Prijatelju sem posodil denar, kaj lahko storim ker ga ne vrača redno

Prijatelj123321

Zelenc'
19. sep 2022
2
1
3
Tukaj tvoj prijatelj. Zaradi ega ti nisem priznal na zivim v najemniskem stanovanju in, da avto ni moj.Sram me je. Trudil sem se ampak mi je sp splaval po vodi. Trenutni sem zmozen vracati po 200e ker mi od place ostane potem se 490e za zivet.
 
  • Haha
Reactions: Piton

darwin

Majstr
17. avg 2007
549
313
63
Na kerem šihtu te imaš 690€ plače?
Če človeku sp splava po vodi, ima za vratom verjetno cel kup upnikov.
Tako da vse kar dobi nad, ne vem koliko točno, cca. 800 €, banka po sklepu sodišča avtomatsko prenakaže njim.

Če upoštevaš, da so upniki verjetno že prej pobrali nepremične, avto in ostale ne nujne stvari, je to res znesek, s katerim si danes res ne predstavljam, kako preživiš. Še posebej, če si sam in moraš po možnosti plačevati še preživnino za otroke.

Tudi jaz bi bil slabe volje, če bi čakal, da mi nekdo vrne posojilo, ampak vseeno pa bi teh 200 €, ki bi jih uspel prihraniti, da mi jih vrne, cenil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

TheBoss

Zelenc'
7. sep 2022
14
1
3
Dajte to no do danes mi prijatelj ni vrnil niti evra, kaj šele 200 kot piše tukaj :D. Sva se pa zmenila, da greva do notarja narediti direktno izvršljiv notarski zapis potem pa ob morebitni zamudi vračila / nevračanju sporožim postopek izvršbe. Me pa zanima kako hitro notar pripravi zapis in dobiš termin?
 

TheBoss

Zelenc'
7. sep 2022
14
1
3
Ker ne bova uspela priti do notarja pred zapadlostjo prvega obroka me zanima če imam jaz pravno formalno pravico zahtevati vračilo prvega obroka posojila že pred sklenitvijo zapisala v obliki izvršljivega notarskega zapisa?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
278
113
pa dobr, zdej je pa že čas, da stopiš do enga odvetnika, mogoče notarja, in boš vse izvedel.
 

Crna_Ninja

Fizikalc
25. dec 2007
509
79
28
Haha pa kakšnega odvetnika, da mu nabije še več stroškov kot bi moral nazaj dobit. Iztožit itak ne bo mogel nič. Odvetniki pa komaj čakajo na take primere. Sploh pa bi celo agonijo podaljšal še za x let.

Po mojem si nimaš kaj delat dodatnih stroškov ali z odvetnikom ali z notarjem, ker tudi če pride do izvršbe, kaj bi dobil??

Preprosto bit siten nonstop, mu težit, pa vedet da bo treba tud kakšen del denarja požret in čimprej pozabit na vse skup.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic in sad

TheBoss

Zelenc'
7. sep 2022
14
1
3
Haha pa kakšnega odvetnika, da mu nabije še več stroškov kot bi moral nazaj dobit. Iztožit itak ne bo mogel nič. Odvetniki pa komaj čakajo na take primere. Sploh pa bi celo agonijo podaljšal še za x let.

Po mojem si nimaš kaj delat dodatnih stroškov ali z odvetnikom ali z notarjem, ker tudi če pride do izvršbe, kaj bi dobil??

Preprosto bit siten nonstop, mu težit, pa vedet da bo treba tud kakšen del denarja požret in čimprej pozabit na vse skup.
Sem bil pri notarju in odvetniku, naredili bom izvršljivo notarsko listino potem pa če ne bo denarja lahko vložim izvršbo. Špekuliram, da bo prej ali slej dobil nek priliv na konto.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

B81

22. jul 2007
34.471
8.947
113
Ksz

Ce mu je samo se 1500 dolzan, naj pozabi, saj te prijatlu moras pomagat pa to..