Prijatelju sem posodil denar, kaj lahko storim ker ga ne vrača redno

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
278
113
no, vseeno si potrpežljiv!

vidim, da še vedno imaš upanje, da ti bo nekako poplačal... pa sej verjetno ti bo, sam to bo kapljalo po 100-200€ na 3 mesece.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Mogoče bi še predno vse to narediš vseeno poklical njegovo bivšo in vprašal kaj se z njim dogaja. Kdo ve, lahko pa da je res kak alkohol, droge vmes prišel. Saj ji ne rabiš povedat, da zaradi denarja kličeš, ampak si lahko kako drugo zgodbico zaskrbljenega kolega izmisliš...Zagotovo boš potem imel več informacij in se boš lažje odločil.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.932
2.410
113
Lublana
Obišči stran
kakor se bere tale zapis, se je dedcu sesulo življenje...

Posel je splaval po vodi.
Dober šiht je izgubil. Dobil je minimalca.
Izgubil je hišo/stanovanje
Prodal je avto - verjetno da je še kaj drugega plačal.
Ločil se je.

zdej, a dedc res nima sreče ali pa ima druge težave.
Dejansko enaka zgodba, kot sem jo že napisal o mojemu "prijatelju". Več let je trajajlo, v tem času prodal avto, garažao, stanovanje in si ves čas še sposojal denar... vse je šlo v nos.
 
  • Wow
Reactions: sad

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Kaj mi predlagate, da storim? No prijatelja zagotovo ne bova več saj mi je v zadnjem letu povzročil kopico stresa in slabe volje. Teh 3000€ mu pa tudi nebi odpisal na lepe oči, po drugi strani pa spet ne bi zmetal vsega denarja za odventike, notarje in sodne postopke.

Reci mu, naj si drugje izposodi in ti vrne. :)
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.679
6.237
113
Enkrat mi je rekel naj počakam 14 dni, ker mora vrniti sosedu ki mu je posodil za bencin, takrat sem spoznal koliko je ura.
To nima veze s tem kar ti je predlagal drugi uporabnik...in sicer da ga prijavi za goljufijo. Kaznivo dejanje goljufije ima bistven element - naklep. Ce mu ne mores dokazati da si je denar izosodil z zavedanjem da ga ne more vrniti oz da ga ne namerava vrniti, ne gre za goljufijo.
 
5. apr 2015
1.335
691
113
Samo to dokazati je pa utopija.. Ali kako? Edino mi na misel pride, da si sposoja od več ljudi.. Kak bi bil solid dokaz da ne namerava vrniti?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.679
6.237
113
Npr da je bil na dan izposoje brez dohodkov in ze dolzan 50k eur, tebi pa je rekel da vrne cez en teden…

pac je vedel da ni mozno da vrne in te je z lazjo spravil v zmoto in si posodil.

pri poslovnih goljufijah je lazje…ker se da s pregledi racunov dokazovat stanje na presecni dan
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Ni varijante, da fizikalcu dokazes goljufijo. Ce ne druga bo rekel, da si je sposodil novi denar, ker je drugi upnik na njega pritiskal in ga je bilo strah za njegovo zivljenje/druzino.
Za 3k eur pa se tudi policija ne bo mogla pretirano trudit z iskanjem dokazov, ker ima prevec drugega dela, saj jih je premalo.
Sicer skoda, da je temu tako, ampak zal dokler ne bo poklic policista bolje placan bo pac tako :(
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic
5. apr 2015
1.335
691
113
Saj to ane.. Sploh pa jaz kot nekdo, od katerega si sposoja, ne bom vedel dejansko za vse njegove dolge in če je vse ustno, nimam šans. Če laže, laže.

Zdaj pa ali so v slo privatni detektivi, ki seveda stanejo... Da se v to spustijo... Je rizik, kjer mora presegat vrednost sposojenega denarja proti ceni detektiva. Da prijavimo policiji, smo izvedeli, da nimamo šans

Torej, če posojate prek vrednosti, ki je ne morete pozabiti, vse pisno overjeno.

Ali pač greste na dom in rubite. Ali lomite kosti. Kar pač vam prinese tisto vrednost.

Nevem no... Zadeva ni preprosta. Bolje reči ne in če je true friend, bo ostal tudi to, če mu ne posodite...
 
  • Všeč mi je
Reactions: p4pe

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.679
6.237
113
Saj to ane.. Sploh pa jaz kot nekdo, od katerega si sposoja, ne bom vedel dejansko za vse njegove dolge in če je vse ustno, nimam šans. Če laže, laže.

Zdaj pa ali so v slo privatni detektivi, ki seveda stanejo... Da se v to spustijo... Je rizik, kjer mora presegat vrednost sposojenega denarja proti ceni detektiva. Da prijavimo policiji, smo izvedeli, da nimamo šans

Torej, če posojate prek vrednosti, ki je ne morete pozabiti, vse pisno overjeno.

Ali pač greste na dom in rubite. Ali lomite kosti. Kar pač vam prinese tisto vrednost.

Nevem no... Zadeva ni preprosta. Bolje reči ne in če je true friend, bo ostal tudi to, če mu ne posodite...
Ne vem kje si na detektive prisel ampak so precej neucinkoviti za take zadeve. Plus ogromno jih je ki nimajo nobenih izkusenj s preiskavami
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.216
4.700
113
Gotovo. Osebi, ki na banki ne more dobiti kredita, je najbolje denar podariti. Če ima prihodke, ki jih banka "ne vidi", potem je bolje, da se v to ne mešaš. Če jih pa nima, pa ti tako ali tako ne more vrniti.