Prenos Slovenija Hrvaska

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.577
283
113
Zakaj RTV ni prenašal tekme? Zato, ker imajo premalo denarja. Očitno bo treba res podvoijiti ta RTV davek kot je nedavno predlagal Jonas iz SD.

Pojasnilo gledalcem glede prenosa tekem slovenske košarkarske reprezentance​

Televizija Slovenija tekem slovenske košarkarske reprezentance ne predvaja, ker cene za nakup pravic za njihov prenos presegajo naše zmožnosti za nakup.
TV Slovenija sledi strategiji prenosov slovenskih športnikov in reprezentanc na največjih tekmovanjih, pri čemer pa je dolžna gospodarno ravnati s sredstvi, ki jih ima na voljo.


bla bla bla...

rtv ima dovolj denarja, ampak letos je sel pac drugam.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.776
-216
113
Dobro si je Janša zamislil uničevanje javne RTV.
Referendum, kjer bi rtv-ju odtegnili dobršnji del sredstev za delovanje, vodstvo rtv-ja, ki ga je sam nastavil pa s takimi potezami načrtno ustvarja jezo gledalcev - češ plačujemo, potem pa še prenosa ne dobimo.
 
  • Haha
Reactions: XXXL

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
Je bilo kje objavljeno, kakšna je bila cena zakupa pravic za prenos tekme?
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Dobro si je Janša zamislil uničevanje javne RTV.
Referendum, kjer bi rtv-ju odtegnili dobršnji del sredstev za delovanje, vodstvo rtv-ja, ki ga je sam nastavil pa s takimi potezami načrtno ustvarja jezo gledalcev - češ plačujemo, potem pa še prenosa ne dobimo.
Javna RTV se je uničila že sama, Janša je samo pomagal "umret" zadevo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Prenose določenih tekmovanj zakupuješ vnaprej, meni je ravno zdaj zanimivo, košarkarska repka igra kvalifikacije, slučajno igrata skupaj tudi D&D in zdej 90% SLO tripa na te tekme, če ne bi nihče od njiju igral, 90% ljudi ne bi gledalo teh tekem, ker bi verjetno zgubljali proti HRV, ŠVE in ostalim. Če ne bi bilo gledanosti, tudi sponzorji ne bi dajali toliko denarja za reklame na šport klubu, torej je vedno prisotno tveganje, kaj zakupiti in kaj ne.
Pa ne zagovarjam RTV, verjamem, da se tam izgubi ogromno davkoplačevalskega denarja za fikuse, ki ne delajo nič, ampak kje je meja nacionalnega interesa? Torej naj RTV SLO prenaša kvalifikacije za evropska prvenstva v vaterpolu, kasaške tekme, kjer nastopajo Slovenci, nastope SLO reprezentance v sinhronem plavanju, zakaj ne prenaša slovenskih karateistov na svetovnem prvenstvu v Azerbajdžanu???
Torej ste vsi za, da se RTV naročnina poveča na 80€ in RTV SLO prenaša vsak še tako obskuren šport, kjer nastopajo naši?
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69 in sousis

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
Glede na to da so bili evropski prvaki, je nekako logično da si večina želi ogledati kako se bodo tokrat odrezali, pa neglede kdo igra
 
  • Všeč mi je
Reactions: Car

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
ma pustimo obskurne športe... sej se dobro ve, kaj se gleda pri nas...

reprezentačne tekme - fuzbal, košarka, hokej, mogoče še rokomet pa seveda skoki in smučanje... to je to

če tega ne bo po televiziji pol tud interesa in s tem denarja ne bo... oziroma ga bo glih ene tolk kot za metanje nekih čudnih predmetov v daljavo

mimogrede... je kje kakšen link za današnjo tekmo?
 

ales74

Fizikalc
3. nov 2012
471
37
28
okolica MB
ma pustimo obskurne športe... sej se dobro ve, kaj se gleda pri nas...

reprezentačne tekme - fuzbal, košarka, hokej, mogoče še rokomet pa seveda skoki in smučanje... to je to

če tega ne bo po televiziji pol tud interesa in s tem denarja ne bo... oziroma ga bo glih ene tolk kot za metanje nekih čudnih predmetov v daljavo

mimogrede... je kje kakšen link za današnjo tekmo?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Fonzl