnologijo, katera se na trenutne (pod določenimi pogoji...) lahko "prepleta" z njihovimi "pištolami".

Lepo bi bilo, da bi vsi kupci Mazd s to opremo prejeli omenjeno potrdilo.

Saj je nekaj v prirocniku napsianega... Ne direktno to, da moti policijske merilnike... ampak to, kar je zgoraj prilepi Slyver >> http://tinyurl.com/p2pdvh5 (od strani 4-113 do 4-119)

skitched-20150323-185109.jpg

In kako bo policaj na osnovi tega ugotovil, da prav ta laser moti njegovega?
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik PrePro pravi:
In kako bo policaj na osnovi tega ugotovil, da prav ta laser moti njegovega?
Pa saj vidi tiste nm, mW, ns, policaj se itak na vse spozna, če na osnovi tega piše kazni.

Bolj me zanima to, kaj če ti policaj napiše kazen, za motenje radarja, ti pa pojma nimaš o čemu se gre, saj ne poznaš v detajle sistemov v tvojem avtomobilu, na katerih frekvencah delajo neki sklopi, kako bi neke tvoje frekvence,za katere prvič sliišiš lahko sovpadalo z nekimi laserji, in zakaj te kaznuje? pojma nimaš zakaj se gre in kaj je na tvojem avtu narobe, policaj pa piše kazen. Na osnovi česa boš pisal pritožbo? Boš napisal da se pritožuješ da je policaj napisal kazen, ti pa ne veš zakaj? tvoja beseda proti policajevi?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.481
755
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik PrePro pravi:
In kako bo policaj na osnovi tega ugotovil, da prav ta laser moti njegovega?

In kako bo to naredil, ce mu bos pod nos pomolil nek certifikat? Mislis da bo na certifikatu pisalo: "Ta certifikat potrjuje, da ima vozilo, ki ste ga ustavili, vgrajene varnostne sisteme, ki lahko motijo vašo merilno napravo"?
grims-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.481
755
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik membrain pravi:

Bolj me zanima to, kaj če ti policaj napiše kazen, za motenje radarja, ti pa pojma nimaš o čemu se gre, saj ne poznaš v detajle sistemov v tvojem avtomobilu, na katerih frekvencah delajo neki sklopi, kako bi neke tvoje frekvence,za katere prvič sliišiš lahko sovpadalo z nekimi laserji, in zakaj te kaznuje? pojma nimaš zakaj se gre in kaj je na tvojem avtu narobe, policaj pa piše kazen. Na osnovi česa boš pisal pritožbo? Boš napisal da se pritožuješ da je policaj napisal kazen, ti pa ne veš zakaj? tvoja beseda proti policajevi?

Na osnovi cesa pa bo lahko policaj spisal kazen? To ali voznik ve, kaj je takega vgrejenega v avtu in kaj ne, je popolnoma nepomembno... Konec koncev je lahko vozilo tudi sposojeno in niti ne more vedeti, kaj vse je vgrajeno...

Kot je ze napisano, policaj ne more kar tako na podlagi domnev napisati kazni ... Lahko pa najeda in zavlacuje ter zadrzuje voznika.... Itak gre njemu v delovni cas in mu tako hitreje mine siht
grims-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.494
289
83
Kras
www.mtl.si
KSZ
Sem že čisto na začetku te teme napisal. Policaj ti ne more dati kazni za tehnično neustrezno vozilo brez izrednega tehničnega pregleda. On namreč ni ''usposobljen''
grin1.gif


PS: Lastniki Mazd ste s to temo naredili sebi slabo uslugo. Namreč zelo verjetno bo v roku parih dni na kateri od TV-jev in glede na navodilo, ki je bilo poslano vsem policistom, lahko pričakujete večji naval Audijašev in BMW-jašev na Mazde.
Mazda – license to speeeeeeeeeeeeeeeeeeeed.
cheer.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.481
755
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik mtl pravi:

PS: Lastniki Mazd ste s to temo naredili sebi slabo uslugo. Namreč zelo verjetno bo v roku parih dni na kateri od TV-jev in glede na navodilo, ki je bilo poslano vsem policistom, lahko pričakujete večji naval Audijašev in BMW-jašev na Mazde.
Mazda – license to speeeeeeeeeeeeeeeeeeeed.
cheer.gif

Verjemi, da se to ne bo zgodilo... Tisti, ki prisegajo na Audije in BMWje, povecini zelo zanicevalno gledajo na izdelke z vzhoda ...
grims-1.gif