Prekinitve zavarovalnih pogodb, prenosti

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
Imam par vprašanj na temo zavarovalništva, pa glede na to, da ste tu tudi mojstri, boste verjetno stresli iz rokava.

1. Prodaja se stanovanje, ki je zavarovano. Seveda mora novi lastnik na novo urediti zavarovanje - kaj pa moram narediti jaz, da dobim nazaj ustrezen delež zavarovalnine? Gre za Savo.
2. Prodal se je avto, imam kopijo odjavljene prometne, kaj moram narediti, da dobim nazaj ustrezen delež zavarovalnine? Gre za Triglav
3. Prodal se je avto, imam kopijo odjavljene prometne, kaj moram narediti, da prenesem bonus na drugo, že sklenjeno, polico (Prodani avto Generali, novi pa Sava li Triglav - not sure).

Se da vse na daljavo? Naj bo odgovor JA!
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
nisem neki ekspert, ampak po moje po mailu urediš vse to, pošlješ dokazilo, da se je stvar prodala/odjavila.
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.031
115
63
Doma
Agentu pošlješ kopije odjavljenih prometnih dovoljenj, za hišo pa kupoprodajno pogodbo? Jaz sem na Triglavu uredil na daljavo.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.357
1.350
113
"3. Prodal se je avto, imam kopijo odjavljene prometne, kaj moram narediti, da prenesem bonus na drugo, že sklenjeno, polico (Prodani avto Generali, novi pa Sava li Triglav - not sure)."

Tole sem pred 10imi leti delal sicer osebno:
-pri polici, sklenjeni na Triglavu, so bonus upoštevali šele ob naslednjem tehničnem pregledu (lahko bi sicer šel delati odjavo vozila in na novo prijavo, in bi upoštevali od prijave naprej)
-pri polici, sklenjeni na Savi (verjetno takrat še ZMB?) pa so bonus pri že od prej sklenjeni polici bili pripravljeni upoštevati takoj (denar so vrnili čez nekaj dni na TRR).